Co kupić mężczyznom na urodziny?

  • MAGAZYN
  • Co kupić mężczyznom na urodziny?

Co kupić mężczyznom na urodziny?

Wybór odpowiedniego prezentu urodzinowego dla mężczyzny może być trudnym zadaniem, zwłaszcza jeśli ma specyficzny gust. Podczas, gdy wybór prezentu urodzinowego dla płci pięknej można rozwiązać na wiele tradycyjnych sposobów - od kwiatów, przez czekoladę, po biżuterię lub odzież. W przypadku mężczyzn ten wybór jest uboższy i wielu często zastanawia sie jak ich zadowolić, dając im jednocześnie coś co będzie im się podobać lub coś czego naprawdę będą używali.

Rodzaje prezentów dla mężczyzn

Chociaż na pierwszy rzut oka nie wydaje się, typologia prezentów urodzinowych dla mężczyzn jest ustandaryzowana i można ją było podzielić na kategorie prezentów tradycyjnych i luksusowych, przy czym konkretną grupę wybiera się przede wszystkim na związek z obdarowaną osobą. Jeśli jest to przyjaciel lub kolega z pracy, prezenty zwykle są wybierane z tej pierwszej grupy, dla partnera czy członka bliskiej rodziny z drugiej, szczególnie jeśli jest to okrągła rocznica. 

Przy wyborze prezentu urodzinowego, większość ludzi kieruje się ogólnymi kryteriami, które obejmują przede wszystkim oryginalność, a także potrzebę lub ilość radości, jaką dana osoba będzie czerpać z tego prezentu. Oprócz standardowego prezentu, którym jest zwykle alkohol droższej marki lub odzieży (koszulka z nadrukiem, bielizna itp.), są to karty podarunkowe na różne rodzaje aktywności - głównie o większym lub mniejszym stopniu adrenaliny, sprzęt sportowy (jeśli dany mężczyzna uprawia sport) lub prezenty związane z jedzeniem - niezależnie od tego czy jest to luksusowa kolacja czy po prostu stek na sto sposobów. 

W przypadku tradycyjnych rodzajów prezentów urodzinowych dokłada się starań, aby spełnić warunek oryginalności lub odwrotnie potrzebności czy zainteresowania. Bardzo często się staje, że ten typ prezentów nie jest używany przez mężczyzn lub jego użycie jest odkładane, ponieważ wiąże się z innymi czynnościami, które trzeba wykonać - zarezerwowanie terminu (jeśli jest to voucher) i połączenie go z własnymi planami, przymierzenie ubrania lub konsultacja ze specjalistą w danej okolicy. Problem oryginalnych prezentów polega na tym, że można nie trafić w gust obdarowanego. Zwłaszcza w przypadku sprzętu sportowego, któy każdy mężczyzna lubi sam wybierać według własnych potrzeb, wymagań i parametrów.

Luksusowe prezenty zawzwyczaj mają bardziej uniwersalny charakter. Mężczyźni używają ich głównie na specjalne okazje, więc gwarantuje to, że ostatecznie będą z nich korzystać z większą przyjemnością niż z tradycyjnych prezentów. Ze względu na wyższą cenę, można oczekiwać wyższej jakości i trwałości, dzięki czemu mężczyzna będzie cieszył się prezentem znacznie dłużej.

Luksuowe prezenty dla mężczyzn

Jeśli wybierasz prezent dla partnera czy bliskiego krewnego, istnieją cztery główne kategorie luksusowych prezentów z którymi nie popełnisz błędu - męskie kosmetyki lub perfumy, męska biżuteria i oczywiście zegarki. Jak wybrać odpowiednie? 

Męskie kosmetyki

Pielęgnacja skóry nie jest już wyłącznie kobiecą sprawą, chociaż w tym obszarze istnieje znacznie szersza gama produktów dla kobiet ze względu na stosowanie makijażu. Męskie kosmetyki są podzielone na kilka innych podkategorii i obejmują produkty zmiękczające skórę twarzy lub różnych części ciała, a także kosmetyki do włosów. Podkategoria kosmetyków do włosów obejmuje produkty przeznaczone do leczenia skóry głowy. W prezencie można podarować przyjemnie pachnący szampon lub zestaw szamponów i odżywek dla uzyskania pięknej i gęstej grzywy albo żele i pianki, jeśli dany mężczyzna ich używa.

Męskie perfumy

Zapachy dla mężczyzn (podobnie jak zapachy dla kobiet) różnią się głównie "mocą" i domyślnie także używaniem o różnych porach dnia. Pod tym względem wyróżnia się dwa rodzaje męskich perfum - wodę toaletową i wodę perfumowaną. Woda toaletowa ma mniejszą intensywność i nadaje się do noszenia na co dzień, woda perfumowana ma silniejszy zapach i nadaje się na specjalne okazje. Uzupełnieniem kategorii perfum męskich są perfumowane wody po goleniu, które w pewnych okolicznościach mogą zastąpić wodę toaletową, jednak niezbędne jest dobranie ich do typu skóry.

Męska biżuteria

Męska biżuteria to osobna kategoria prezentów urodzinowych. Ten rodzaj prezentów zyskał na popularności, szczególnie w ostatnich latach, kiedy oprócz standardowej biżuterii (łańcuszki, pierścionki, spinki do mankietów) coraz częściej nosi się specyficzną biżuterię. W przeciwieństwie do damskiej biżuterii, męska jest masywniejsza, bardziej surowa i ogólnie posiada prostszy design. Bardzo popularne są markowe bransoletki z różnych materiałów, które dopełniają stroje o sportowym charakterze do noszenia na co dzień.

Męskie zegarki

Zegarki są idealnym prezentem dla mężczyzn, zwłaszcza jeśli obchodzą okrągłe urodziny. Męskie zegarki są oferowane w różnych modelach z uwzględnieniem celu i aktywności przy której będą używane.


Wybór męskiego zegarka

Jeśli zdecydujesz się kupić zegarek jako prezent urodzinowy dla swojego partnera lub krewnego, powinnaś najpierw wiedzieć na jakie okazje będzie przeznaczony. Ogólnie jakościowo wzornictwo zegarków różni się tym, jeśli mają być noszone na okazje, do pracy lub podczas zajęć sportowych, a zatem jeśli będą często używane czy tylko na specjalne okazje. Pod tym względem męskie zegarki można podzielić na:

  • klasyczne lub modne - przeznaczone do noszenia do pracy lub na co dzień. Te zegarki mają subtelny wygląd i zwykle łączą materiały takie jak metal, skóra lub szkło. Nie należy ich nosić przy aktywnościach fizycznych, dlatego, że pasek najczęściej składa się z metalowych ogniw lub jest zrobiony ze skóry, która szybciej ulega degradacji pod wpływem długotrwałego narażenia na wilgoć. Jednocześnie nie są one wyposażone w większą ochronę pokrywy i koperty, która zwykle bywa wodoszczelna maksymalnie do 5 atmosfer, 
  • luksusowe - ten typ męskich zegarków ma zwykle takie same parametry jak klasyczne (modne) zegarki, pod względem materiałów użytych do produkcji paska oraz rozwiązań na tarczy. Różnica leży głównie w designie i zaimplementowanych funkcjach. Luksusowe zegarki mają harmonijne barwy, masywniejszą tarczę i ogólnie bardziej przyjemny oraz złożony wygląd,
  • sportowe - rozwiązania w sportowych zegarkach koncentrują się przede wszystkim na zapewnieniu zaawansowanej funkcjonalności i trwałości. Przy użytkowaniu tego typu zegarka liczy się ze zwiększoną aktywnością fizyczną, a tym samym działaniem potu i wilgoci. Z tego powodu preferowane są materiały, takie jak żywica gumowa lub polimerowa i solidne tworzywa sztuczne, które są przyjemne dla skóry oraz są mniej podatne na uszkodzenia. Zarówno pasek, jak i koperta wykonane są z elastycznych polimerów, solidne tworzywa sztuczne są używane przy produkcji szkła na tarczy. Wymagana wodoodporność męskich zegarków sportowych wynosi do 20 atmosfer.

Dla każdej z powyższych kategorii można wybrać odpowiedni typ zegarka z oferty męskich zegarków Casio. Chociaż portfolio tej marki obejmuje zarówno luksusowe, jak i klasyczne zegarki (na przykład seria Lineage lub Classic), zegarki sportowe stanowią główną kategorię portfolia produktów. Jeśli twój partner lub krewny jest aktywny fizycznie, zegarki Casio będą idealnym prezentem urodzinowym. Jeśli chodzi o chłopca lub nastolatka, możesz wybrać jeden z modeli z serii Youth, dla starszych mężczyzn przeznaczone są zegarki o klasycznym sportowym wyglądzie z serii G-Shock.