Jak naturalnie zregenerować włosy?

  • MAGAZYN
  • Jak naturalnie zregenerować włosy?

Jak naturalnie zregenerować włosy?

Włosy są ozdobą każdej kobiety, ale często nie traktujemy ich tak jak powinniśmy. Farbujemy je, stylizujemy, układamy przeróżne fryzury, które wymagają dużej ilości lakieru, aby utrzymać swój kształt oraz aby przetrwały cały czas. W tym artykule znajdziesz kilka świetnych wskazówek na temat naturalnej regeneracji włosów.

Częste stosowanie różnych preparatów, zwłaszcza tych, które ze względu na swój skład nie są łagodne dla włosów, może prowadzić do utraty jakości, kruchości i ogólnego osłabienia. Wszystkie stosowane produkty wpływają na kondycję skóry głowy, która pod takim naciskiem może się wysuszyć i spodować wypadanie włosów.

Zdrowe i zniszczone włosy

Zdrowe włosy charakteryzują się połyskiem, elastycznością i dobrze ukrwioną skórą głowy bez łupieżu. Dbanie o zdrowe włosy jest proste - najczęściej stosuje się zwykłe szampony do włosów normalnych, uzupełnione odżywką ułatwiającą rozczesywanie. Takie włosy, naturalnie się regenerują dzięki własnej produkcji składników odżywczych.

Zniszczone włosy są zwykle mało elestyczne (mają tendencję do plątania się) i tracą połysk. Osłabione włókna włosów są spowodowane nadmiernym obciążeniem i niewystarczającym odżywieniem, które przejawia się przede wszystkim w zaburzeniu ich struktury, skutkiem jest strzępienie się i łamanie. Skóra głowy zniszczonych włosów zwykle jest sucha, ma łupież i jest nieprzyjemna w dotyku. Przesuszenie często prowadzi do swędzenia. Zniszczone włosy są matowe, takie włosy wymagają szczególnej troski, aby przywrócić im pierwotną kondycję.

Regeneracja włosów 

Istnieje kilka sposobów regeneracji zniszczonych włosów. Podstawowym krokiem jest zawsze zmiana diety - odżywianie włosów zaczyna się od ogólnej kondycji organizmu. Jeśli brakuje mu niezbędnych składników odżywczych, aspekt ten wpływa nie tylko na włosy, ale także ogólny wygląd skóry i stan zdrowia. Włosom służą przede wszystkim rośliny strączkowe i orzechy, zawierające niezbędne witaminy oraz ryby, które są źródłem niezbędnych kwasów tłuszczowych omega 3, które nadają włosom blask.

Oprócz właściwej diety, regenerację można osiągnąć za pomocą dwóch sposobów w zależności od stopnia uszkodzeń i zniszczeń, a mianowicie:  

  • powierzchniowa regeneracja - zwykla są stosowane ziołowe płukanki w celu uzyskania pierwotnego odżywienia,
  • głęboka regeneracja - w postaci maski lub kompresu. Głęboka regeneracja jest przeznaczona dla mocno zniszczonych włosów.

W przypadku obu typów regeneracji zaleca się stosowanie albo bezpośrednio przygotowanych mieszanek ziołowych, które odpowiadają parametrom włosów i skóry głowy lub wysokiej jakości naturalnych kosmetyków.

Powierzchniowa i głęboka regeneracja włosów

Większość produktów do regeneracji włosów i skóry głowy jest wytwarzana na naturalnej bazie, ponieważ muszą być bardzo delikatne i nie powodować obciążeń. Przez okres regeneracji, który może trwać kilka tygodni, w zależności od stopnia uszkodzenia, lepiej nie używać zwykłych produktów do pielęgnacji włosów oraz naprzemiennie stosować produkty do regeneracji powierzchniowej i głębokiej zgodnie z zasadami.

Szampony z ekstraktami ziołowymi są przeznaczone do powierzchniowej regeneracji. Nawadniają one włókna włosów i zapewniają im niezbędne odżywienie. Jeśli twoje włosy są słabe, możesz używać szamponów przeznaczonych do codziennego mycia, które łagodzą skórę głowy i zapewniają włosom pierwotną powierzchniową ochronę. 

Głęboka regeneracja włosów jest wykonywana za pomocą masek i kompresów, które są przeznaczone do rzadszego stosowania. Maska głęboko nawilża włókna włosów i pomaga je chronić przed warunkami zewnętrznymi, zwłaszcza pogodą, światłem słonecznym i zanieczyszczonym powietrzem. Oprócz masek regenerujących można stosować inne preparaty, takie jak tonik, serum lub włosowe kuracje. Ich aplikacja wymaga dokładnego wmasowania preparatu we włosy i skórę głowy. Należy je pozostawić na jakiś czas, a następnie delikatnie zmyć zgodnie z zaleceniami producenta. 

Do zregenerowania włosów jest konieczna bardzo staranna pielęgnacja, należy kontynuować procedury pielęgnacyjne, które zapobiegają dalszemu uszkodzeniu włókien włosów.