Zimna i wilgotna, jesienna pogoda – odkryj 5 sposobów jak wygrać ze złym samopoczuciem

  • MAGAZYN
  • Zimna i wilgotna, jesienna pogoda – odkryj 5 sposobów jak wygrać ze złym samopoczuciem

Zimna i wilgotna, jesienna pogoda – odkryj 5 sposobów jak wygrać ze złym samopoczuciem

Jesienna pogoda to nie tylko kolorowe liście i przyjemne, długie spaceryale także niskie temperatury i deszcz, co po ciepłym i słonecznym lecie możebyć odrobinę depresyjne. W naszym artykule sprawdzimy 5 sposobów jak wygrać zezłym samopoczuciem.

Jesienna pogoda to nie tylko kolorowe liście i przyjemne, długie spaceryale także niskie temperatury i deszcz, co po ciepłym i słonecznym lecie możebyć odrobinę depresyjne. Jak skutecznie walczyć ze złym samopoczuciem? Istniejena to kilka sprawdzonych przepisów.

Znajdź czas tylko dla siebie

Jesień jest dla nas sygnałem, że już zbliżają się święta. Wszędzie widocznesą już reklamy, a ktoś mógłby pomyśleć, że Boże Narodzenie w tym roku zaczynasię kilka miesięcy wcześniej. Zaczyna się pierwszy stres i zgiełk w sklepach, ato nie działa na nikogo dobrze, a w połączeniu z deszczową i chłodną pogodąmoże być przyczyną złego samopoczucia.

W takiej sytuacji najlepiej jest odciąć się od wszystkiego i znaleźć czastylko dla siebie. Okryj się kocem, puść sobie przyjemną muzykę i usiądź w swoimulubionym fotelu z książką. Nie myśl o problemach i obowiązkach i korzystaj zprzyjemnej atmosfery. Cieszyć się można z najmniejszych rzeczy, dlaczego bywięc nie cieszyć cię z odrobiny spokoju, który sobie stworzymy.

Porządnie się wyśpij

Deszczowy dzień niemal kusi, aby spędzić go w ciepłym łóżku. I dlaczego bynie – sen ma na ciało człowieka znamienny wpływ i nie powinniśmy go w dłuższejperspektywie lekceważyć. Jeśli masz taką możliwość, nie wahaj się zrobić sobiemałą drzemkę.

Odpowiedni poziom wypoczynku doda ci świeżości i gotowości do realizacjinadchodzących wyzwań, tak że byle co nie wyprowadzi cię z równowagi. Wostatecznym rozrachunku efektywniejsza będzie nie tylko twoja praca, ale także to co robisz w wolnym czasie.Zadbaj jakość swojego snu.

Przytul się

Chyba nie ma na świecie osoby, która nie lubiła by się przytulać. A na złesamopoczucie działa jak magiczne lekarstwo – dlatego kiedy i ciebie dopadniejesienna chandra przytul się do swojego partnera czy partnerki i oddaj się nachwilę błogiemu szczęściu.

Samotni nie muszą rozpaczać. Kudłaci przyjaciele często potrafią dobrzezastąpić człowieka. Niezależnie czy to pies czy kot zawsze z radością przyjmiedawkę miłości, szczególnie jeśli czują, że ty tego potrzebujesz.

Żyj chwilą

Czasami może nas stresować nie tylko pogoda, ale także myślenie o tym cobędzie oraz o tym co było. Tego co już się stało nie zmienimy. Dlatego czasaminajlepszym wyborem jest - być tu i teraz. Dzięki temu masz wszystko podkontrolą i nie musisz przejmować się wszystkimi problemami.

W ten sposób poznasz wartość upływającego czasu, w czym pomoże ci również zegarek. Obserwowanie mijających chwil, czasami może przynieść prawdziweodprężenie.

Spraw sobie radość

Chcemy czy nie, rzeczy materialne sprawiają, że jesteśmy szczęśliwy.Dlaczego właściwie, mielibyśmy coś zmieniać? Właściwie na wyciągnięcie rękimamy wiele pięknych przedmiotów w dobrych cenach, nie ma więc potrzeby wczymkolwiek się ograniczać. Wystarczy wgryź się w szeroką ofertę sklepów iwybrać to co sprawi radość tylko tobie.

Niezależnie czy będą to: pięknie pachnące perfumy, nowa torebka, kosmetykido włosów czy biżuteria która rozpromieni twój dzień, nie ma nic złego w tym,że sprawisz sobie odrobinę przyjemności. Nasz sklep to prawdziwy specjalista wsprawianiu radości, i z radością sprawimy ją również tobie.