Wskazówki na zdrowe przekąski do każdej torebki

 • MAGAZYN
 • Wskazówki na zdrowe przekąski do każdej torebki

Wskazówki na zdrowe przekąski do każdej torebki

Jeśli regularnie wychodzicie z domu rano, a wracacie kiedy robi się już ciemno, powinnyście mieć w swojej torebce 1–2 przekąski, które uchronią Was w przypadku nagłego ataku głodu… Ten dopadnie Was na pewno niezależnie czy wykonujecie pracę fizyczną czy umysłową. A nie ma nic gorszego niż zabić go w najbliższej cukierni czy fast foodzie. Jednak, co zabrać ze sobą aby zaspokoić jednocześnie głód i apetyt na coś pysznego?

Przedpołudniowa i popołudniowa przekąska jest nierozerwalną częścią zdrowej diety. Jeśli spożywacie posiłki regularnie w mniejszych porcjach, a idealnie 5 razy dziennie, Wasz organizm nie ma potrzeby gromadzić zapasów, aby mieć pewność, że będzie mógł pracować gybyście niedostarczyli mu nowej porcji energii.

CO JESZCZE NA TYM ZYSKACIE?

 • Zrównoważycie poziom cukru we krwi, dzięki czemu zyskacie nowe pokłady energii.
 • Już samo przeżuwanie odrobinę Was pobudzi dzięki czemu będziecie lepiej pracować.
 • Przyspieszycie swój metabolizm, a jeśli potrzebujecie schudnąć, dzięki regularnemu spożywaniu posiłków stanie się to szybciej i zdrowiej.
 • Jeśli zjecie małą przekąskę przed południem, wystarczy Wam mniejsza porcja obiadu, a dzięki temu zmniejszycie również ryzyko przejedzenia się, co jest bardzo niebezpieczne przy zrzucaniu zbędnych kilogramów…

Myślicie sobie, że Wy tego nie potrzebujecie, bo spokojnie wytrzymacie do obiadu? Błąd! Nie macie „wytrzymać”, a potem do głodnego organizmu wpakować cały obiad w 20 minut. W tym momencie Wasz organizm zgromadzi sobie zapas tłuszczu, tak aby miał wystarczającą ilość energii, żeby przeczekać kolejną „głodówkę”. A jeśli w tym okresie nie dostarczycie organizmowi aktywności fizycznej, nie będziecie w stanie pozbyć się nadmiaru tłuszczu i niepotrzebnie przytyjecie…

MUSICIE PRZYZWYCZAIĆ SWÓJ ORGANIZM

Macie przeczucie, że Wasz organizm czuje się dobrze i nie musicie nic zmieniać? Niestety, bardzo się mylicie, on się po prostu przyzwyczaił… Zobaczycie, że jeśli będziecie konsekwentni, w krótkim czasie ponownie przyzwyczai się do nowych nawyków. Sam zacznie Wam mówić, że najwyższy czas sięgnąć po małą przekąskę dzięki czemu nie będziecie musieli co chwilę spoglądać na zegarek.

Co będzie idealną przekąską, jeśli cały czas jesteście w biegu, macie kontakt z klientami, a przerwa na uzupełnienie energii jest strasznie krótka? Możliwości jest wiele, a są nie tylko zdrowe ale i smaczne!

 • POKROJONE OWOCE W PUDEŁKU

Jeśli ktoś Wam przeszkodzi, z łatwością możecie schować kawałek owocu do pudełka i kontynuować później (co jest trudne gdy zaczęliśmy jeść całe jabłko), rozwiążecie tym również najczęstszy problem przy jedzeniu owoców: – co z ogryzkiem?

 • PROTEINOWY LUB OWSIANY BATON

Wybierzcie taki, który nie zawiera zbyt dużo cukru, zarówno tego naturalnego jak i sztucznego. Zwróćcie uwagę przede wszystkim na te które mają większą zawartość białka i błonniku.

 • PROTEINOWY NAPÓJ

Jest bogaty w białka bardziej niż inne produkty, a dzięki jego płynnej formie przyswoicie je znacznie szybciej, niż w jakiekolwiek innej formie. Równocześnie ugasicie nim pragnienie i ewentualnie zaspokoicie chęć na coś słodkiego. A ponieważ, dzisiaj nie jest już problemem znaleźć małą, ładną i funkcjonalną butelkę, na pewno znajdziecie taką która zmieści się do każdej torebki o standardowych wymiarach.

 • PRODUKTY MLECZNE

Przede wszystkim takie nie zawierające cukrów, z zawartością tłuszczu do 3%. Kryją w sobie ogromne bogactwa: probiotyki (odpowiadają za utrzymanie naszej mikroflory w stanie równowagi), wapniu i białek. A ponadto zapewni poczucie sytości na długie godziny.

 • ORZECHY

Zawierają dużą ilość zdrowych tłuszczów, białek, minerałów i witamin. Dodają energii i wprawiają w dobry nastrój. Ale uwaga! Są bardzo kaloryczne, więc nie dotyczy ich zasada: im więcej, tym lepiej! Jeśli nie chcecie przybrać na wadze, najlepiej spożywajcie maksymalnie garść dziennie (około 30 gram).

 • SUSZONE OWOCE

Najlepiej domowej roboty. Dzięki temu będziecie pewni, że nie zawierają żadnych konserwantów, ani nie są niczym słodzone. Są źródłem witamin i minerałów.

 • CHRUPKIE PIECZYWO Z SZYNKĄ, SEREM I WARZYWAMI

Dzięki swoim właściwością przetrwają cały dzień naszej bieganiny. Są bogate przede wszystkim w błonnik i mają niski indeks glikemiczny. W połączeniu z szynką, serem i Waszymi ulubionymi warzywami, zaspokoi głód na parę dobrych godzin.

 • SUSZONE MIĘSO

Zawiera ogromne ilości wysokiej jakości białek pochodzenia zwierzęcego, przy minimalnej ilości cukrów i tłuszczy. Dzisiaj znajdziecie je w każdym większym supermarkecie w wielu, różnych wariantach. Możecie wybrać: wieprzowe, z dziczyzny, indyka, a nawet rybne.

O CZYM NIE POWINNYŚCIE ZAPOMNIEĆ?

Zawsze miejcie w swojej torebce chociaż małą butelkę wody. Regularne spożywanie posiłków jest ważne dla naszego organizmu, jednak dostarczanie płynów jest jeszcze ważniejsze.