Mikołaj tuż, tuż: porady na oryginalne prezenty dla najmniejszych

  • MAGAZYN
  • Mikołaj tuż, tuż: porady na oryginalne prezenty dla najmniejszych

Mikołaj tuż, tuż: porady na oryginalne prezenty dla najmniejszych

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, ale jeszcze przed nimi, jest tutaj jeden brodaty pan, który daje dzieciom drobne prezenty. Dobrze zgadujecie, chodzi o Mikołaja. Słodkości i małe prezenty to ponadczasowa klasyka, ale co gdyby zaskoczyć ratolośle czymś naprawdę oryginalnym? Nie czekajcie na Boże Narodzenie!

Jeśli wasze dzieci były niegrzeczne, węgiel czy rózga ich nie ominą. W tym przypadku nie trudno jest wybrać prezenty. Co zrobić w przypadku kiedy wasze maluchy są grzeczne i posłuszne? Przeczytajcie nasze wskazówki na prezenty dla grzecznych dzieci. 

Prezent podczas oczekiwania na prezenty

Dziecięca wyobraźnia czasami potrafi być bujna, dlaczego by jej odpowiednio nie skierować? Każde dziecko wie, że prezenty są dawane na Boże Narodzenie. Aby radość związana z wigilijną nocą była jeszcze większa, podarujcie mu kalendarz adwentowy. Oczekiwanie na świąteczne prezenty będzie większe, prezent z okazji Mikołaja macie z głowy, a ratolośl może zjeść kilka czekoladek na raz.

Zróbcie niespodziankę domową czekoladą na patyku

Każdy umie kupić słodycze w supermarkecie, co z pewnością przyniesie radość. Co przyniesie jeszcze większą radość? Domowe słodycze! Potrzebujecie tylko 300 gramów nieprażonych, zmiażdżonych ziaren kakaowych i 75 gramów trzcinowego cukru. Ziarna lekko podprażcie na patelni a następnie zmiksujcie z cukrem. Gorącą mieszankę nalejcie do foremek, wsadzcie patyk i zostawcie aby wystygło. Oryginalna, słodka dobrota jest gotowa.

Jadalne kasztany zaskoczą i sprawią radość

Mikołaj nie musi jedynie dawać słodyczy pełnych cukru. Naturalny przysmak w postaci jadalnych kasztanów z pewnością przypadnie do gustu dzieciom. Kasztany zawierają w sobie mnóstwo witamin i minerałów, które są potrzebne do prawidłowego rozwoju. Co więcej, ich lekko słodki smak na pewno będzie dzieciom smakował. Kasztany możecie przygotować we wrzącej wodzie, na patelni albo w piekarniku. Wystarczy je naciąć po lekko wybrzuszonej stronie w krzyż. Oprażcie je na patelni albo dajcie je do piekarnika nagrzanego na 200°C na 10 minut. Gdy tylko zaczną pękać, możcie zacząć ucztę.

Przy zakupie czekolady pójdź w oryginalność

Kupna czekolada na pewno zadowoli, ale dlaczego by nie puścić wodzy fantazji i dać dzieciom czekoladę, której nie będą chciały jeść? Czekolada nie musi być w kształcie klasycznej tabliczki. Obecnie można dostać słodycze w kształcie pada do gry, motocykla, luksusowego auta, smartphone'a, narzędzi, piłki nożnej albo na przykład ulubionego zwierzaka. Zwykła czekolada jest nudna, czas być oryginalnym.

Podarujcie dzieciom doświadczenie

Na Mikołaja dzieci nie muszą dostawać jedynie materialnych prezentów lub słodyczy, możecie im również podarować doświadczenie. W większości miast są specjalne dni Mikołaja, podczas których dzieci mogą mieć dużo zabawy. Sprawdzcie czy w waszym mieście lub wsi jest zróżnicowany program w dniu Mikołaja. Ciekawostką może być także zwiedzenie autobusu lub tramwaju miejskiego przewoźnika. W końcu, które dziecko nie lubi autobusów, tramwajów czy trolejbusów.

Długotrwałym prezentem jest zegarek

Nie bójcie podarować prezent, który wytrzyma dłużej, a dziecko stworzy z nim głębszą więź. Zegarek idealnie spełnia tę definicję, dziecko nie tylko nauczy się punktualności, ale także może to wzbudzić pasję do dobrze wykonanej pracy ręcznej. Dziecięce zegarki nie muszą być jedynie stylowym dodatkiem, ale także prezentem, który wasze dzieci docenią.