Jak wykorzystać kwarantannę na swoją korzyść

  • MAGAZYN
  • Jak wykorzystać kwarantannę na swoją korzyść

Jak wykorzystać kwarantannę na swoją korzyść

Ile razy ostatnio myślałeś: „Jak będę mieć więcej czasu.” „Kiedy wrócę do domu na chwilę.” „Kiedy nie będę musieć iść do pracy”. Pierwszego dnia uporządkowanej kwarantanny z powodu rozszerzenia covid-19 wszystkie te odpowiedzi mają utrum. Od tej chwili tylko Ty jesteś Panem swojego czasu i nikt nie powiedział, że kwarantanna jest bezczynnością! Wręcz przeciwnie!

Życiowa lekcja

Choć z początku wydaje się to niewyobrażalne, ta trudna sytuacja życiowa przynosi jedną ważną korzyść: lekcję. Niezależnie od tego, czy godzina policyjna lub inne ograniczenia stały się narzędziem tego niechcianego nauczania, Twoim zadaniem jest zrozumienie. Zrozumiesz wartość swobodnego przemieszczania się i wartość codziennego kontaktu z bliskimi. Wyobraź sobie, że nawet negatywne nastawienie, strach i zmartwienia są również formą zarażenia, które może stanąć między tobą a życiem, które chcesz prowadzić. Dlatego konieczne jest nauczenie się wykorzystać każdą taką lekcję na swoją korzyść.

Nie martw się o to czego nie możesz zmienić 

Jedną z pierwszych rzeczy, które robisz, gdy pozostajesz w izolacji, jest włączenie telewizora, komputera i wszystkich sieci społecznościowych na telefonie komórkowym. Wspaniale jest być w kontakcie, rozmawiać z przyjaciółmi i toczyć ożywioną debatę o tym, co się stało z Tobą i światem. Ale ten stan początkowy będzie miał swoje granice. Kiedy zobaczysz kilka alarmujących doniesień o tym, jak rozprzestrzenia się koronawirus, jak mało jest towarów, a zdobycie maski chirurgicznej jest nadludzkim zadaniem, sprawi, że będziesz smutny. Nie martw się. Oczywiście świat za drzwiami cierpi. Ale jesteś w sytuacji, w której nic nie możesz zmienisz. Weź głęboki oddech i zacznij maksymalnie korzystać z wolnego czasu w kwarantannie. 

Czas spełnionych planów

Ile książek masz na półce, które przygotowałeś sobie do przeczytania, aż będzie na to czas? Ile zdjęć czeka na wklejenie do albumu? Ile rozpakowanych pudełek było w Twojej szafie od ostatniej przeprowadzki? Ile gwarantowanych przepisów na zmęczoną skórę jeszcze nie spróbowałeś? W rzeczywistości jest tylko jedno pytanie, czym zacząć? 

Sortować i sprzątać

Niechętnie, niechętnie… ale kiedy jak nie teraz pozbyć się niepotrzebnych rzeczy? Wystarczy wiedzieć jak to zrobić. Według Marie Kondo, najsłynniejszej obecnie „sprzątaczki”, możesz pozbyć się nawet dwóch trzecich rzeczy, zachowując tylko to, co wywołuje pozytywne emocje („Spark Joy”). A mając tę mantrę na ustach, zacznij żegnać się z rzeczami, których już nie potrzebujesz, nie używasz, nie lubisz lub przypominających o czymś złym. Zacznij od niepotrzebnych dokumentów, kart gwarancyjnych, dzienników i pamiętników, przejdź przez garderobę, szafkę na buty, apteczkę, a ostatecznie sprawdź nieużywane kosmetyki. Będziesz się dobrze bawić przez wiele godzin, może dni i na pewno poczujesz ulgę. 

Domowy workout

Nie wątp w tą aktywność ani przez chwilę. Ruch jest niezbędny dla dobrego samopoczucia, ale także dla naszej psychiki. Nie ma znaczenia, jakie ćwiczenie wykonujesz. Dzięki różnorodnym aplikacjom do ćwiczeń i kanałom youtube możesz stworzyć cały program na każdy dzień kwarantanny. Poranna joga, trening w południe, wieczorne pilates. Praktycznie wszystko jest możliwe. Na koniec przekonasz się,że wszystkie informacje o szczupłej sylwetce w ciągu kilku minut dziennie naprawdę nie kłamią.

Czas na hobby

Ci, którzy mają hobby, zawsze wiedzą, jak wykorzystać swój wolny czas. Każda aktywność, która wprowadzi nas w sferę twórczą, jest teraz skarbem. Czytaj, maluj, graj na instrumencie muzycznym, modeluj, rzeźb, szyj (zasłony będą przydatne), haftuj, produkuj domowe sery lub oryginalną biżuterię. Na szczęście jesteśmy sprytnym i aktywnym narodem, a kreatywność nie ma granic. 

Czas dla siebie

Kiedy kobieta to mówi,  jest to jak zaklęcie, które podnosi ją od stołu i prowadzi bezpośrednio do łazienki, gdzie znika na wiele godzin. Nic dziwnego. Kąpiel aromatyczna, manicure, pedicure, peeling, maska na twarz, maska do włosów, serum, zabieg na paznokcie. Prawdopodobnie posiadasz starannie zachowane próbki kremów przeciwzmarszczkowych lub luksusowego żelu pod prysznic i szamponu do włosów, które trzymałaś od ostatnich urodzin na gorsze czasy. Nie ma na co czekać.

Złe dni   

Może nie dzisiaj, ale na pewno nadejdą złe dni. Będziesz tęsknić , będzie ci brakowało ruchu na świeżym powietrzu i kontaktu z ludźmi. W tych chwilach oddaj się trochę bezczynności i obejrzyj na przykład film. Tylko nic negatywnego żaden thriller lub postapokaliptycznego science fiction! Niektóre beztroskie komedie, takie jak The Unconscious People z 1986 roku. Chociaż tytuł nie wygląda optymistycznie, ale kiedy zobaczysz, jak radził sobie z izolacją Bette Midler, przywróci Ci uśmiech na twarz.

Szczęśliwy koniec

Trochę czasu zajmie światu zanim się będzie radować z pokonania korony. Ale twoją wygraną będzie wyjście z kwarantanny jako lepsza osoba. Pełni nowych wrażeń z czytanych książek, schludnych mieszkań, kreatywnej pracy, efektów regularnej pielęgnacji skóry i programu ujędrniającego twoje ciało. Ale przede wszystkim z nowym poczuciem czasu i świadomością, że nie wszystko, co uważałeś za ważne przed kwarantanną, jest teraz ważne. Oznaczałoby to również, że doskonale opanowałeś rolę mistrza swojego czasu i zrozumiałeś lekcję.