Jak to widzi facet: stereotyp, który należy obalić

  • MAGAZYN
  • Jak to widzi facet: stereotyp, który należy obalić

Jak to widzi facet: stereotyp, który należy obalić

"Mężczyźni dbają tylko o wygląd kobiety!" Kto tak powiedział? Może nie ty? A jakby ci się spodobało, gdyby ktoś powiedział, że mówisz za dużo, spędzasz wieki w łazience i myślisz tylko o butach i perfumach? Najwyższy czas zakończyć tę wojnę uprzedzeń i zrozumieć, że coś w nich jest, ale naszym wspólnym wysiłkiem jest walka ze stereotypami.

Męski punkt widzenia

Oczywiście kształtne, ładne piersi, piękne włosy i miękka skóra to ważne atrybuty, według których mężczyzna ocenia kobietę jako atrakcyjną lub nie. Z ewolucyjnego punktu widzenia są to kluczowe założenia, które determinują to, że kobieta jest zdrowa, płodna i ma duże szanse na udane rozmnażanie. Chociaż te zalety stają się mniej ważne z pokolenia na pokolenie, nadal podświadomie wpływają na myślenie mężczyzn i zapewniają pociąg seksualny.

Wspólny mianownik

Wygląd odgrywa dużą rolę, ale nie jest to jeden z dominujących czynników przy wyborze partnera. Będziemy opierać się na najnowszych badaniach, które są zaskakujące, ponieważ potrzeganie płci przeciwnej przez mężczyzn, nie różni się tak bardzo od tego jak kobiety postrzegają mężczyzn. A te nie wybrałyby partnera tylko ze względu na wygląd? A może jednak tak?

Perspektywy na przyszłość

Jedną z największych niespodzianek będzie fakt, że coraz więcej mężczyzn szuka czegoś więcej niż tylko krótkoterminowego romasu, a wybór partnera zależy od cech, które determinują trwały związek. Haczyk pozostaje taki, że kryteria zależą od indywidualnego charakteru mężczyzny i wielu innych okoliczności. Dla jednych najważniejszy jest charakter i podejście do innych ludzi, inni doceniają niezależność i karierę, a jeszcze inni chęć posiadania rodziny lub umiejętności kulinarne.

W prostocie tkwi siła

Mężczyźni lubią prostotę, do pierwszego zauroczenia wystarczy prosty bodziec, który wzbudzi sympatię i zainteresowanie: figura, głos, pewność siebie, pozytywne nastawienie lub humor. Wszystko wyżej wymienione jest naprawdę atrakcyjne - niezależnie od proporcji, koloru włosów i wieku. Naukowcy z University of British Columbia w Kanadzie wykazali w swoich badaniach, że mężczyzna potrzega kobietę za atrakcyjniejszą, im szerszy i bardziej promienny jest jej uśmiech. Proste, prawda?

Mężczyźni doceniają naturalny wygląd

Faktem jest, że mężczyźni lubią popatrzeć na wystylizowane, seksowne, wymalowane boginie. Jednak do trwałego związku częściej wybierają kobiety, które wolą naturalność i świetnie się czują w sportowym lub niedbałym stroju "prosto z łóżka". Aby ten strój naprawdę pasował do kobiety, warunkiem jest zdrowa pewność siebie i elegancja promieniująca od wewnątrz.

Mężczyźni mają swoje dziwactwa

Słabość do dziwnych kombinacji smaków, zamiłowanie do kultowych przedmiotów lub dziwne przejawy nerwowości. Mężczyźni również zwracają szczególną uwagę na te cechy u kobiet. Co więcej uważają je za słodkie i bardzo je doceniają, ponieważ sami mają ich niezliczoną liczbę. Zdają sobie sprawę, że perfekcja jest nudna i każda drobna różnica tego rodzaju sprawia, że kobieta jest wyjątkowa w niepowtarzalny sposób.

Mężczyźni nie boją się pewnych siebie kobiet

Męski instynkt rozbudzi także kobieca niezależność i pewność siebie. Twarde stąpanie po ziemi, brak wstydu przy wygłaszaniu własnego zdania, bycie dobrą w wymagającej pracy, a jednocześnie zarządzanie domem i dziećmi potrafią tylko prawdziwe superwoman, które bardzo inspirują mężczyzn.

Swoboda 

Co prowadzi nas do kolejnego ważnego punktu - wolności. Tak jak kobiety potrzebują zainteresowań i czasu z przyjaciółkami, tak mężczyźni potrzebują meczów i wieczorów w pubie. Dlatego konieczne jest zapewnienie partnerowi przestrzeni na swobodne podejmowanie decyzji, zaufanie mu i nie bycie tak zwanym "wojownikiem".

Nie wolno poniżać mężczyzn

Szanowanie mężczyzn przez partnerkę, rodzinę, przyjaciół i kolegów jest absolutnie niezbędne. Publiczne oczernianie, rozkazywanie, poprawianie i korygowanie sposobu wypowiedzi, wymowne spojrzenia na zegarek nawołujące do pójścia lub jakakolwiek inna forma upokorzenia przed innymi jest najgorszą rzeczą jaką możesz zrobić mężczyźnie i nieuchronnie prowadzi do utraty zaufania i konfliktu. 

Karty na stół

Jest to prawdopodobnie jeden z kolejnych powodów braku porozumienia między partnerami i coś na co kobiety powinny uwazać. Podczas gdy kobiety lubią niedomówienia oraz niejasne wskazówki, mężczyźni lubią prosty przekaz. Otwartość i bezpośedniość są bliskie mężczyznom i dlatego im imponują.

Partner w tarapatach

Wielu mężczyzn chce nie tylko kochanki u boku, ale także partnerki, która nie zepsuje żadnej zabawy. Kobieta z którą można wypić kilka drinków, dobrze się bawić i głównie przez jakiś czas nie rozwiązywać żadnych problemów. Prawie wszyscy mężczyźni (a także kobiety) zgadzają się w tej kwestii: umiejętność wspólnej zabawy jest absolutnie niezbędna. 

Pozostań wierna sobie!

Wniosek prowadzi nas z powrotem do podstaw. Jeśli nie jesteś pewna, zdeterminowana i bardziej cicha niż wesołe dziewczyny, zostań taka jaka jesteś! To w czym się jednomyślnie zgadzamy to pragnienie absolutnej autentyczności. Udawanie, że zrobi się wrażenie na swoim odpowiedniku jest zawsze złą strategią. Miłość i partnerstwo nie może być walką z samym sobą ani wyczerpującym zadaniem, powinno być naszym wsparciem i umacniać nas w obliczu wszystkich wyzwań, które czekają nas w życiu.