Jak być atrakcyjną dla mężczyzn?

  • MAGAZYN
  • Jak być atrakcyjną dla mężczyzn?
21. 3. 2020

Jak być atrakcyjną dla mężczyzn?

Chcesz, aby mężczyzna cię zauważył? Być pociągająca i czarująca? Musisz przestrzegać kilku zasad. Piękno to nie wszystko i często nie wystarczy, aby zdobyć wymarzonego mężczyznę. Potrzebujesz czegoś ekstra.

Jak sprawić, aby mężczyzna nie odrywał od ciebie wzroku? Wyróżnij się na tle innych kobiet i przyciągnij uwagę każdego mężczyzny, którego zechcesz. Wszystko co musisz zrobić to przestrzegać następujących pięciu zasad.

1. Bądź uśmiechnięta i baw się

Kiedy kobieta jest najmniej seksowna? Wtedy kiedy siedzi sama w kącie i ma wyraz twarzy jakby właśnie ugryzła cytrynę. Wrogie spojrzenie jest dla wielu mężczyzn wyraźnym sygnałem, że lepiej trzymać się od ciebie z daleka. Niektóre kobiety przybierają zirytowany wyraz twarzy za każdym razem kiedy widzą mężczyznę. Dlaczego? Myślą, że jest to uwodzicielskie. Tak to nie działa. Uwodzicielski uśmiech to jest to. Jeśli marszczysz brwi lub wyglądasz neutralnie, prawdopodobnie nie przyciągniesz żadnych mężczyzn. 

Lepiej jest też, jeśli dobrze bawisz się z przyjaciółmi z którymi wspólnie wyszłaś i nie unikasz ich towarzystwa. W przeciwnym razie wygląda na to, że nie masz ochoty na rozmowę, a wspólne wyjście jest pomyłką. To również nie działa dobrze na mężczyzn. Wręcz przeciwnie, jeśli jesteś w centrum uwagi, śmiejesz się, ciągle coś opowiadasz, zostaniesz szybciej zauważona przez mężczyznę.

Utrzymuj kontakt wzrokowy podczas rozmowy. Jeśli będziesz rozglądała się wokoło, a jemu rzucisz jedynie pobieżne spojrzenia, mężczyzna może zacząć myśleć, że nie jesteś nim zainteresowana. Jednocześnie może to wskazywać na to, że jesteś nerwowa i nie wiesz gdzie podziać wzrok. Skoncentruj się. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze, a kiedy spojrzysz mu w oczy i uśmiechniesz się, pokażesz mu, że nie jest ci obojętny. Nie mów mu też jak się nudzisz i przeszkadzają ci ludzie wokół. Być może jest to prawda, ale mężczyzna może odnieść wrażenie, że cię nudzi i szybko się wycofa.

Raczej mów o tym skąd się tu wzięłaś lub to co uważasz za ciekawe lub zabawne. Staraj się lekko i zabawnie prowadzić konwersację. Możesz trochę flirtować, ale nie zbyt bardzo, aby go nie wystraszyć. Jeśli dany mężczyzna nie odwzajemnia uśmiechów, a wręcz przeciwnie, obserwuje otoczenie, nie ciebie, lepiej od razu się wycofaj, aby nie doznać rozczarowania. Nadal będziesz miała niezliczone okazje do poznania kogoś.

2. Daj mu znać, że nie jesteś łatwo dostępna

Jak być atrakcyjną dla mężczyzn i nie sprawiać wrażenia łatwej? Najatrakcyjniejsze dla mężczyzn są kobiety, których nie da się łatwo uwieść. Jeśli mężczyzna jest tobą zainteresowany, nie rzucaj się natychmiast w jego ramiona i nie pytaj go kiedy będzie wolny w następnych dniach, abyście mogli gdzieś pójść. To tylko przeraża i zniechęca mężczyzn. Zdecydowanie złym pomysłem nie będzie danie mu znać, że jesteś zainteresowana, ale nic nie powinno być przesadzone.

Mężczyzna musi cię zdobywać. Pokaż mu, że się tak łatwo nie poddasz i będzie go kosztowało wiele wysiłku zanim zgodzisz się na spotkanie.

Kobiety, które nie dają się zdobywać są znacznie mniej cenione przez mężczyzn. Zazwyczaj szybko się znudzą. Z kolei kobiety, które dają się zdobywać są bardziej wartościowe i bardziej cenione przez mężczyzn, łatwiej jest się w nich zakochać. Jeśli mężczyzna zmusza cię do spotkania, lepiej się wycofaj. Natrętni mężczyźni będą naciskać tak długo, dopóki nie dostaną tego czego chcą. Zdecydowanie nie nadają się do wspólnego życia. Jeśli coś nie będzie zgodnie z ich wolą, będzie źle.

Z drugiej strony konieczne jest odróżnienie upartego nacisku od tego, kiedy mężczyzna naprawdę troszczy się o ciebie i chce ci dać znać, że chce cię poznać. W takim przypadku wszystko zależy od konkretnej sytuacji i od sposobu działania mężczyzny. Od ciebie zależy czy dasz mu szasnę. Pamiętaj tylko, że nie powinnać potakiwać na pierwszą ofertę spotkania. Daj mu szansę na podbój. 

3. Pokaż swoją inteligencję

Jak poznać, że się podobasz mężczyźnie? Jeśli zadajesz sobie to pytanie, czytaj dalej. Samo patrzenie się i uśmiech nic nie znaczą. Prawdziwe zainteresowanie przejawia się wtedy, kiedy naprawdę zacznie się tobą interesować. Jeśli jesteś dla niego wystarczająco ciekawa to jesteś w połowie zwycięzcą. Z dalszego punktu widzenia udowodniono, że mężczyźni wolą inteligentne kobiety od tych z którymi nie mają o czym rozmawiać oraz nie posiadają wspólnych zainteresowań.

Jeśli chcesz zaimponować mężczyźnie, pokaż co sobą reprezentujesz. Oczywiście nie zaczynaj od razu od tego ile szkół wyższych ukończyłaś, ile masz tytułów, ile tytułów mają twoi rodzice lub ile znasz języków. Nie próbuj się wywyższać ani udowadniać mu, że jest głupszy. Może to odebrać na zasadzie, że nie dorasta ci do pięt, więc nie ma szans, że pójdziesz z nim na randkę. Możesz pokazać inteligencję w inny sposób, na przykład wypowiadając się rozważnie, będą zabawną, a także interesując się tym co robi dany mężczyzna, gdzie pracuje, co sprawia mu przyjemność lub jaki typ kobiet mu się podoba. 

Nie pytaj bezpośrednio jaki typ kobiet mu się podoba. Staraj się prowadzić konwersację w ten sposób, aby ujawnił te informacje bez konieczności zadawania mu konkretnych pytań. Dlaczego jest to ważne? Ponieważ w ten sposób dowiesz się na czym stoisz i czy dalsze starania mają w ogóle sens. Dowiedz się czy możesz się mu podobać lub absolutnie nie jesteś w jego typie i tylko tracisz czas.

Jeśli chodzi o twoje studia, co potrafisz lub gdzie pracujesz, nie ujawniaj wszystkiego od razu. Staraj się być tajemnicza, ponieważ jest to oznaką inteligencji. Możesz także porozmawiać na tematy, które cię interesują i pokazać swoje mocne strony. Ale nie za wszelką cenę.

Jeśli zaczniesz mówić na temat o którym mężczyzna nic nie wie lub nie jest nim zainteresowany, twoja wiedza może okazać się szkodliwa. Mężczyzna może zacząć myśleć, że próbujesz mu udowodnić, że na niczym się nie zna. Idealnie jest znaleźć wspólny temat i uzupełniać swoją wiedzę, a następnie bezproblemowo przejść do następnego tematu. Ponownie ważne jest, aby nie zużywać całej amunicji konwersacyjnej przy pierwszym spotkaniu.

4. Popatrz w lustro

Jesteś zadowolona z samej siebie? Podoba ci się jak wyglądasz? Choć wygląd fizyczny to zdecydowanie nie wszystko, może wiele o tobie powiedzieć podczas pierwszego spotkania. Znasz się na modzie czy trendy modowe są ci obce? Preferujesz minimalizm czy przepych? Jesteś ekstrawagancka czy raczej konserwatywna? Każda kobieta powinna mieć swój styl i trzymać się go. Same ubrania nie wystarczą. Jak uwieść mężczyznę, aby nie mógł o tobie zapomnieć?

Musisz pięknie pachnieć. Damskie perfumy potrafią zdziałać cuda z mężczyznami. Kiedy mężczyźnie spodoba się twój zapach, wygrałaś. Dlatego nie lekceważ perfum i wybierz te, które ci odpowiadają. Jeśli preferujesz sportową odzież, orientalny zapach prawdopodobnie nie będzie dla ciebie odpowiedni. Nie zapominaj również, że na każdym perfumy pachną trochę inaczej, więc wypróbuj zapach bezpośrednio na skórze.

5. Komplementuj go

Męskie ego jest bardzo delikatną sprawą. Sprawisz mężczyźnie radość, jeśli mu będziesz schlebiać. Wystarczy jeden, celny komplement i masz go w garści. A co sprawi mu największą radość? To samo co tobie. Pochwal go za jego zapach lub daj mu znać, że jesteś mile zaskoczona jego wiedzą o (wypełnij stosownie do sytuacji).

Możesz go także pochwalić za wybór zegarka lub butów, wskazując mu tym samym, że podoba ci się jego gust. Jedno czy dwa komplementy są zdecydowanie wystarczające, nie przesadzaj z nimi. Mężczyzna może zacząć myśleć, że pochlebiasz mu tylko po to, abyś się mu spodobała i podlizała się, a wcale tego nie masz na myśli.