Perfumy Chloé - elegancja i delikatny zapach

  • MAGAZYN
  • Perfumy Chloé - elegancja i delikatny zapach
4. 3. 2020

Perfumy Chloé - elegancja i delikatny zapach

Damskie perfumy są integralną częścią każdej kobiety. Innych używamy na co dzień, inne są odpowiednie na oficjalne imprezy lub na wieczór w towarzystwie. Wybór odpowiedniego zapachu jest absolutnie niezbędny do uzupełnienia stroju i dopełnienia ogólnego wrażenia, które kobieta stwarza.

Perfumy miałyby się podobać nie tylko otoczeniu, ale także nam. Powinny pasować do kobiety, uzupełniać ją i charakteryzować. Powinny być wyraźne i specyficzne, ale nie powinny niepotrzebnie podrażniać receptorów węchowych i być nieprzyjemne. Właśnie takie są perfumy Chloé, delikatne, charakterystyczne i przyjemne.

Historia marki Chloé, lub wszystko zaczęło się od mody i kolekcji odzieży

Marka Chloé została założona w latach 50 XX wieku przez projektantkę i krawcową Gaby Aghion. Pochodziła ona z Egiptu, ale w 1945 roku przeprowadziła się do Francji i rozpoczęła pracę nad nową kolekcją mody. Celem tej kolekcji było rozluźnienie surowości i sztywności mody, która panowała w tamtej okresie we Francji.

Gaby Aghion połączyła siły z biznesowym partnerem Jaxquesem Lenoirem i wspólnie wypuścili do sprzedaży sześć różnych delikatnych, bawełnianych sukien, które szczególnie były sprzedawane w sklepie. Dzięki temu marka Chloé była prawie dostępna dla wszystkich i nadawała się do noszenia na co dzień.

Gaby zaprojektowała swoją pierwszą kolekcję z naciskiem na wygodę, luz, przyjemność noszenia i miękkość. Dlatego jej projekty były zwiewne, pochlebiające, kopiowały kształty kobiecego ciała i dobrze się nosiły. Projektując Gaby zwracała szczególną uwagę na miękkość, delikatność i kobiecość, a tym samym nazwę marki. Po długim okresie podejmowania decyzji i rozważań, ona i jej biznesowy partner postanowili nadać marce delikante, żeńskie imię Chloé.

Pierwsza kolekcja została oficjalnie wydana w Café de Flore w 1956 roku i niemal natychmiast zyskała ogromną popularność. Marka gwałtownie wzrosła, a wraz z nią wymagania. Dlatego założycielka Chloé Gaby Aghion w latach 60 i 70 XX wieku zaczęła oferować możliwości realizacji młodym talentom.

Przed śmiercią w 2014 roku Gaby Aghion oświadczyła, że czerpała inspirację dla kolekcji Chloé z własnego otoczenia i własnych doświadczeń, zwłaszcza zachodów i wschodów słońca, swoich uczuć i miłości oraz chwil, które spędziła w końskim siodle.

Karl Lagerfeld i pierwsze damskie perfumy 

Dzięki możliwościom dla młodych talentów do Chloé dołączył Karl Lagerfeld. Został zatrudniony w 1966 roku, a w kolejnych latach stał się sławny i rozszerzył działaność na wiele krajów na całym świecie. Zaprojektował nie tylko piękne i oryginalne damskie kolekcje, ale także pierwsze perfumy Chloé. Były to perfumy Chloé for Women, które zostały wprowadzone na rynek 1975 roku, do tej pory są sprzedawane w różnych wariantach i dziś są hitem.

W czasie, gdy Karl Lagerfeld pracował ze znaną na całym świecie marką Chloé, kobiety takie jak znana filmowa gwiazda Brigitte Bardot i żona prezydenta Kennedy'ego Jackie Kennedy pokochały produkty i perfumy tej marki. Po 17 latach Karl Lagerfeld zakończył współpracę z Chloé i przeszedł do konkurencyjnej marki Chanel.

Kupno marki Chloé przez spółkę holdingową

W 1977 roku twarzą marki stała się Stella McCartney, która projektowała bieliznę i spodnie z niskim stanem. Po niej przyszła Phoebe Philo z kolekcjami odważnych projektów. Mottem marki Chloé w tym okresie stało się hasło "twarde i delikatne". Marka oferuje odzież do noszenia na co dzień, ale także bieliznę erotyczną, koronkową bieliznę i delikatne koszulki.

W 1985 roku marka została kupiona przez dużą spółkę holdingową, firmę produkującą i sprzedającą luksusowe towary - Richemont Group. Dało to nowe możliwości marce i dodatkowo wsparło jej promocję, sławę i ekspansję. Dobrze znane są już nie tylko kolekcje modowe, ale także świeże i zmysłowe zapachy, na przykład damskie perfumy Chloé.

Kierunek marki w XXI wieku

Również w XXI wieku rośnie świadomość marki, a perfumy Chloé i modowe kolekcje są niewątpliwe jednymi z najpopularniejszych. Miliony kobiet pokochały damskie perfumy i produkty marki Chloé. Wśród nich znajduje się na przykład modelka Lou Dillon i amerykańska aktorka Natalie Portman.

Od 2005 roku francuską marką kierował szwedzki projektant i profesor mody Paulo Melim Andersson, nadając jej charakterystyczny i nowoczesny styl. Zastąpiła go Hannah MacGibbon, która wydała nowe damskie perfumy oraz wprowadziła na rynek dalsze kolekcje.

Nawet w dzisiejszych czasach zmysłowością, kobiecym wyrafinowaniem i swobodą są oczarowane miliony kobiet na całym świecie, a marka słusznie zdobyła miejsce w czołówce świata mody.

Damskie perfumy Chloé i ich charakteryczne cechy

Wszystkie perfumy z warsztatu znanej na całym świecie marki Chloé są nieco inne. Ale mają jedną wspólną cechę - są szlachetne, delikatne, orzeźwiające, a zarówno silne i nieodparte. Dodają uroku i pewności siebie kobietom, które je noszą.

Perfumy Chloé charakteryzują się kwiatowo-drzewnymi zapachami często z orientalnymi podtonami i tonami wanilii.

Damskie perfumy Chloé promują romantyczne myślenie, są idealne dla romantycznych kobiet i pewnych siebie menadżerek. Perfumy Chloé dostosowują się do użytkownika, będą pewne siebie, romantyczne, marzycielskie, delikatne, beztorskie - dokładnie takie jak potrzebujesz. Perfumy Chloé podkreślą twoje piękno i dopełnią całościowe wrażenie. Po prostu uczynią z ciebie królową. 

Krótko mowiąc, perfumy Chloé są zmysłowe, kobiecie oraz są odpowiednie na każdą okazję. Sprawią, że staniesz się królową imprezy lub balu, możesz ich używać również na co dzień.

Najpopularniejsze perfumy Chloé

Do najpopularniejszych produktów marki Chloé należy Chloé Nomade, Chloé L'Eau, Chloé Love Story oraz oczywiście ikona tej marki Chloé Chloé.


Najlepiej sprzedającym się i najpopularniejszym zapachem są perfumy Chloé Chloé. Wyróżniają się figlarnością, zmysłowością, elegancją i pomysłowością. Podkreślają romantyczną i delikatną duszę użytkownika. Wyróżniają się kwiatowymi tonami oraz sercem z nutami magnolii, róży i konwalii. Perfumy są dostępne na rynku od roku 2008 roku i wciąż cieszą się dużą popularnością, a wiele kobiet powraca do nich wielokrotnie. Nie może ich zabraknąć wśród zapachów, które posiadają na półce i używają ich na co dzień lub na specjalne okazje.

Kolejną ikoną francuskiej marki jest Chloé Love Story. Perfumy zostały wprowadzone na rynek w 2014 roku i praktycznie od razu stały się jednymi z najpopularniejszych zapachów tej marki. Love Story są inspirowane miłosną historią z Paryża i podkreślają uwodzicielskość i zmysłowość kobiety. Zapach posiada wyraźne kwiatowo-owocowe tony oraz jest świeży i czysty. Jego sercem jest czarna porzeczka, brzoskwinia, róża, jaśmin madagarski i kwiat pomarańczy. Całość dopełniają inne owocowe i drzewne tony, których połączenie tworzy niezapomnianą, zmysłową woń. Zapach Chloé Love Story podkreśla nie tylko zmysłowość, ale także elegancję kobiety i promuje romantyczne uczucia i łagodne zachowanie.

Młodszą siostrą powyższych perfum jest Chloé Nomade, które zostały wprowadzone na rynek w 2018 roku. Twarzą tego tego delikatnego, kobiecego zapachu stała się aktorka Ariane Labed. Zapach jest delikatny, kwiatowy, wspiera delikatność, inspiruje wolnością i zachęca do odkrywania otaczającego nas świata. Sercem tego zapachu jest frezja, która posiada delikatny kwiatowy zapach. W nutach głowy znajduje się mirabelka, która uzupełnia i wspiera subtelność tych delikatnych perfum Chloé. Ten młody i nowoczesnych zapach ma również bardzo oryginalny flakon inspirowany kolekcją Chloé Drew.