Jak sobie poradzić z rozstaniem?

  • MAGAZYN
  • Jak sobie poradzić z rozstaniem?

Chyba wszyscy to znamy. Na początku była wielka miłość, potem zaczęła słabnąć, byliśmy razem coraz mniej i mniej, aż nadeszło rozstanie. Nie ma znaczenia czy zerwaliśmy z powodu różnych priorytetów życiowych, niewierności, małej ilości wspólnie spędzanego czasu lub dlatego, że nasz związek zaczął być stereotypowy, a nie mieliśmy siły, aby dalej nad nim pracować. Nie ma znaczenia czy rozstaliśmy się z drugą połówką czy to nas porzucono. Tak czy inaczej, radzenie sobie z rozstaniem bywa trudne. Czasami to mija za tydzień, czasami za miesiąc, a czasami opłakujemy to i wspominamy jak było przez miesiące po rozstaniu. Dlatego przedstawiamy wam sprawdzone wskazówki jak sobie jak najszybciej poradzić z rozstaniem.

Powiedz "nie" alkoholowi

Alkohol jest plagą ludzkości, pomaga zapomnieć, polepszyć humor, relaksuje i pomaga wyeliminować stres. Jednak to wszystko jest chwilowe. Jeśli będziesz zapijać ból i żal, najprawdopodobniej rano poczujesz wyrzuty sumienia i będzie ci jeszcze gorzej. Ponadto dyskomfort fizyczny zwiększy ból związany z rozstaniem i sprawi, że cała sytuacja będzie gorsza następnego dnia. Zapomnij o alkoholu, lepiej spraw sobie radość, zmień coś w swoim życiu lub zacznij uprawiać sport.

Zmień swoje życie - żyj zdrowo i szczęśliwie 

Może już od dłuższego czasu myślisz o tym, aby zacząć uprawiać sport, jeść zdrowiej, pojechać za granicę lub na przykład o zmianie pracy. Rozstanie to idealna okazja, aby zacząć robić cokolwiek zechcesz.

Po rozstaniu będziesz mieć mnóstwo czasu dla siebie, jak i na to, aby poświęcić się nowym rzeczom w życiu codziennym. Co więcej nie będziesz musieć brać pod uwagę co twoich wyborach i stylu życia myśli druga połówka.

Zablokuj kontakty w mediach społecznościowych

W żadnym przypadku nie próbuj pisać ani dzwonić do dawnej miłości, nie kontaktuj jej na Facebooku, nie wysyłaj pełnych żalu wiadomości ani nie wyobrażaj sobie jakby to było jakbyście do siebie wrócili. Tym zachowaniem sprawisz sobie ból i utrudnisz zapominanie. Będziesz ciągle pamiętać o byłym, a będzie ci ciężko zacząć nowe singielskie życie lub zbudować nowy związek.

Spraw sobie radość

Znajdz czas dla siebie. Idź na masaż, na siłownię, do kosmetyczki lub do kina z przyjaciółką. Rób wszystko na co nie miałaś czasu w ostatnich miesiącach. Im więcej zabawy, tym mniej rozmyślania nad rozstaniem oraz mniejszy żal. 

Jeśli lubisz zakupy, kup sobie coś co cię uszczęśliwi. Ktoś będzie zachwycony nowymi kosmetykami, ktoś inny nowym zegarkiem. Nic nie jest zabronione, najważniejsze jest twoje szczęście, abyś się jak najszybciej zregenerowała po rozstaniu i przestała zamartwiać.  

Zmień środowisko

Spakuj przyjaciółkę i podróżuj. Nie muszą to być drogie wycieczki nad morze czy w góry. Wystarczy jechać na weekend do chatki, pod namiot lub na przykład na wycieczkę po Polsce. Krótko mówiąc, znajdź czas dla siebie i swoich przyjaciół, podróżujcie i poznawajcie.

Pozbądź się wszystkiego co ci o nim przypomina

Wszystkie prezenty, pluszaki, naszyjniki, bransoletki, po prostu wszystko co ci przypomina dawną miłość spakuj do kartonu i daj na górę na szafę lub do piwnicy. Usuń wszystko co może ci przypominać o rozstaniu. Jeśli będziesz trzymać prezenty na widoku, będzie ci bardzo trudno o tym zapomnieć.

Jeśli masz jakiś zapach związany z dawną miłością, nie wahaj się kupić nowych perfum. Spraw sobie radość, co więcej zapach nie będzie ci przypomniał o byłym. Możesz wybrać perfumy o podobnym zapachu jak do tej pory lub celować w coś zupełnie innego. Używasz głównie owocowych zapachów? Spróbuj delikatnie cytrusowych.

Nie duś w sobie emocji

Nie próbuj dusić w sobie emocji. Mów o tym co czujesz. Zwierz się przyjaciółkom lub pisz w pamiętniku. Jeśli masz potrzebę płacz lub krzycz. Rób cokolwiek co ci ulży.

Nie jest to dobrym pomysłem, aby oczerniać byłego oraz obgadywać go, ale spokojnie się wygadaj co czujesz i postaraj się jak najszybciej zamknąć ten etap za sobą. Nie wracaj się do tego i nie obwiniaj się lub byłego za wszystko, co wam się złego w życiu przydarzyło.

Zapomnij o seksie na pojednanie

Unikaj jakiegokolwiek bliższego kontaktu. To może się nie udać. Prawdopodobnie istnieje dobry powód, dlaczego się rozstaliście. Tym, że będziecie się spotykać sprawisz, że zapominanie będzie jeszcze trudniejsze. Powrotne relacje w większości przypadków nie działają, a jeśli będziecie się spotykać jedynie na przygodny seks, będzie to prawdopodobnie jeszcze gorsze. Z jednej lub drugiej strony zawsze pozostaną uczucia i będziecie się niepotrzebnie zamęczać.

Przestań się obwiniać 

Przestań się obwniniać. Nie szukaj winy tylko w sobie, wina jest zawsze po obu stronach. Tak, zawsze. Dobrze jest sobie uświadomić, dlaczego związek nie wyszedł, ale niepotrzebne jest nurzanie się w tych przemyśleniach. Nie myśl za dużo o tym, przestań sobie mówić "co by było gdyby", lepiej skup się na przyszłości, na sobie, na swoich przyjaciołach, zainteresowaniach lub sporcie.

Nie zaczynaj nowego związku zbyt wcześnie

Czasami mamy tendencję do stosowania zasady "klin klinem". W przypadku związku i rozstania oznacza to jak najszybsze znalezenie nowego partnera. Nowy partner może nas zabawić na chwilę i rozwiać smutek, jednak w większości przypadków taki związek nie przetrwa długo i znowu skończysz w karuzeli rozstań.

Najlepiej jest zacząć nowy związek w momencie, kiedy jesteśmy gotowi, a poprzedni związek jest zamknięty. W przeciwnym przypadku będziesz ciągle porównywać nowego partnera z byłym, co gorsza możemy nieustannie mówić o byłym. To będzie irytowało nowego patnera, a związek szybko się skończy.


Kategorie

Server Error

Server Error

We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.

error 500 | 27. 9. 2023 16:06