Podaruj swoim włosom nowe życie z brazylijską keratyną

  • MAGAZYN
  • Podaruj swoim włosom nowe życie z brazylijską keratyną

Podaruj swoim włosom nowe życie z brazylijską keratyną

Dlaczego warto spróbować brazylijskiej keratyny? Może dlatego, że dzięki niej twoje włosy odzyskają siłę i piękno. Zniszczone pasma wyprostują się, będą gładkie i miękkie w dotyku. Więcej dowiesz się w dzisiejszym artykule.

Należysz do grona osób walczących z łamliwymi włosami? Twoje włosy są suche i pozbawione życia? Dzięki temu wspaniałemu pomocnikowi znów poczujesz, że masz piękne włosy. Zadbaj o włosy od środka i spróbuj keratyny.

Czym jest kreatyna?

Keratyna znajduje się we włosach i paznokciach. Jest to białko budujące pochodne skóry, które stanowi 88% struktury włosów i odpowiada za ich: jakość, wzrost, jędrność, miękkość i połysk. Keratyna składa się głównie z aminokwasów. Ludzie mają z nim kontakt głównie w postaci martwych komórek. Brzmi trochę strasznie, ale włosy, paznokcie i zrogowaciały naskórek są tak naprawdę martwą tkanką. Żywe komórki można znaleźć w cebulce włosa i łożysku paznokcia. To, co wciąż rośnie, to już martwa tkanka, jednak przy odpowiednim odżywianiu działa jako ochrona skóry, a także ładnie wygląda.  

Czym jest brazylijska keratyna?

Jest to całkowicie naturalny produkt, który został opracowany w 2006 roku w Brazylii. Zawiera keratynę, bez żadnych chemicznych dodatków, i jest przeznaczony do modelowania oraz regeneracji włosów, a zwłaszcza do ich długotrwałego prostowania. Dzięki prostowaniu cząsteczki keratyny wnikają do wnętrza włosów jednocześnie je wzmacniając oraz poprawiając ich stan . Rezultaty są widoczne natychmiast po aplikacji i utrzymują się przez co najmniej 3-4 miesiące. Kreatyna nie tylko wzmacnia włosy, ale także chroni je przed: promieniowaniem UV, wiatrem, mrozem, a nawet wodą morską i chlorowaną. Brazylijska keratyna nadaje się do włosów cienkich, zniszczonych, kręconych, przedłużanych, twardych, niesfornych i grubych. Dzięki swoim właściwościom nie musisz się bać stosować jej na włosy poddane zabiegom chemicznym czy farbowanym.

Aplikacja keratyny

Ilość keratyny potrzebnej do aplikacji będzie się różnić w zależności od długości włosów. Proporcje przedstawiają się następująco: włosy o długości do 35 cm – 50 ml keratyny, włosy o długości do 55 cm – 100 ml keratyny, loki do 70 cm – 150 ml keratyny. Pamiętaj, aby przeprowadzić test alergiczny na 48 godzin przed aplikacją. Jeśli zauważysz, że Twoja skóra nie reaguje dobrze, nie nakładaj keratyny na włosy.

"Wprasuj" keratynę we włosy

Umyj włosy szamponem, wysusz suszarką i rozczesz. Załóż ochronne rękawice i zacznij nakładać keratynę za pomocą pędzla około centymetra od nasady włosów. Na koniec przeczesz włosy delikatnym grzebieniem, aby równomiernie rozprowadzić keratynę. Pozostaw na 10 do 30 minut, ponownie przeczesz włosy i zacznij je prostować, prostownicą ustawioną na 220 stopni. Włosy podziel na sekcje i prostuj pasmami, przy czym każde pasmo wyprostuj mniej więcej pięć razy. Włosy po prasowaniu powinny być proste i lśniące. Nie myj włosów trzy dni po aplikacji, aby uniknąć wymycia keratyny. 

Jeśli aplikacja keratyny wydaje ci się skomplikowana albo boisz się samodzielnie ingerować tak bardzo we włosach, na początek spróbuj szamponu zawierającego keratynę lub maskę do włosów. Ich skuteczność może dodać ci odwagi, aby spróbować keratyny w „pełnej wersji” i wreszcie mieć włosy, o których od zawsze marzysz.