Jakie perfumy zabrać na wakacje?

  • MAGAZYN
  • Jakie perfumy zabrać na wakacje?

Jakie perfumy zabrać na wakacje?

Wszyscy to znamy - niezależnie od tego czy wybieramy się z przyjaciółmi na wino, do teatru lub na imprezę firmową chcemy się czuć jak najlepiej. Komfortowo. Chcemy się podobać sobie oraz innym. Dobre samopoczucie obejmuje odpowiednie perfumy, które będą przyjemne zarówno dla nas, jak i naszego partnera. Jak to wygląda z perfumami na wakacjach? Uwaga, nie mówimy tutaj o dwóch tygodniach w domku lub na kempingu czy wiejskiej chacie. Jakie są odpowiednie perfumy na przykład do Chorwacji, Włoch czy Grecji?

Co to są perfumy? 

Perfumy są mieszaniną olejków eterycznych i innych aromatycznych substancji. W węższym znaczeniu jest to preparat zapachowy o wysokim stężeniu substancji zapachowych. Służy do maskowania zapachu. Powszechnie uważa się, że mniej oznacza więcej. Chyba każdy ma za sobą nieforutnne doświadczenie z ludźmi, którzy przesadzili z "perfumami". Perfumy są podzielone zgodnie z intensywnością zapachu. Wszyscy trafiliśmy na określenia takie jak woda perfumowana, woda toaletowa lub woda kolońska. Dalej perfumy dzieli się według typu - najbardziej znane to kwiatowe, cytrusowe, drzewne lub orientalne. Podstawową zasadą jest stosowanie tylko jednych perfum, nie poleca się stosowania kombinacji zapachów ze względu na dysharmonię.

Każdy jest inny

Dotyczy to również odpowiedniego wyboru perfum. Niektórzy lubią ciężkie, orientalne zapachy, inni skórzane zapachy, niektórzy preferują cytrusowe, świeże aromaty. Na wakacjach chcemy czuć się komfortowo i dobrze pachnieć, do tego należy wybór odpowiednich perfum.

Omówiliśmy już skład perfum. Istotną sprawą jest to, że jeśli zastosujemy perfumy na dobrze ukrwione miejsca (za uszami, na szyi, między piersiami) w ciepłym klimacie perfumy będą miały niższą trwałość. To samo dotyczy aplikacji perfum na ubrania. Dobrze jest mieć wysokiej jakości, droższe perfumy, które zdecydowanie nie znikną w jeden wieczór.

Osobiście polecamy na upalne wakacje wybór lekkiego, cytrusowego zapachu 

Takt!

Dobrze jest też trochę wiedzieć o miejscu docelowym do którego się wybieramy. Jak na przykład będą pachnieć perfumy w Chorwacji? Egipcie? Izraelu? Czy są jakieś niepisane zasady dotyczące niektórych zapachów? A może nawet tabu? Czy podróżujesz samochodem, samolotem? Warto pamiętać o podstawowej zasadzie - twoje perfumy nie mogą nikomu przeszkadzać! 

Trochę badań nie zaszkodzi

Jeśli nie wiesz jakie perfumy wybrać, zapytaj przyjaciół jakich używają perfum i jakie mają z nimi doświadczenia. Możesz także udać się do perfumerii i dowiedzieć się jakie wakacyjne zapachy są popularne.

Osobiste doświadczenie jest bezcenne. Podobają ci się wybrane perfumy w twoim "środowisku domowym"? Czy zapach został wypróbowany w różnych temperaturach? Czy twoje perfumy lepiej pachną na ciebie czy na ubraniach? Co o tym zapachu sądzi twój partner? Zapisz sobie i dokonaj oceny! Nie bój się eksperymentować! 

Najdroższy nie znaczy najlepszy

Spotkaliśmy się z opinią, że im droższe perfumy, tym lepsze. Oczywiście cena mówi dużo, ale to nie znaczy, że powinno się wydawać mnóstwo pieniędzy na nieodpowiednie perfumy. Jeśli nadal nie masz pewności, dobra perfumeria powinna ci udzielić porady.

Konkluzja

  1. wybierz sobie perfumy, które tobie się najbardziej podobają!
  2. wypróbuj zapach w różnych warunkach w domu!
  3. Jakie panują warunki w miejscu docelowym?
  4. twój zapach nie może przeszkadzać!
  5. jeśli nie mam pewności, zapytam eksperta!