Nie lekceważ odżywki

Nie lekceważ odżywki

Chociaż żyjemy w XXI wieku, między nami ciągle żyją kobiety, które po umyciu włosów szamponem, nie sięgają po odżywkę. Uparcie bowiem twierdzą, że ona go nie potrzebują. Należysz do jednej z nich? Czas się więc obudzić. Dzisiaj bez odżywki nie obejdą się nawet psy, więc jak ty możesz bez niej wytrzymać? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się co tracisz!

NIEROZŁĄCZNA PARA: SZAMPON I ODŻYWKA

Nie bez powodu w każdej reklamie szampon jest prezentowany razem z odżywką – są to przyjaciele aż po grób! W tym przypadku nie chodzi tylko o chwyt marketingowy, ale o kluczowe połączenie, którego nie należy ignorować.

Odżywka ma zbawienny wpływ na włosy. Najczęściej jest używana zaraz po umyciu włosów szamponem. Aby uzyskać oczekiwane rezultaty wystarczy pozostawić odżywkę na włosach przez 2-3 minuty.

Wiele kobiet do dziś uważa, że szampon to jedyne czego potrzebują. Jest to jednak wielki błąd! Podczas gdy szmapon otwiera powierzchnię każdego włosa aby go dogłębnie odtłuścić, odżywka natomiast sprawi, że włos się zamknie tak aby zachowały się w nim składniki odżywcze… Znasz to uczucie suchej skóry, kiedy po kąpieli zapomnisz użyć balsamu do ciała? Tak samo po każdym myciu twoje włosy ulegają wysuszeniu i potrzebują dodatkowego nawilżenia.

Wiele odżywek posiada wiele składników odżywczych, których nie znajdziesz w szamponie, dzięki czemu jeszcze intensywniej wzmacniają osłabione włosy.

Im bardziej uszkodzone są twoje włosy, tym więcej odżywki będziesz potrzebować. Na początku twoje włosy będą zachowywać się jak spragniony wody wędrowiec, które na środku pustyni odkrył studnię z wodą. Im dłużej i regularniej będziesz używać odżywki tym twoje włosy będą zdrowsze, nawilżone i mniej spragnione odżywki. Wtedy zaczniesz nie tylko zużywać jej mniej, ale dzięki efektom jej działania zaoszczędzisz na innych kosmetykach takich jak np. spray ułatwiający rozczesywanie włosów.

JAKIE BĘDĄ TWOJE WŁOSY DZIĘKI STOSOWANIU ODŻYWKI?

  • Zdrowe, dobrze nawilżone i bez skłonności do elektryzowania się. Skoncentruj się głównie na produktach zawierających kreatynę, witaminy czy panthenol.
  • Bez kołtunów. Łatwiej je rozczeszesz i znacznie dłużej utrzymasz w dobrym stanie.
  • Będą pachnieć dłużej i intensywniej.
  • Jedwabiste.
  • Silne. Włosy nie będą się łamać a końcówki rozdwajać się. Warto więc wybrać produkt, który zawiera w sobie kolagen, aminokwasy czy proteiny (wspierające wzrost włosów).
  • Błyszczące. Ale pod żadnym pozorem tłuste! Będą wyglądać jak zdrowe, żywe włosy.
  • Plastyczne. Łatwiej będzie ci stworzyć upragnioną fryzurę. Co więcej zdrowe włosy zużyją znacznie mniej produktów do stylizacji, dzięki czemu nie będą się tak szybko przetłuszczać a ty zaoszczędzisz.

CZY WIESZ, ŻE…

Odżywkę należy zawsze nakładać wyłącznie na dolną połowę włosów. Nidy nie zaczynaj aplikacji od cebulek. Tam włosy są nowe, młode i zdrowe, dlatego nie potrzebują odżywki.

Włosy zmieniają się wraz z wiekiem. Jeśli masz wrażenie, że twoja odżywka nagle przestała działać, spróbuj użyć innej lub zmienić markę. Możliwe, że twoje włosy po prostu się do niej przyzwyczaiły.

Możesz również użyć odżywki bez splukiwania. Wystarczy nanieśc ją na mokre włosy, rozczesać i gotowe!

Odżywki należy używać zarówno latem jak i zimą. Przez cały rok jesteśmy narażeni na różne czynniki wysuszające nasze włosy, słońce, chlor, suszarka, prostownica, mróz, śnieg etc.

Istnieją teorię, że odżywki należy używać przed szamponem. Wielu ekspertów twierdzi, że kiedy używamy odżywki po zastosowaniu szamponu, nie jesteśmy w stanie jej całkowicie wymyślić, przez co włosy mogą tracić objętość… Możecie więc przekonać się na własnej skórze co jest dla niej lepsze…

Jedna odżywka nie jest równa drugiej. Wybierz więc taką, która najbardziej polubi się z twoim typem włosów. Np. jeśli masz delikatne włosy – wybierz coś dodającego objętość, jeśli są suche – coś co pomoże je nawilżyć.

Produkty 2 w 1 to prawdziwe piekło dla naszych włosów. Nigdy nie wiesz, ile jest w nim szamponu, a ile odżywki. Po za tym długie i zniszczone włosy będą potrzebować większej ilości odżywki, podczas gdy do przetłuszczających się włosów należy używać jej z rozwagą. W przypadku produktów 2 w 1 nie jesteś w stanie tego kontrolować.

Mokre włosy są bardziej narażone na uszkodzenia, niż suche. Odzywka pokryje każdy włos ochronną warstwą dzięki czemu ochroni twoje włosy przed uszkodzeniem przy suszeniu włosów ręcznikiem.