Jak wybrać prezenty dla gości weselnych?

  • MAGAZYN
  • Jak wybrać prezenty dla gości weselnych?

Jak wybrać prezenty dla gości weselnych?

Chcesz obdarować gości weselnych pięknym prezentem? Nie jest to co prawda konieczne, ale na pewno jest to miły gest czy to za pomoc w przygotowaniach czy za wspólne świętowanie. Na swój prezent zasługują także rodzice, którym chcemy podziękować za czas, który nam poświęcili i za to jak nas wychowali. Jak jednak wybrać te najlepsze prezenty dla każdego?

Prezenty dla świadków

Ktoś może powiedzieć, że to strata czasu wybierać prezenty dla świadków. Przecież ślub to dzień nowożeńców. Z drugiej strony niektórzy świadkowie są przy organizacji ślubu na tyle pomocni, że zasługują na małe podziękowania. Nie zaszkodzi przecież pokazać im, że ich pomoc i wsparcie była dla was ważna. Nie musicie podarowywać im nic wielkiego. Bardziej liczy się tutaj to aby sprawić im odrobinę radości.

Niektóre panny młode decydują się zapłacić swojej świadkowej za sukienkę. Inne decydują się na mały prezent, który ma przypominać o dobrej zabawie. Co młode pary wręczają najczęściej?

W sklepach internetowych o ślubnej tematyce, znajdziesz całą masę takich prezentów. Od otwieracza do piwa z napisem "najlepszy świadek" po lusterka dla "najlepszej świadkowej". Na pewno ucieszą ich również niecodzienne alkohole czy wspólne zdjęcie z zabawnym podziękowaniem.

Co jeszcze możesz podarować? Mały element biżuterii - eleganckie bransoletki, srebrny łańcuszek dla świadkowej, przyjemne, świeże perfumy, mały zestaw naturalnych kosmetyków do włosów, zestaw kosmetyków do kąpieli, ślubne czekoladki, małego szampana, zabawna piersiówkę, brelok do kluczy czy kubki z pamiątkowym napisem...

Podziękowania dla rodziców

Rodzicom najczęściej wręcza się symboliczny prezent, który będzie stanowił pamiątkę tego ważnego dnia i tego jak wielki wkład mieli w jego powodzenie. popularne są oryginalne podziękowania w formie statuetek czy kryształów. Dobrze sprawdzą się również zegarki, tej samej marki, z grawerem - damski zegarek dla mamy i męski zegarek dla taty. Pomysł na to. aby podarować rodzicom coś co zostanie z nimi na dłużej i będzie pamiątką na lata na pewno ich ucieszy. Naręczne zegarki to idealne rozwiązanie. A co możecie na nich wygrawerować? Datę waszego ślubu, imiona a przede wszystkim gorące podziękowania!

W jaki sposób podziękować rodzicom zależy wyłącznie od nowożeńców. Niektórzy decydują się na proste: "Dziękujemy za wszystko:, inni wybierają dłuższe podziękowania dla rodziców partnera: "Dziękuję, że wychowaliście męża/żonę moich snów". Podziękowania nie muszą być oryginalne, ale przede wszystkim mają sprawić rodzicom radość. Zanim jednak zdecydujesz się umieścić na zegarku całą listę rzeczy za, które chcesz podziękować - pamiętaj, że miejsce jest mocno ograniczone. Dla pewności możesz wybrać zegarek z dużą tarczą, gdzie zmieści się może odrobinę więcej tekstu, ale i tak na szczegółowe podziękowania raczej to nie wystarczy. Weź też pod uwagę to, że grawerować można tylko zegarki, które nie mają żadnej obróbki powierzchniowej (np. pozłacania). Dlatego warto się upewnić, że wybrany zegarek można grawerować. Podziękowania zazwyczaj umieszcza się na spodniej części zegarka bądź na kopercie.

Drobne upominki dla gości weselnych

Pod tym hasłem najczęściej kryją się małe czekoladki, pierniki z monogramami nowożeńców, czy drobne przedmioty, które goście znajdą na stole koło wizytówek ze swoim imieniem. Same wizytówki mogą być już upominkiem - np. takie wykonane z czekolady. Czasami młoda para decyduje się na podarowanie pamiątkowych kieliszków do wódki, wina czy małe buteleczki szampana. Ślubne pieczątki, domowa marmolada, weselne długopisy, zabawny woreczek z migdałami w czekoladzie, szklane ozdoby, pachnąca świeczka, mydło z datą ślubu i tym podobne. Możliwości są wręcz nieograniczone, ważne jednak aby prezenty pasowały do stylu ślubu i wesela.

Jeśli ślub ma tradycyjny, wiejski charakter idealnie sprawdzi się: ślubny miód czy pierniki a nawet ręcznie zdobione talerzyki. Na ślub w winnicy świetnie sprawdzi się: korkociąg czy mały kieliszek do wina.

Na weselu w stylu boho nie może zabraknąć naturalnych dodatków, dlatego również upominek dla gości weselnych miał by nawiązywać do swobodnego, etnicznego stylu. Sprawdzi się drewniany, weselny ołówek, ręcznie robiony łapacz snów, pachnący woreczek czy świeczka z pszczelego wosku w świeczniku wykonanym z szyszki.

Do prezentu warto dołączyć krótkie i zabawne podziękowanie za przybycie. "Dziękujemy za waszą obecność" przy pożegnaniu na pewno wystarczy, ale małe podziękowanie dołączone do prezentu na pewno wywoła uśmiech na twarzy wszystkich gości. A przecież każdemu zależy na tym, aby jego gości dobrze się bawili i miło wspominali ten ważny dzień.

Dlatego, ślub warto przeżywać z osobami, których obecność naprawdę nas uszczęśliwi i którzy będą cieszyć się naszym szczęściem. Dopiero dzięki temu ten wyjątkowy dzień będzie mógł być absolutnie magiczny!