Chanel – perfumy, które pokochasz

  • MAGAZYN
  • Chanel – perfumy, które pokochasz

Chanel – perfumy, które pokochasz

Nic dziwnego, że Gabrielle Bonheur Chanel jest uważana za królową mody. Założycielce tej marki udało się oczarować cały świat, nie tylko kolekcją ubrań, ale także perfumami.

Z Paryża na cały świat

Gabrielle Chanel urodziła się w 1883 roku we francuskim mieście Saumur. Ale to nie tutaj miał początek jej sukces. Udało jej się to dopiero po przeprowadzce do stolicy mody - Paryża. Sławę zyskała swoim niekonwencjonalnym projektem damskiego kostiumu ze spodniami i spódnicą.

Oczarowała cały świat 

Coco Chanel rozpoczęła karierę jako piosenkarka barowa, i właśnie tam zyskała swój słynny pseudonim. W 1912 r. otworzyła swój pierwszy salon mody a niedługo potem zyskała uznanie w całej Europie, a ostatecznie na całym świecie. W połowie XX wieku kreowała trendy haute couture, a markę Chanel zaczęły nosić pierwsza dama USA Jacqueline Kennedy i amerykańska aktorka Grace Kelly.

Kultowe perfumy Chanel N° 5

Coco Chanel podbiła również świat perfum. Jej pierwszy zapach Chanel N° 5 pojawił się na rynku w 1921 i do dziś jest uważany za najbardziej pożądany na świecie. Szczególnie upodobały go sobie kobiety, które kochają zmysłowość i wolą stawiać na sprawdzone zapachy, którym pozostają wierne przez całe swoje życie, zamiast ciągle szukać czegoś nowego. Podobnie popularne jak damskie perfumy Chanel są ich męskie odpowiedniki.

Każde perfumy Chanel mają elegancki flakon, który może służyć również jako desingowy element wystroju twojego nocnego stolika czy toaletki.

Inne popularne perfumy

Do innych popularnych perfumy Chanel należą np.: Chanel Chance, Chanel Coco Mademoiselle czy Chanel Gabrielle. Mężczyźni najbardziej doceniają wodę perfumowaną Chanel Bleu de Chanel.

 Ale Coco Chanel to nie tylko perfumy i moda. Swoje portfolio rozszerzyła o kosmetyki. Niezależnie od tego czy mówimy o modzie, perfumach czy kosmetykach marka Chanel jest zawsze znakiem  jakości i luksusu.