Jak używać płynu micelarnego i czego jeszcze o nim nie wiesz?

 • MAGAZYN
 • Jak używać płynu micelarnego i czego jeszcze o nim nie wiesz?

Jak używać płynu micelarnego i czego jeszcze o nim nie wiesz?

Prawidłowe usunięcie makijażu jest szczególnie ważne, ponieważ resztki kosmetyków mogą zatykać pory i powodować dyskomfort, który w przypadku nieprawidłowej pielęgnacji może spowodować poważniejsze problemy dermatologiczne. Demakijaż powinien być wykonywany regularnie każdego wieczoru, aby skóra odpoczęła w nocy i była odpowiednio nawilżona.

Usunięcie makijażu oraz innych produktów można wykonać na kilka sposobów, idealnym jest delikatne postępowanie - bez użycia agresywnych preparatów, które na dłuższą metę mogą zaszkodzić skórze. Usuwanie makijażu powinno odbywać się w dwóch podstawowych etapach, mianowicie powierzchowne i głębokie oczyszczanie, tj. usunięcie zastosowanych produktów, a następnie oczyszczenie resztek zanieczyszczeń gromadzących się w porach, po którym następuje dalsza pielęgnacja skóry. 

Preparaty do demakijażu

Istnieje kilka rodzajów preparatów do demakijażu, które różnią się przede wszystkim konsystencją - możesz się spotkać z olejkami do demakijażu, żelami, mleczkami, piankami lub płynem micelarnym. Każdy z tych produktów ma swoją specyfikę i odpowiednią metodę aplikacji, jak i dalszą pielęgnację po użyciu: 

 • Balsamy - nakłada się je na skórę po spienieniu, w podobny sposób jak używa się mydła. Po wmasowaniu, usuwa się je poprzez spłukanie. Jest to mieszanina olejków, która działa na skórę dzięki rozgrzaniu, dlatego najlepiej jest je najpierw stopniowo ścierać za pomocą szmatki namoczonej w ciepłej wodzie, a następnie spłukać zimną, aby doszło do zamknięcia porów.
 • Oleje - są stosowane w podobny sposób jak balsamy, ponieważ działają na podobnej zasadzie. Olejek do demakijażu należy rozgrzać w dłoniach, następnie dokładnie wmasować w skórę. Usuwa się go za pomocą ciepłej wody, następnie spłukuje się zimną wodą.
 • Mleczka - są z natury łagodniejsze, nakłada się je na skórę za pomocą wacika, którym delikatnie masuje się twarz. Po dokładnym wyczyszczeniu wyciera się je do sucha szmatką lub wacikiem. Ponieważ mleczka do demakijażu nie są bezpośrednio przystosowane do oczyszczania skóry, dobrze jest je połączyć z innymi produktami, najlepiej z płynem micelarnym, żelem lub mydłem.
 • Pianki - dzięki swojej strukturze wnikają w pory i przenoszą na powierzchnię zanieczyszczenia, kurz i nadmiar sebum, dlatego są szczególnie odpowiednie dla tłustej lub mieszanej skóry. Są skuteczne same w sobie, ale lepiej je połączyć z jednym z powyższych produktów.
 • Płyn micelarny - płyny stały się szczególnie popularne w ostatniej dekadzie. Stosuje się je głównie do wrażliwej skóry, ale nadają się do wszystkich rodzajów skóry. Zaletą płynów jest to, że nie wymagają późniejszego spłukania, dzięki czemu można stosować je praktycznie wszędzie.

Płyn micelarny i jego zastosowanie 

Płyn micelarny jest głównie używany jako samodzielny produkt do usuwania makijażu. Nakłada się go na twarz za pomocą szmatki lub wacików, bez wcześniejszego przygotowania poprzez spłukanie. Podczas oczyszczania powinniśmy przestrzegać następujących zasad:

 1. Zawsze usuwaj makijaż każdego wieczoru i czyść dwa razy dziennie - zarówno wieczorem, jak i rano przed nałożeniem makijażu, aby usunąć kurz i brud ze skóry, który na niej osiadł podczas snu.
 2. Wybierz płyn, którego skład opowiada twojemu rodzajowi skóry, aby była dokładnie oczyszczona, a jednocześnie, aby nie doszło do jej podrażnienia.
 3. Nakładaj delikatnie - nie musisz szorować skóry.
 4. Oczyść nie tylko twarz, ale także inne problematyczne obszary, takie jak szyja i dekolt.