Niszowe perfumy - dlaczego warto je podarować na Boże Narodzenie?

  • MAGAZYN
  • Niszowe perfumy - dlaczego warto je podarować na Boże Narodzenie?
9. 12. 2019

Niszowe perfumy - dlaczego warto je podarować na Boże Narodzenie?

Perfumy, perfumom nierówne. Specjalna kategoria perfum z oznaczeniem niche (czytaj "nisz") mogłaby o tym powiedzieć. Pod tą nazwą skrywają się oryginalne perfumy, których nigdzie indziej nie znajdziesz i dla których trudno jest znaleźć alternatywę. Dlaczego warto je podarować na Boże Narodzenie?

Boże Narodzenie to dobra okazja, aby podarować naszym bliskim cenne prezenty. Niszowe perfumy zdecydowanie są unikatowe - perfum z tej kategorii nie znajdziecie wszędzie. Co jest w nich tak specjalnego?

Oryginalnym składnikom nie da się oprzeć

Ich wyjątkowość opiera się przede wszystkim na użytych składnikach. Drzewo sandałowe, cytrynę, cynamon, wanilię, różę czy jaśmin znajdziesz w co drugich perfumach, niszowe perfumy są inne. Na kwiaty czy tradycyjne składniki także się tu natkniesz, jednakże w większość z nich jest nietypowa. Drewno z Laosu, liście jaśminu zbierane o północy, srebrne kadzidło, proch strzelniczy, paragwajski petitgrain lub drewno gwajakowe to elementy, które trudno jest znaleźć nawet na dzisiejszym zglobalizowanym rynku.

Tajemnicza produkcja i małe ilości

To jak dokładnie powstają niszowe perfumy jest tajemnicą, której każdy perfumiarz strzeże jak oka w głowie. Precyzyjne procedury są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Nic dziwnego - wyjątkowość skrywa prawdziwy urok niszowych perfum. Na pewno byś nie chciał, aby ktoś stworzył jedynie tanią kopię. Oryginalne, niszowe perfumy są tylko jedne. Mimo, że nawet duże firmy produkują niszowe perfumy, znajdziemy także wiele mniejszych i niezależnych perfumerii. Kiedy posiadasz oryginalny zapach, już niczego więcej nie potrzebujesz.

Z powodu trudniej dostępnych składników, niszowe perfumy nie mogą być produkowane w większych ilościach. Jest to jeden z powodów, dla których ich cena jest dużo wyższa niż w przypadku zwykłych perfum. Za wyjątkowość trzeba odpowiednio zapłacić. Jednakże wyższą cenę zwrównoważy piękny zapach, którego prawdopodobnie nie znajdziesz nigdzie indziej. Na tym właśnie polega magia niszowych perfum.

Jak wybrać odpowiednie niszowe perfumy pod choinkę?

Niszowe perfumy są oryginalne, dlatego miałyby pasować do osobowości przyszłego użytkownika. Wybieraj jak najbardziej spersonalizowane, niszowe perfumy, aby naprawdę uszczęśliwić obdarowanego.  

Znaną perfumerią, która produkuje niszowe perfumy jest Acqua di Parma. Tworzą zapachy dla mężczyzn, zarówno jak i dla kobiet, a ich woni nie można pomylić z żadną inną. Perfumy Amourage są także dostępne dla płci pięknej, jak i prawdziwych mężczyzn. Z marką Creed nie popełnisz błędu - ich zapachy zachwycą wrażliwy nos panów i pań. Jednakże nie musisz ograniczać się do wyboru perfum według płci - niszowe perfumy unisex są również bardzo urokliwe i przede wszystkim całkowicie uniwersalne.

Już wybrałeś? Nie wahaj się długo - Boże Narodzienie jest już za rogiem a niszowe perfumy to idealny prezent, który zostanie doceniony przez każdego mężczyznę i kobietę. Dzięki swojej oryginalności i wyjątkowości są idealnym prezentem dla bliskiej osoby.