FAQ

CO POWINNIŚCIE WIEDZIEĆ


Zegarki
 

1. Metalowa bransoleta brudzi rękę, dlaczego?

Taka sytuacja ma miejsce, gdy zegarek nosi się bardzo często. Nie jest to spowodowane jednak reakcją alergiczną czy chemiczną. Osiadanie nieczystości pojawia się z powodu kurzu, który zbiera się w szczelinach łączeń – w styczności z potem tworzy czarny ślad na ręce. Polecamy bransoletę wyczyścić benzyną ekstrakcyjną a szczeliny doczyścić szczoteczką.

2. Pozłacane zegarki – gwarancja, jakość, trwałość?

Podczas noszenia, złocenie z biegiem czasu ulegnie degradacji. Wszystkie złocenia, łącznie z „różowym złotem” są obróbką powierzchniową, przez co nie są objęte gwarancją. Wszystkie zegarki po obróbce powierzchniowej (w różnych wersjach kolorystycznych) podczas codziennego użytkowania ulegną zniszczeniu. Na samo niszczenie koloru ma wpływ kilka czynników takich jak: pot, kosmetyki, warunki i sposób w jaki zegarek jest używany.

3. Nie działa mi zegarek solarny – co jest nie tak?

Pierwszą i najbardziej prawdopodobną przyczyną to nie wystarczająco naładowany akumulator. Zalecamy nie nosić zegarka w miejscach zaciemnionych – np. zasłaniając go długim rękawem, wtedy nie zostanie dostarczona zegarkowi odpowiednia ilość światła. Jeśli zegarek nie chodzi, mimo naładowanego akumulatora niezbędna jest serwisowa pomoc specjalistyczna.

4. Pierwsza bateria wytrzymała dłużej niż jakakolwiek następna. Dlaczego?

Każdy na początku zadaje sobie to pytanie i jego myśli kierują się ku jakości baterii. Chód a także żywotność baterii jest zależna od konkretnego zegarka, a konkretnie od jego mechanizmu. Dużym czynnikiem jest jego czystość, ale także szczelność zegarka. Jeśli mechanizm jest zanieczyszczony dochodzi w nim do tarcia a bateria się szybciej wyładowuje (wtedy jest potrzebne wyczyszczenie i konserwacja). Wielki wpływ na obniżenie żywotności baterii mają nagłe zmiany temperatur a także częste korzystanie z funkcji, które oferuje zegarek (chronograf itp.).

5. Doszło do złamania plastikowej koperty oraz odczepienia paska, co zrobić?

Najczęstszym uszkodzeniem jest złamanie tzw. części „mocowania”. Może dojść do niego nie tylko przy użyciu zbyt dużej siły – plastik ma dwie przykre właściwości – sztywność i kruchość. Wystarczy tylko nieprawidłowe chwycenie, zahaczenie o coś czy obciążenie, a plastik pęknie i mocowanie wypadnie. Naprawę można przeprowadzić poprzez zlepienie szczeliny, jednakże nie będzie to 100% naprawa. Ostateczną opcją jest wymiana koperty na nową.

6. Parowanie – zawilgocenie szkiełka z wewnętrznej strony w wodoodpornych zegarkach.

Do wszystkich zegarków wodoodpornych dostaje się wilgoć również podczas przypadkowego przekręcenia koronki lub naciśnięcia przycisku. Gdy do zegarka dostanie się woda lub wilgotność będzie zbyt duża, a zegarek zostanie wystawiony na nagłe zmiany temperatur dojdzie do skroplenia wody na szkiełku. W pierwszym kroku zalecamy odciągnięcie koronki na tyle ile jest to możliwe i zostawienie zegarek do wysuszenia.

Najbardziej narażone są zegarki z wodoszczelnością 30 i 50 metrów - nawet przy błahej wymianie baterii. Dlaczego? Te zegarki posiadają zdecydowanie cieńsze uszczelnienie niż zegarki z wyższą wodoszczelnością. To gumowe uszczelnienie nie jest dostosowane do zmian ciśnienia oraz temperatur z zewnątrz, przez to w porównaniu z zegarkami o wodoszczelności 100 i 200 metrów szybciej ulegają starzeniu i tracą swoje pierwotne uszczelniające właściwości. W tym przypadku przy wymianie baterii konieczna jest również wymiana uszczelnienia przy deklu i przy koronce.

7. Skórzany pasek ma bardzo krótką żywotność, naprawdę jest dobrej jakości?

Żywotność pasków zależy od sposobu w jaki jest traktowany i jak często jest używany. Skóra, tak jak inne materiały, ma swoje wady i zalety. Przechodząc do sedna – ważnym jest by pasek oszczędzać, zapobiegać zawilgoceniu oraz kontaktu z wodą. Pomimo, że w sprzedaży jest wiele skórzanych zegarków z wodoszczelnością do 10ATM to przy zakupie zegarka trzeba brać pod uwagę cel, w jakim będzie on wykorzystywany. Dodatkowo, skórze nie służy również działanie jakiejkolwiek siły – ciągnięcie/rozciąganie, nagłe zmiany temperatur a paradoksalnie także sposób zdejmowania i zakładania.

8. Kauczukowy/silikonowy pasek lub koperta się zabarwiła, dlaczego i jak to usunąć?

W zegarkach, gdzie został użyty wspomniany materiał jest to dość częste. Wszystko zależy od właściwości danego materiału – kauczuk jest gąbczasty i wystarczy użycie perfum, kremów czy innych kosmetyków by doszło do przebarwień. Wielki wpływ na zmianę koloru takiego zegarka ma również pot.

Istnieje kilka sposobów jak takie przebarwienie usunąć, jednakże jest to złożony proces i nigdy nie gwarantuje oczekiwanego rezultatu oraz wyglądu.

9. Jak przedłużyć żywotność plastikowego lub kauczukowego paska?

Zegarki z plastikowym czy kauczukowym paskiem należy na noc zdejmować, dlatego, że te materiały przede wszystkim w gorących miesiącach są narażone na pot. Do regularnej profilaktyki można używać silikonowego oleju, którym należy spryskać cały pasek, lub szmatką rozetrzeć olej po całej długości. Trzeba pamiętać, by pozostawić pasek do wyschnięcia. Tym sposobem można zwiększyć żywotność paska nawet o jeden rok.


Torebki

Jak chronić torebkę z eko-skóry i przedłużyć jej żywotność?

Jeszcze przed pierwszym użyciem należy nową torebkę dokładnie zaimpregnować specjalnym środkiem do skóry. Można użyć środków w sprayu lub pastę.

Impregnacja chroni torebkę przed zanieczyszczeniami i wilgocią. Impregnację należy powtarzać regularnie – nie jest to zabieg zabezpieczający torebkę na stałe. Jeśli torebka jest używana codziennie, należy ją impregnować raz na 1-2 miesiące.

Skóra cały czas oddycha i pracuje. Dlatego pod wpływem czasu dochodzi do jej wysychania i pękania. Impregnacja dostarczy torebce częściową regenerację, jednak kompleksową ochronę zapewnią  specjalne środki do pielęgnacji galanterii. Polecamy w szczególności pasty impregnacyjne.

Jak wyczyścić skórzaną torebkę?

"Podczas samodzielnego czyszczenia należy bardzo uważać. Wszystkie zabrudzenia należy jak najszybciej oczyścić. Małe zanieczyszczenie można usunąć za pomocą wilgotnej ściereczki – wyczyszczone miejsce należy  wytrzeć do sucha. Większe zabrudzenia można usunąć specjalnymi środkami – polecamy np. specjalne pianki do czyszczenia, które dokładnie usuną ze skóry plamy, odciski palców i inne zabrudzenia. Z kolei specjalne gumki czyszczące usuną nawet stare zabrudzenia. 
Najlepszym rozwiązaniem jest jednak  niedopuszczenie do zabrudzenia torebki."

Jeśli chcecie zachować błysk torebki, należy stosować środki, które zawierają wosk carnauba. Posiada on bardzo dobrą właściwość wchłaniania się, nie pozostawiając tłustej powłoki, która mogłaby brudzić. Dzięki temu woskowi małe, powierzchowne  zadrapania zasklepią się a torebka zyskuje pierwotny blask i kolor. 

Nigdy do usunięcia zabrudzenia nie należy używać klasycznego mydła lub środków do mycia naczyń – mogą one zniszczyć torebkę.  

Jak wysuszyć wilgotną torebkę?

Skórzane torebki są wrażliwe na wysokie tempertatury. Nie należy zostawiać torebki do wyschnięcia przy ogrzewaniu lub ogniu. Najlepszym sposobem jest powieszenie torebki w otwartej przestrzeni domu. 

Czy można wystawiać torebkę na długotrwałe działanie światła słonecznego?

Nie należy wystawiać torebki na długotrwałe działanie światła słonecznego – przy normalnym użytkowaniu promieniowanie słoneczne nie przeszkadza.

Jak dbać o torebkę z eko skóry?

Nie należy używać pasty do butów. Mają one inne właściwości niż specjalne środki do pielęgnacji galanterii i mogłyby zniszczyć torebkę . 

Jaką pojemność ma torebka?

W torebce nie należy nosić zbyt dużych obciążeń, ponieważ może to doprowadzić do „rozciągnięcia” się skóry
Maksymalna pojemność modnej torebki to 1-1,5 kg

Jak chronić zamek torebki?

Należy pamiętać również o zabezpieczaniu zamka, najlepiej przecierać go od czasu do czasu woskiem lub specjalnym drucikiem do czyszczenia starej biżuterii.

Torebka została w trakcie transportu lekko wgnieciona, co zrobić?

W sytuacji, że podczas transportu torebka doznała jakiejkolwiek wizualnej deformacji, wygięcia lub przemokła, należy wypełnić ją ręcznikami i zostawić na noc. Torebki z eco skóry są tak samo elastyczne jak torebki ze skóry naturalnej.    

Niektóre torebki są dostarczane w stanie częściowo złożonym stanie. Konieczne jest zatem, aby wykorzystać powyższą procedurę, aby dać torebkę odpowiedni kształt.

Właśnie teraz: Darmowa dostawa na ponad 4 000 produktów - WIĘCEJ TUTAJ

Doręczymy Ci to za darmo  – WIĘCEJ TUTAJ

Wyszukiwanie
WYSZUKIWANIE...
WYSZUKIWANIE...
up