Stwórz niezapomniany makijaż na Halloween

  • MAGAZYN
  • Stwórz niezapomniany makijaż na Halloween

Stwórz niezapomniany makijaż na Halloween

Gdy babie lato powoli ustępuje miejsca jesieni, a dni nieubłaganie stają się coraz krótsze, może nas dopaść melancholijny nastrój. Jak się go pozbyć? Chmury codziennej szarości skutecznie rozwieją tradycje oraz zwyczaje związane z jesienią. Przełom października i listopada przynosi ze sobą święto, które zyskuje coraz większą popularność na całym świecie. Oczywiście mowa o Halloween – czasie demonów, czarownic, zombie, duchów oraz wszystkiego, co straszne. Koronawirusowa atmosfera już sama w sobie jest nieco przerażająca, więc w ten jeden wieczór zapomnij o wszystkim i zarezerwuj czas na dobrą zabawę przed lustrem. Z nami Twój halloweenowy makijaż będzie niezapomniany!

Kilka słów o halloweenowej historii i tradycjach

Wielu ludzi uważa Halloween za amerykańskie święto, a w krajach słowiańskich często starsze pokolenia patrzą na nie z przymrużeniem oka. Tymczasem początki Halloween sięgają daleko w głąb historii, do czasów zanim Amerykę naniesiono na mapy. Jeszcze przed naszą erą święto Samhain obchodzone było przez Celtów jako koniec lata oraz początek nowego roku. W magiczną noc 31 października świat żywych i umarłych spotykały się ze sobą, płonęły ogromne ogniska, a ludzie zakładali najróżniejsze kostiumy, żeby obronić się przed złymi duchami.

Wraz z nastaniem chrześcijaństwa starano się wykorzenić pogańskie obrządki. Tak oto nastał czas obchodzenia dnia Wszystkich Świętych, który sam w sobie ma bardziej stonowany charakter. Pomimo usilnych starań, nie udało się do końca wyzbyć wszystkich dawnych przyzwyczajeń. Zabierając ze sobą bagaż tradycji kulturowych, ludność migrowała pomiędzy kontynentami. Tym sposobem nowo odkryte ziemie Ameryki zostały wzbogacone przez przybyszów z Irlandii właśnie o święto Halloween. Dlatego dziś ostatni wieczór października za oceanem to czas ozdabiania ganków lampionami z dyń i psotnych dzieci w przebraniach, zbierających cukierki.

Przebrania, maski oraz halloweenowe imprezy przyjęły się również u nas. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Ciebie kilka ciekawych propozycji na ten rok. W związku z koronawirusem raczej nie ma co liczyć na huczne party, ale to nie znaczy, że musi Cię ominąć dobra zabawa. Wykorzystaj możliwości: załóż kostium, stwórz makijaż rodem z horroru i umów się ze znajomymi na wideochacie. Puść wodze fantazji i zaszalej!

Przerażający makijaż na Halloween – to proste!

Jeśli jeszcze nie wiesz, jak się pomalować, wybierz coś z poniższych pomysłów:

Sztuczna krew i rany

Jeśli masz w planie siać postrach, w Twoim zaopatrzeniu nie może zabraknąć sztucznej krwi. W sklepach znajdziesz substancje tak realistyczne, że nie sposób odróżnić ich od prawdziwej posoki. Dzięki temu możesz stworzyć na przykład przerażającą charakteryzację z podciętym gardłem lub krwawiącą głową.

Dużą popularnością cieszą się też sztuczne rany w postaci oparzeń, blizn, ukąszeń, ran ciętych oraz odrażająco zdartej skóry, spod której widać żywe mięso. Przy odrobinie umiejętności to wszystko możesz stworzyć przed lustrem. W tym celu użyj wcześniej przygotowanych kawałków skóry lub zrób je za pomocą elastycznego lateksu do charakteryzacji.

Nasza rada: nie chcesz wydawać pieniędzy na sztuczną krew? Zrób ją w domu! Przepis jest prosty:

Wymieszaj ⅔ szklanki syropu kukurydzianego z ⅓ szklanki ciepłej wody i 5 łyżkami skrobi kukurydzianej. Dodaj trochę kakao w proszku oraz czerwonego barwnika spożywczego.

Czarny make-upp

W odróżnieniu od poprzednich do nieco bardziej wyrafinowanych i eleganckich form makijażu należy maska w stylu kościotrupa. Czarne, podkreślone oczodoły, wąski nos, starannie zarysowana żuchwa z zębami… to wszystko zmienia twarz w upiorną czaszkę. Taki sposób ozdabiania twarzy najczęściej spotkać można na meksykańskich obchodach La Dia de Muertos, gdzie grozę śmierci równoważy się kolorowymi zdobieniami wokół oczu oraz wiankami z kwiatów na głowie.

Tego typu makijaż nie będzie dla Ciebie wyzwaniem. Wystarczy mieć w zapasie czarne i białe cienie lub kredki do oczu. Możesz też sięgnąć po specjalne farby do twarzy o wyrazistych kolorach. Przed stworzeniem maski z piekła rodem pamiętaj o użyciu podkładu, który sprawi, że efekt będzie trwalszy.

Biały make-up

Jeśli chcesz wyróżnić się w tłumie wszechobecnych czarnobiałych kościotrupów, mamy dla Ciebie kolejną propozycję. Biały makijaż w połączeniu z czerwoną szminką lub szarymi cieniami może dać równie demoniczny efekt. Doskonale będzie się prezentowała biała twarz z czerwonymi strużkami krwi wyciekającymi z oczu. Taką charakteryzację możesz też zwieńczyć czarną peruką i czarnymi soczewkami kontaktowymi. Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy, więc Twoje mroczne spojrzenie na pewno zmrozi krew w żyłach.

Zombie i mumie

Právě na Halloween přece vylézají zombíci ze svých hrobů a hledají kořist, kterou by mohli nasytit svá hladová břicha nebo přidat do armády nemrtvých. Oživlé mrtvoly, Frankensteini či starověké mumie patří k velmi děsivým a oblíbeným maskám. Pro správné nalíčení budete potřebovat zelený či bílý make-up, tmavé oční stíny a ideálně umělou krev či jizvy.

Filmové postavy

Właśnie z okazji Halloween zombie wychodzą grobów i głodni przemierzają ciemne ulice w poszukiwaniu pożywienia oraz ludzi, których mogą przemienić w nieumarłych. Żywe trupy, Frankensteiny, czy też starożytne mumie należą do ulubionych przebrań. Żeby stworzyć taką charakteryzację wystarczy zielony lub biały make-up, ciemne cienie do oczu, a jeśli masz pod ręką – to również sztuczna krew i blizny.

Jak widzisz, inspiracji jest bez liku. Wystarczy, że zastanowisz się przez chwilę, a na pewno wpadną Ci do głowy kolejne pomysły na upiorny makijaż. Nie zapomnij, że Halloween to przede wszystkim dobra zabawa, której nie możesz przegapić.

A jeśli w tym roku stawiasz na seksowny halloweenowy look, polecamy wysokiej jakości produkty do makijażu marek Dermacol, Chanel, Maybelline czy też Clarins.