Jak wybrać prezent, który uszczęśliwi nowożeńców?

 • MAGAZYN
 • Jak wybrać prezent, który uszczęśliwi nowożeńców?

Jak wybrać prezent, który uszczęśliwi nowożeńców?

Każdy kto dostaje zaproszenie na ślub, na pewno cieszy się z nadchodzącej zabawy. W tym roku takie wyróżnienie spotkało także ciebie? Czekają cię więc wielkie przygotowania, wybór odpowiedniego stroju a przede wszystkim - wybór prezentu ślubnego. Jak wybrać taki, który rzeczywiście sprawi radość młodej parze?

Jakie będzie najłatwiejsze rozwiązanie? Zapytać się młodej pary z czego ucieszyli by się najbardziej. Dzięki temu nie kupisz im czegoś co skończy zakurzone na półce. Na pewno nie chcesz także podarować im takiego samego prezentu jak ktoś inny. Co zrobić z trzema kompletami filiżanek czy mikserami, które mają te same funkcje? Filiżanki nie są jeszcze takie złe, da się je jakoś wykorzystać, ale są prezenty których para młoda na pewno nie chciałaby dostać... Co może do nich należeć?

O czym najlepiej zapomnieć, czyli lista najgorszych ślubnych prezentów:

 • kiczowate ozdoby do ogródka
 • poradniki z radami dotyczącymi małżeństwa
 • domowy pupil 
 • karnet lub voucher na atrakcję, kiedy nie masz pewności, że spodoba się ona młodej parze
 • prezenty dla niemowlęcia (ślub to dzień młodej pary, prezent dla dziecka - nawet jeśli jest w planach - zupełnie nie pasuje do okazji)
 • artykuły kuchenne (chyba, że wcześniej ustalisz co kupić, inaczej możesz nie trafić w gust czy potrzeby młodej pary)
 • pościel (możesz wybrać nieodpowiedni rozmiar czy wzór, który nie spodoba się nowożeńcom)
 • szklane dekoracje, które trudno wykorzystać, sztuczne kwiaty, ozdobne misy, obrazy i inne dodatki, które mogą nie pasować do stylu nowożeńców.
 • rzeczy, które daje się tylko po to aby nie iść z pustymi rękoma

Co warto podarować:

 • karta podarunkowa (np. do sklepu internetowego)
 • zestaw luksusowych kosmetyków do włosów z oryginalnymi życzeniami
 • pieniądze (te przydazdą się zawsze: na podróż poślubną, wyposażenie mieszkania czy inne potrzeby. Dzięki tobie nowożeńcy będą mogą je wydać według własnego uznania) możesz je uzupełnić małą, symboliczną pamiątką lub podarować w oryginalny sposób
 • jeśli zdecydujesz się podarować młodej parze karnet czy voucher na jakąś atrakcję wybierz coś co nie będzie zbyt ekstremalnym przeżyciem (jeśli nie znasz młodej pary na tyle dobrze, aby wiedzieć, że na pewno się im to spodoba) oraz zapewni im możliwość samodzielnego ustalenia daty. Jeśli chcesz im podarować np. lot balonem bo wiesz, że od dawna o tym marzyli - świetnie! Jeśli jednak robisz to bo tobie by się to podobało - dużo ryzykujesz! Może się okazać, że jeden z nowożeńców ma lęk wysokości i twój prezent okaże się niewypałem...
 • Zamiast pieniędzy wolisz podarować coś materialnego? Skonsultuj się z młodą parą, dzięki czemu podarujesz im coś czego naprawdę potrzebują. Możesz również zrzucić się z innymi gośćmi na jakiś większy prezent, który sprawi nowożeńcom radość nie tylko tego dnia, ale pozostanie pamiątką na długie lata. 

Ślubny prezent dla niej i dla niego

Możesz zdecydować się na bardziej osobisty prezent, którym zaskoczysz młodą parę. Nie staraj się zbyt eksperymentować i za wszelką cenę kupić coś oryginalnego i szokującego (jeśli nie wiesz, czy młoda para zrozumie twoje poczucie humoru). Prezenty nie powinny za bardzo różnić się od siebie, ale miałyby mieć podobną wartość, tak aby nikt nie poczuł się mniej ważny. 

Co się sprawdzi:

 • ekskluzywne, damskie i męskie perfumy
 • perfumy niszowe dla każdego z nowożeńców
 • mały element biżuterii na pamiątkę dla panny młodej ( spróbuj dowiedzieć się jaki ma styl i jaki dodatek najbardziej przypadnie jej do gustu) oraz pana młodego - najlepiej gdyby oba elementy do siebie pasowały.
 • klasyczny damski i męski zegarek (jeśli młoda para to pasjonaci sportu, na pewno ucieszą się ze sportowych zegarków, upewnij się tylko, że nie mają już podobnych). Znów, dobrze żeby nowożeńcy dostali coś podobnego (dlatego warto wybrać modele tej samej marki). Zegarki możecie spersonalizować dodając na nich oryginalny grawer.

Możesz zaproponować młodej parze aby pomyśleli o stworzeniu internetowej listy ślubnych prezentów. Dzięki temu każdy będzie mógł wybrać prezent, który chce kupić i zarezerwować go, a inni będą mogli zobaczyć, że dany prezent jest już zajęty i muszą wybrać coś innego. Stworzenie takiej listy daje największą gwarancję tego, że żaden prezent nie powtórzy się dwa razy. Jest to praktyczny sposób na to aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i sprawić młodej parze radość.

Przede wszystkim, pamiętaj jednak o tym, że nie chodzi o to, aby twój prezent był najoryginalniejszym jaki w tym dniu zostanie podarowany. Nie chodzi również o to, aby się popisać i pokazać, że to twój prezent był najlepszy. Takim zachowaniem pokażesz tylko, że nie zależy ci na szczęściu nowożeńców, ale myślisz wyłącznie o sobie i o tym jak najlepiej wypaść wśród całego tłumu gości. Dlatego przy wyborze prezentu myśl przede wszystkim o młodej parze.

Dobry prezent miałby w jakiś sposób wspierać ich związek i wspólne życie. Jeśli ich dobrze znasz, na pewno wybór prezentu nie będzie żadnym problemem, a jeśli nie - możesz skorzystać z naszych porad.

I na koniec - nie zapomnij, aby swój prezent pięknie zapakować!