TOP 5 hollywoodzkich kolczyków

  • MAGAZYN
  • TOP 5 hollywoodzkich kolczyków

TOP 5 hollywoodzkich kolczyków

Mówi się, że nic nie trwa wiecznie, nawet sława Hollywood. Ale jeśli chodzi o modę, jest wręcz przeciwnie. To, co kiedyś wzbudziło podziw na czerwonym dywanie i zostało na zawsze uwiecznione na srebrnym ekranie, na zawsze zostanie wpisane w światowe trendy i często będzie stanowić integralną część nie tylko ponadczasowych szaf, ale także pudełek z biżuterią, jak w tych pięciu przypadkach.

Marilyn Monroe wyznaczyła kierunek

Cały świat zakochał się w Marylin Monroe po jednej z pierwszych ról fabularnych w thillerze z 1953 roku - Niagara, który został wyreżyserowany przez Henryego Hathaway oraz wyprodukowany przez Twentieth Century Fox. Monroe była czarująca w różowej sukience z dodatkiem złotych kolczyków typu knocker. Nie tylko modne akcesoria piękności z Niagary, ale wszystkie inne modne dodatki, które Marylin kochała w latach 50 XX wieku zostały z powodzeniem skopiowane przez ogół społeczeństwa i stały się bardzo popularne przez dziesięciolecia. Uważamy nawet, że klasyczne, kultowe złote kolczyki w kształcie kółek bedą populane na zawsze wśród kobiet. 

Cynthia Nixon wymaga specjalnego traktowania

Amerykański serial Sex and the City jest jednym z najpopularniejszych show ze względu na szczerze spojrzenie na życie kobiet po trzydziestce ze wszystkimi romansami, rozstaniami i przyjaźniami w mieście marzeń Nowym Jorku. Moda odgrywała taką samą rolę jak dramaty bohaterów w poszczególnych odcinkach. Patricia Field, projektantka kostiumów SATC, zawsze bawiła, zaskakiwała, inspirowała i rozbudzała pasje i pragnienia swoimi kreacjami modowymi, nie tylko wśród fanów serialu. Sprawiła, że wiele marek stało się sławnych, na przykład Manolo Blahnik oraz wpłynęła na cały świat mody.

Jej wielką słabością oczywiście były torebki i biżuteria, zwłaszcza kolczyki. Ekstrawaganckie kryształy, wystawne plastikowe lub kolczyki Swarovskiego w różnych wzorach, które wybierała dla aktorki Cynthii Nixon alias Mirandy Hobbes, ponieważ zawsze idealnie pasowały do jej rudych włosów. Ale niewiele osób wie, że Cynthia nie ma przekłutych uszu, więc wszystkie kolczyki do jej roli zostały przerobione na klipsy.

Angelina Jolie przydziela pracę ochroniarzowi

Szmaragdowa biżuteria cieszyła się największym powodzeniem w sławnej epoce Elizabeth Taylor, potem zniknęła z hollywoodzkiej sceny. Wszystko zmieniło się za pomocą Angeliny Jolie  w 2009 roku podczas przekazania nagród na gali Academy of Motion Picture Arts Awards. Chociaż nie zmieniła swojej nominacji do nagrody dla najlepszej aktorki w filmie "Wymiana", dosłownie zaparła dech w piersiach boskimi, szmaragdowymi kolczykami stworzonymi dla niej przez projektantkę Lorraine Schwartz. Te 115 karatowe kolczyki w kształcie łez o wartości 2,5 miliona dolarów były najdroższymi kolczykami, które mieliśmy zaszczyt zobaczyć na czerwonym dywanie. Zawrotna cena i nieoczekiwane zainteresowanie, które przyciągnęły kolczyki zwróciło w szczególności uwagę oscarowej ochrony, która nie wiedziała czego strzec w pierwszej kolejności czy to celebrytów czy luksusowej biżuterii.

Scarlett Johansson dziewczyna z perłą 

Historia perłowych kolczyków rozpoczęła się od obrazu holenderskiego malarza Jana Vemeera już w 1665 roku. Jego obraz mógł z łatwością stać się jednym z wielu portretów Złotego Wieku, ale kolczyki zapewniły mu zupełnie inny los. Obraz "Dziewczyną z perłą" stał się fenomenem i wzorem dla różnych adaptacji literackich i filmowych. Najbardziej znanym osiągnięciem jest film z 2003 roku fabularny o tej samej nazwie, nakręcony przez brytyjskiego reżysera Petera Webbera. W którym Scarlett Johansson gra Maid Griet i staje się modelką dla Colina Firtha. Film był następnie nominowany do British Academy Film Awards, trzech Oscarów i dwóch Złotych Globów.

Ta imponująca adaptacja filmowa przypominała nie tylko piękno tego obrazu, który został wybrany przez holenderską publiczność w 2006 roku jako najpiękniejszy obraz w Holandii, ale także wzbudziła wiele dyskusji i wątpliwości co do materiału kolczyka. Niektórzy eksperci twierdzą, że ze względu na rozmiar i odbicie lustrzane kolczyk nie może być perłowy, ale jest wykonany z metalu, na przykład polerowanej cyny. Niezależnie od tego, czy są to kolczyki z cyny czy srebrne, ich sława jest znana od wieków i na zawsze symbolizuje poczucie detalu, światła i piękna biżuterii. 

Morgan Freeman ma duszę żeglarza

Morgan Freeman jest jednym z niewielu mężczyzn w Hollywood, który cały czas nosi kolczyki i wyjmuje je tylko wtedy, gdy jest to konieczne do roli w filmie. Na pytanie co go do tego skłoniło, odpowiedział w wywiadzie: "Kiedy byłem mały, widziałem piracki film z Burtem Lancasterem z kolczykiem. Myślałem, że to było seksowne. Potem dowiedziałem się, że żeglarze nosili złote kolczyki, aby zapłacić za pogrzeb, jeśli zginęli w obcych krajach. A ponieważ jestem w duszy żelgarzem, pasowało mi to." I naprawdę jest! Wyjaśnia to również, dlaczego kolczyki Morgana są wykonane z białego lub żółtego złota. Kolczyki ze stali chirurgicznej prawdopodobnie nie pokryłyby kosztów jego odejścia. Cenne kolczyki u żeglarzy były nie tylko rezerwą finansową, ale także przypomnieniem o podróży. Kolczyki byly często darowane młodym żeglarzom jako wspomnienia pierwszego przekroczenia równika lub udanego przepłynięcia zdradzieckiej wody na Przylądek Dobrej Nadziei.