Sprawdź jak najlepiej spędzić Halloween!

  • MAGAZYN
  • Sprawdź jak najlepiej spędzić Halloween!

Sprawdź jak najlepiej spędzić Halloween!

Boisz się? I bardzo dobrze! Halloween już się zbliża, a wraz z nim czas Halloweenowych imprez. Sprawdź nasze porady, jak najlepiej spędzić ten wieczór.

Halloween nadchodzi! To typowe anglosaskie święto ma swoje korzenie w Irlandii, gdzie związane jest z Dniem Wszystkich Świętych. W końcu Halloween przypada w przeddzień Dnia Wszystkich Świętych, tj. 31 października. W każdym kraju święto obchodzone jest inaczej - podczas gdy w Stanach Zjednoczonych przygotowania do tego święta są widoczne już na długo przed samą datą, a obchody są bardzo huczne, w większości europejskich krajów jest to bardziej ciekawostka.

U nas bardziej od chodzenia po domach ze słynnym pytaniem: "cukierek albo psikus", popularne stały się mniejsze lub większe imprezy o tematyce Halloween. Ale jak właściwie przygotować się na takie przyjęcie?

Każdy kostium jest dobry

Nie każdy czuje się w przebraniu jak ryba w wodzie. Na imprezie Halloweenowej możesz zasadniczo wybrać jedną z dwóch opcji - odważny lub prosty kostium. Ci, którzy dobrze czują się w kostiumie mogą sobie pozwolić na potwora, wampira lub innego współczesnego ducha Frankensteina. Bardziej skromny kostium opiera się na pomysłowości, a nie na kilkugodzinnej pracy. W każdym razie wybór należy do ciebie. Tak czy inaczej, możesz uzupełnić swój kostium jednym z bardziej charakterystycznych perfum.

Jeśli naprawdę chcesz się wyróżnić, unikaj najpopularniejszych trendów. Nie ma nic gorszego niż zostać kolejnym Jokerem czy Harley Quinn. Nie bój się wymyślić czegoś nowego i oryginalnego, co wzbudzi wśród wszystkich zainteresowanie. Nie ograniczaj się wyłącznie do popularnych postaci, może warto zostać jedynym wilkołakiem na parkiecie?

Nie zapomnij o wyraźnym makijażu

W Halloween możesz puścić wodze fantazji. W Internecie jest wiele przerażających, czasami aż obrzydliwych makijaży, ale nawet mniej odstraszająca wersja makijażu i ciekawa fryzura mogą sprawdzić się w ten wyjątkowy wieczór. Dzięki odpowiednim kosmetykom do włosów możesz stać się prawdziwą gwiazdą, nawet jeśli Twój kostium nie jest najlepszy.

Malując się i układając włosy pamiętaj o tym, że wszystko musi przetrwać całą noc. Nie ma nic gorszego, kiedy po kilku tańcach twój idealny wygląd odejdzie w zapomnienie przez słabej wytrzymałości puder lub tuszu do rzęs. Postaw na jakość!

Organizujesz przyjęcie na Halloween? Rekwizyty to podstawa sukcesu.

Imprezę na Halloween można przygotować w domu, ale nie można zapomnieć o odpowiednich rekwizytach. Podstawą powinna być wydrążona dynia ze świeczką w środku. Jej miąższ możesz wykorzystać do pieczenia wspaniałych przepisów z dynii, takich jak: zupa dyniowa czy dyniowe muffiny. Wycinane z papieru nietoperze, barwnik spożywczy, dzięki któremu uzyskasz sztuczną krew czy inne przerażające rzeczy, również stworzą wspaniałą atmosferę. Daj się ponieść fantazji i stwórz niezapomniany wystrój, w końcu nasza wyobraźnia nie zna granic.

Ponura muzyka, a może film?

Nie masz żadnych planów na Halloween? Nic nie szkodzi. Przerażającą atmosferę możesz stworzyć w domu tylko dla siebie. Wystarczy wieczorem zgasić światło i puścić przerażającą muzykę lub naprawdę krwawy horror. Taki sposób spędzania Halloween najlepiej spędzić się dla par, ale równie dobrze sprawdzi się dla singli.

Tym którzy chcą stworzyć odpowiednią atmosferę, ale chcieliby spokojnie zasnąć wieczorem, polecamy klasykę Tima Burtona. Zaś ci, którym nie straszna żadna groza mogą z łatwością sięgnąć po ponadczasową serię Saw.