Jakie kwiaty podarować według znaku zodiaku?

  • MAGAZYN
  • Jakie kwiaty podarować według znaku zodiaku?

Jakie kwiaty podarować według znaku zodiaku?

Kwiaty są uważane za idealny prezent dla każdej kobiety. Są odpowiednie na każdą okazję, a w niektórych przypadkach - wręcz niezbędne, szczególnie jeśli chodzi o świętowanie ważnych wydarzeń, takich jak ukończenie szkoły. Kobiety ogólnie wolą określony rodzaj kwiatu. Jeśli chcesz trafić poprawnie, pomocne może być wybranie kompozycji bukietu zgodnie ze znakiem zodiaku, ponieważ przywiązuje się do niego, na przykład, twój ulubiony zapach lub kolor. Jakie kwiaty lubią poszczególne znaki?

Baran (21.3-20.4)

Barany są przeważnie bardzo energiczne i lubią wyraźne kolory i zapachy. Dlatego kwiaty odpowiednie dla tego znaku, powinny mieć duże kwiatostany. Idealne będą róże, tulipany lub piwonie, tj. duże kolorowe kwiaty o wonnym zapachu, uzupełnione małymi kolorowymi kwiatkami. Bardzo często wiąże się ten znak z wiciokrzewem.

Byk (21.4-21.5)

Ludzie urodzeni pod znakiem byka są radośni, przyjaźni i komunikatywni. W przypadku tego znaku kwiaty należy związać w wielokolorowy, okrągły bukiet, w którym poszczególne zapachy łączą się w przyjemną i mniej wyraźną mieszankę bez dominującej woni. Dlatego wybór powinien koncentrować się na mniejszych kwiatach, takich jak małe różyczki, żonkile, stokrotki lub fiołki.

Bliźnięta (22.5-21.6)

Osobny spod tego znaku mają artystyczną i wesołą duszę, a wśród kwiatów preferują te mniejszych rozmiarów o delikatnym zapachu i jasnych odcieniach. Idealne sprawdzą się dla nich: lilie, konwalie lub goździki uzupełnione polnymi kwiatami. Bukiet powinien być jednak zróżnicowany i w jasnych kolorach.

Rak (22.6.-22.7.)

Raki są bardzo wrażliwe i romantyczne, dlatego lubią kwiaty w odcieniach: czerwieni, różu i fioletu. Jeśli chodzi o zapach, najlepiej postawić na głębokie tony: róż, irysów lub piwonii. Bukiet należy uzupełnić odcieniami szarości lub bieli, dlatego zaleca się łączenie go na przykład z liliami.

Lew (23.7-22.8)

Dla pewnych siebie i energicznych lwów odpowiednie są bukiety z dominującymi, dużymi kwiatami, takimi jak gerbery w różnych kolorach, chryzantemy, storczyki, a przede wszystkim słoneczniki.

Panna (23.8.-22.9.)

Panny są energicznymi detalistami, które kochają porządek i spokój. Dlatego odpowiednie bukiety dla nich to te, które mają delikatne odcienie i mniejsze kwiaty. Najlepiej sprawdzą się więc: lawendy, niezapominajki, hortensji lub mniejszych róż, bardzo pachnących i skromnych.

Waga (23.9-23.10)

Podobnie jak Raki, Wagi są bardzo romantyczne. Idealny dla nich jest wybór mniejszych kwiatów o subtelnych odcieniach, takich jak różowe róże, hortensje, kamelie lub białe lilie.

Skorpion (24.10-22.11)

Kwiaty dla namiętnych i intelektualnych Skorpionów powinny być ciemne, pełne ognistych kolorów - czerwonego, pomarańczowego lub żółtego. Do bukietu najlepiej sprawdzą się róże czy storczyki.

Strzelec (23.11-21.12)

Energiczni i niezależni Strzelcy uwielbiają kwiaty, które nie wymagają opieki i są trwałe. Odniesiesz sukces z prostym bukietem kolorowych, większych kwiatów takich jak róże czy goździki.

Koziorożec (22.12-20.1)

Osoby spod tego znaku są spokojne i lojalne, preferują ciepłe odcienie czerwieni i brązu w połączeniu z czystą bielą. Odpowiedni bukiet powinien zawierać naturalne elementy drzewne w połączeniu z: pelargoniami czy liliami.

Wodnik (21.1-20.2)

W przypadku niezależnego wodnika odpowiednie są kolorowe kwiaty z większymi dominującymi kwiatostanami. Bukiet powinien być zawiązany wysoko i składać się z wydłużonych łodyg kolorowych mieczyków, azalii lub storczyków najlepiej w kolorach fioletu i błękitu.

Ryby (21.2.-20.3.)

Nieśmiałe i zamknięte ryby szczególnie lubią bukiety w odcieniach niebieskiego i zielonego. Odpowiednie kwiaty to frezje lub dalie.


Każdy przygotowany w ten sposób bukiet ma swój specyficzny aromat, który jest przyjemny dla konkretnego znaku zodiaku. Ta wiedza pomoże Ci wybrać odpowiednie perfumy o kwiatowym zapachu (takie jak Chloe lub Chanel), które pięknie dopełnią prezent.