Jak kreatywnie zapakować prezenty?

  • MAGAZYN
  • Jak kreatywnie zapakować prezenty?

Jak kreatywnie zapakować prezenty?

Masz już wszystkie świąteczne prezenty? Idealny prezent nie musi być końcem bożonarodzeniowej niespodzianki. Może być dopiero jej początkirm...

Luksusowy zegarek, modna, skórzana torebka, kosmetyki do włosów, uwodzicielskie perfumy... na prawdę chcesz tak piękne prezenty włożyć do papierowej torby? Przecież zabawa nie kończy się wraz z ostatnim zakupem. 

W tym roku spróbuj czegoś nowego! Jak? Mamy jedno ciekawe rozwiązanie...Zapakuj prezenty własnoręcznie, bez oszukiwania!

Brzmi groźnie? Ale ani trochę nie jest! Nie musisz być mistrzem rysowania, wycinania czy lepienia. Wystarczy dobry humor, chęci i odrobina czasu.

Najłatwiejszy wariant to zapakowanie prezentów w kolorowy papier. Jeśli prezent ma nietypowy kształt papier możesz zastąpić bibułą oraz celofanem - wystarczy zebrać wszystko na górze, zawiązać wstążką i prezent gotowy!

Wycinanie

Jeśli chcesz poświęcić trochę więcej czasu na pakowanie mamy tu nieco ciut trudniejszego. Prezent zapakuj w jednokolorowy papier. W bardziej ozdobnym wytnij wzór i owiń nim ponownie prezent. Dzięki temu wydobędziesz wycięty wzór! Możesz wyciąć coś łatwego jak płatek śniegu czy choinkę, ale jeśli czujesz się trochę pewniej w obsłudze nożyczek możesz spróbować z czymś trudniejszym... Ważne aby nożyczki były ostre a papier do pakowania prezentów dobrej jakości. Zanim się zorientujesz, będziesz mieć zapakowane wszystkie prezenty!

Nasza rada: jeśli chcesz ozdobić swoje prezenty płatkami śniegu, pamiętaj że te właściwe mają 6 a nie 8 ramion...

Jeśli nie czujesz się pewnie możesz najpierw wyciąć szablon a następnie obrysować go na papierze. Potem wystarczy wyciąć wzór nożyczkami bądź małym nożykiem do papieru.

Lepienie

Jeśli wycinanie przypadnie Ci do gustu, możesz pójść o krok dalej. Prezent zapakuj w jednokolorowy papier i obklej go wyciętymi przez siebie wzorami. Możesz także wykorzystać gotowe świąteczne dekoracje lub wydrukować i wyciąć wzór samodzielnie. Uważaj jednak aby nie przesadzić z ilością kleju!

Stemplowanie i rysowanie

Chcesz sobie przypomnieć czasy dzieciństwa? Wyciągnij ziemniaki przygotowane na wigilijną sałatkę i zrób z nich stempelki! Gwiazdki, choinki, serduszka... wystarczy wyciąć dowolny wzór, zamoczyć go w farbie i pokryć papier własnoręcznie wykonanym wzorem. Do tej pracy możesz zaangażować swoje dzieci. Pamiętaj jednak aby schować prezenty, które ma przynieść dla nich św. Mikołaj...

Jeśli umiesz chociaż trochę rysować czy malować, możesz prezenty ozdobić własnoręcznym rysunkiem. Może w tym roku karteczki z imionami, zastąpisz rysunkiem z podobizną obdarowanej osoby?

Jeśli jednak rysowanie nie jest twoją mocną stroną, odręczny rysunek możesz zamienić na wydrukowane zdjęcie.  Jeśli nie masz możliwości zrobić tego samodzielnie, pomyśl o tym wcześniej, bo z reguły przed Świętami na wywołanie zdjęc trzeba chwilę poczekać...

Dekoracje i ozdoby

Aby prezent robił jeszcze większe wrażenie można go dodatkowo ozdobić. Kartka czy naklejka z imieniem są wręcz obowiązkowym dodatkiem. Jeśli lubisz naturalne dekoracje, może Cię ominąć cały bałagan z wycinaniem. Wystarczy zawinąć prezent w szary papier, udekorować go świerkiem, suszonymi pomarańczami i laską cynamonu. Dzięki temu stworzysz niepowtarzalną dekorację! Do takiej kompozycji warto dodać ozdobną wstążkę lub kokardę. Efekt zwali wszystkich z nóg. A  potrzebujesz do tego jedynie trochę kleju, parę ozdób i odrobinę fantazji...

Możesz również dopasować prezenty do swojej choinki. Masz złote dekoracje? Użyj złotego papieru do pakowania. A może zgodnie z ekologicznym trendem w tym roku twoja choinka ma drewniane ozdoby? Wykorzystaj ten motyw przy pakowaniu prezentów. Rodzina przekonała Cię, żebyście w tym roku sami upiekli pierniki? Podpisz każdy imieniem i dołącz do prezentu zamiast kartki. Czyż nie będzie to najsłodszy prezent tego wieczoru?

Dwa prezenty w jednym? Nie ma przecież nic lepszego, niż sprawić komuś podwójną radość!

Macie ogromne możliwości! Może wymyślicie własny, oryginalny sposób na pakowanie prezentów, aby sprawić że staną się jeszcze bardziej wyjątkowe...

Jednak w tym całym pakowaniu i ozdabianiu najważniejsze są starania. Nawet jeśli twoje gwiazdki nie będą równe, a kokarda będzie krzywo zawiązana, to ktoś zobaczy w tym pracę, poświęcony czas i chęci. A to wprawi go w ten wyjątkowy bożonarodzeniowy nastrój. Możliwe, że ktoś bardziej z zawartości ucieszy się z tego, że dostał prezent nad którym ktoś spędził więcej czasu niż zajmuje złożenie zamówienia przez Internet... Dlatego nie bójcie się w tym roku zaryzykować i zapakujcie prezenty sami!