Znasz kosmetyki Bioderma?

18. 3. 2020

Znasz kosmetyki Bioderma?

Pielęgnacja skóry jest jedną z najważniejszych codziennych czynności o każdej porze roku. Warunki atmosferyczne (wiatr, mróz, promienie słoneczne), a także niezdrowe środowisko miejskie szkodzą i wysuszają skórę. Dlatego należy regularnie o nią dbać odpowiednimi produkatmi, aby nie doszło do zanieczyszczenia, które psuje jej wygląd i jakość, a także może przekształcić się w zapalenie skóry.

Rodzaje skóry

Produkty do pielęgnacji skóry powinny być delikatne oraz powinny posiadać skład dopasowany do rodzaju skóry. Zasadniczo rozróżnia się 4-6 rodzajów skóry. Każdy z nich wymaga szczególnej opieki i preparatów, które zawierają składniki, które wyrównują odchylenia od standardowego, normalnego typu. Rodzaje skóry można scharakteryzować w następujący sposób:

 • normalna - to skóra, która jest najbardziej odporna na działanie środowiska. Zwykle nie przesusza się za bardzo ani nie wytwarza nadmiernej ilości sebum, nie podrażnia się po kontakcie z różnymi substancjami. Ten typ skóry nie charakteryzuje się nadmiernym trądzikiem, rozszerzonymi porami, wysypkami lub innymi niedoskonałościami,
 • tłusta - charakteryzuje się błyszczeniem i szybko zatykającymi się rozszerzonymi porami (zaskórniki) z powodu nadmiernej produkcji sebum,
 • sucha - jest wizualnie i w dotyku słabo nawodniona. Ten rodzaj skóry naturalnie traci wilgoć międzykomórkową, co objawia się złuszczaniem i łuszczeniem się jej powierzchni. Jest podatna na powstawanie zmarszczek,
 • wrażliwa - silnie reaguje na bodźce środowiska zewnętrznego, zwykle przez nieprzyjemne uczucie, zaczerwienienie, pieczenie lub swędzenie, które może rozwinąć się do poważniejszego podrażenienia,
 • mieszana - wykazuje różne cechy w różnych miejsach. Zasadniczo występują w niej przejścia pomiędzy suchą skórą, normalną i tłustą,
 • problematyczna - rodzaj skóry, w której występują deficyty w postaci rozległego trądziku, zatkanych i rozszerzonych porów oraz szeregu zaskórników.

Rodzaje skóry zmieniają się w zależności od środowiska, stylu życia, a także wieku. Skóra dziecka jest zazwyczaj normalna, po przejściu w okres dojrzewania przejawia bardziej tłuste cechy, a następnie zatrzymuje się na jednym z wymienionych typów.Preparaty do skóry 

Pielęgnacja poszczególnych rodzajów skóry ma przede wszystkim na celu usunięcie niepożądanych wizualnych i namacalnych cech. Produkty do pielęgnacji głównie stosuje się na twarz, ale powyższa typologia jest również widoczna na dalszych częściach ciała przede wszystkim na ramionach, szyi i dekolcie, a o skórę należy dbać na całym ciele.

Skóra w niekrytycznych obszarach jest zwykle charakteryzowana jest jako normalna. Wyjątkiem są powiedzmy "działające" części, takie jak dłonie lub stopy, które mają tendencję do wysuszania się lub obszary ze zwiększonym wydzielaniem gruczołów potowych. Z tego powodu produkty do pielęgnacji skóry są również podzielone na dwie podstawowe grupy, a mianowicie:

 • kosmetyki do twarzy - o intensywniejszych efektach i składzie, który dokładnie odpowiada potrzebom określonego rodzaju skóry,
 • kosmetyki do ciała - przeznaczone dla mniej wymagających obszarów ciała oraz zawierające składniki odżywcze przeznaczone przede wszystkim dla suchej i normalnej skóry.

W każdej z tych kategorii preparaty do skóry muszą spełniać rygorystyczne kryteria dermatologiczne, które obejmują działanie, jak i dbałość o skórę. Oba te aspekty, dzięki wieloletniemu doświadczeniu i ciągłemu rozwojowi ukierunkowanemu na połączenie wiedzy nie tylko z dermatologii, ale także z dziedzin medycyny, pediatrii, biologii, farmacji, dbania o włosy i skórę główy oraz starzenia się i regeneracji komórek, wyraźnie spełniają kosmetyki marki Bioderma.

Kosmetyki Bioderma

Wszystkie produkty dystrybuowane na całym świecie pod marką Bioderma, oparte są na unikalnej filozofii BIODERMA, którą jest zapewnienie zdrowej skóry każdemu klientowi. Francuska firma została założona w latach 70 przez farmaceutę Jean-Noëla Thorela, który był zaangażowany w badania i rozwój przyjaznych kosmetyków dla skóry i ciała, które miałyby zarówno pomagać złagodzić lub wyelimniować zapalenie skóry.

Pod koniec lat 70 otrzymał także kilka patetnów, a marka Bioderma stała się jedną z najbardziej pożądanych w brażny kosmetycznej, ze względu na swój specjalny skład produktów i sukces w zwalczaniu niedoskonałości skóry. Od lat 70 firma intenstywnie angażuje się w badania, rozwój i innowacje, aby móc zaoferować swoim klientom, nowe, postępowe produkty w dziedzinie kosmetyków do skóry i ciała,  Początkowo działalność badawcza firmy koncentrowała się na poszczególnych produktach (szampony regenerujące skórę głowy, produkty do pielęgnacji skóry opracowane na podstawie chorób dermatologicznych itp.). Jednak od 1992 roku globalne i innowacyjne podejście firmy zostało podzielone na pięć obszarów:

 1. pielęgnacja skóry oparta na typologii,
 2. nawilżenie skóry,
 3. ochrona przeciwsłoneczna,
 4. pielęgnacja włosów i skóry głowy,
 5. regeneracja komórek skóry.

Cała gama produktów oferowanych przez markę Bioderma obejmuje:

 • produkty do pielęgnacji twarzy
 • produkty do pielęgnacji ciała
 • produkty przeciwsłoneczne
 • produkty do pielęgnacji wrażliwej skóry dzieci (a także matek)
 • produkty do pielęgnacji włosów i skóry głowy

Kosmetyki do ciała

Stosowanie kosmetyków do ciała jest szczególnie ważne w celu długoterminowego zachowania jakościowych właściwości skóry, opóźnienia starzenia, które jest bezpośrednio skorelowane z działaniem środowiska, a także dla przyjemnego odczucia nie tylko na dotyk, ale także na komfort danego obszaru ciała. Kosmetyki do ciała Bioderma są produkowane w dwóch liniach, a mianowicie kosmetyki do ciała (przeznaczone dla kobiet) oraz produkty do pielęgnacji wrażliwej skóry dzieci.

Kosmetyki do skóry i ciała Bioderma przeznaczone dla kobiet są podzielone na kilka rodzajów grup produtków w celu całkowitego oczyszczenia i pielęgnacji skóry twarzy i ciała. Są to różne wody oczyszczające i produkty o specjalnej formule (seria Sébium), nawilżające kosmetyki do twarzy (seria Sensibio) lub nawilżające kosmetyki do ciała (seria Hydrabio lub Atoderm). Bardzo popularne są delikatne i przetestowane dermatologicznie kosmetyki dla dzieci z serii ABCDerm.