Praca dorywcza na miarę

Praca dorywcza na miarę

Prace dorywcze godzin istnieją we wszystkich możliwych branżach, są łatwo dostępne, stosunkowo dobze płatne, a także niezwykle elastyczne. W przypadku pracowników dorywczych godziny pracy dostosowane są do godzin pracowników na pełen etat. Praca w niepełnym wymiarze godzin ma swoje zalety. Ale zanim entuzjastycznie przyjmiesz pierwszą ofertę na którą trafisz, zastanów się nad swoimi oczekiwaniami i wyobrażeniami. Czy faktycznie wiesz jaka jest twoja główna motywacja do szukania pracy w niepełnym wymiarze godzin?

Chcesz dobrze zarobić?

Jak inaczej. W większości przypadków jest to kwestia pieniędzy. Poprawienie swojej sytuacji finansowej za pomocą krótkoterminowej pracy jest logicznym krokiem. Dobrze byłoby znaleźć pracę dorywczą w najbliższej okolicy, aby nie ponosić niepotrzebnych kosztów dojazdu do pracy. Oferta prawdopodobnie się zawęzi, ale wszystko jest warte przetestowania, nawet branża gastronomiczna. Jako zręczna obsługa w restauracji, barze lub kawiarni masz możliwość polepszyć swoją stawkę godzinową za pomocą napiwków.

Chcesz być w ruchu?

Tęsknisz za ruchem i pracą fizyczną, ponieważ cały czas pracy spędzasz wyłącznie siedząc na krześle? Poszukaj pracy w terenie, na przyklad jako ulotkarz. Również będziesz cały czas w ruchu jako pracownik inwentaryzacji w supermarkecie lub jako sprzątaczka.

Chcesz pomagać?

Chociaż masz świetną i dobrze płatną pracę, ale nadal brakuje ci jakiegoś wyższego celu i jakiegoś ludzkiego aspektu w twojej działalności? Popatrz na oferty w usługach społecznych. Ta sfera nieustannie poszukuje chętnych pomocników, a ty masz dobrą okazję, aby uprzejmnić życie chorym lub słabszym społecznie obywatelom. Możesz także poszukać spełnienia jako pomoc w różnych ośrodkach rekreacyjnych lub jako szkoleniowiec.

Chcesz mieć kontakt z ludźmi?

Ciągły kontakt z innymi ludźmi inspiruje cię, dobija energię? Popatrz na oferty pracy w turystyce. Łatwo jest znaleźć oferty pracy dla ekstrawertyków w centrach informacyjnych, na straganach z pamiętkami, wśród przewodników lub różnych instruktorów w branży turystycznej. Bardzo społeczną branżą jest również branża filmowa, która często potrzebuje statystów.

Chcesz się czegoś nauczyć?

Każdy absolwent wie jak trudno jest znaleźć pracę bez doświadczenia zawodowego. Praktycznie niemożliwe jest przekonanie pracodawcy za pomocą CV w której nie ma żadnej praktyki zawodowej. Nawet w tym przypadku praca dorywcza jest rozwiązaniem. Oczywiście najlepsza by była praca dorywcza związana z kierunkiem studiów, ale póki to się nie uda, każda próba zatrudnienia ma znaczenie i przyniesie cenne życiowe i zawodowe lekcje. Nawiązuj kontakty, pokaż swoje umiejętności, a gdy tylko będzie dostępna praca w pełnym wymiarze godzin będziesz idealnym kandydatem.

Chcesz zmian?

Jesteś zmęczony pracą i czujesz, że czas na przebranżowienie? Zanim pochopnie zdecydujesz się wkroczyć w nieznane, zapoznaj się z nową dziedziną za pomocą pracy dorywczej. Nic nie ryzykujesz. Masz możliwość bliższego poznania innej branży i sprawdzenia czy ta praca byłaby dla ciebie bardziej odpowiednia. Ponadto za tę próbę otrzymasz też zapłatę.

Chcesz zwiększyć pewność siebie?

Zwłaszcza bezrobotne osoby mają osłabione ego przez poczucie, że nie są wystarczająco dobrzy, a każdy dzień bezczynności wpędza ich w rozpacz. Nawet krótkoterminowa praca dorywcza poprawi sytuację finansową, przywróci utraconą pewność siebie i zapewni niezbędne poczucie sukcesu. Wierz lub nie, dobra praca dorywcza może pomóc w znalezieniu nowej pracy. Przede wszystkim wypełni niepochlebną lukę w twoim CV, a twoja pewność siebie na nowo zostanie uzupełniona entuzjazmem oraz wyraźnie poprawi twoją prezencję podczas następnej rozmowy o pracę.

Jesteś zainteresowany przebiegiem i pułapkami, które mogą cię spotkać na rozmowie kwalifikacyjnej? Przeczytaj nasz artykuł i nic cię nie zaskoczy!