9 męskich zapachów, które oczarują każdą kobietę

  • MAGAZYN
  • 9 męskich zapachów, które oczarują każdą kobietę

9 męskich zapachów, które oczarują każdą kobietę

Używanie perfum w dzisiejszych czasach jest zacieraniem się ról płciowych. Dawno minęły czasy, kiedy prototyp prawdziwego mężczyzny to ciężko pracujący sportowiec o specyficznym zapachu. Starając się zrobić wrażenie na płci przeciwnej, w dzisiejszych czasach mężczyźni muszą nie tylko dbać o swój wygląd, ale także zadbać o to, aby nie odpychali pożądanego partnera  nieprzyjemnym zapachem, którego po całodziennych zajęciach nikt z nas nie unika.

Pierwszym krokiem w tym procesie jest wybór odpowiedniego produktu neutralizującego, który zmniejszy wytwarzanie się potu lub wyeliminuje jego zapach. Podstawą jest  regularna higiena i stosowanie dezodorantów, które w tym przypadku działają jako podkład, któremu powinien towarzyszyć wybrany zapach (perfumy, woda kolońska, woda toaletowa) według własnego gustu  i podkreślający styl, który mężczyzna wyznaje lub preferuje. 

Jak wybrać odpowiedni zapach dla mężczyzny? 

Zapachy dla mężczyzn mogą być bardzo trudną sprawą, zwłaszcza jeśli nie są starannie dobierane i nie uwzględniają ogólnego wyglądu i stylu mężczyzny. Dlatego powinieneś przestrzegać następujących zasad: 

1. Wybierz według własnego gustu 

Chociaż wybieramy zapach, aby podobał się naszemu otoczeniu, przede wszystkim powinien być dla nas przyjemny. Jeśli wolisz bardziej intensywne zapachy, wypróbuj charakterystyczną wodę kolońską. Jeśli wolisz delikatne, sięgnij po perfumowaną wodę toaletową o mniej intensywnym zapachu, której możesz używać na co dzień . Najwarzniejsze jest, aby zapach pasował do ciebie i był w harmonii z twoim gustem.

2.Poradź się, zabierz kogoś ze sobą

Jeśli zdecydujesz się na wybór perfum w sklepie, nie bój się zapytać o opinię sprzedawcy, i nawet lepiej, zabierz ze sobą przyjaciela, który doradzi czy wybrany zapach pasuje do ciebie. Zawsze dobrze jest widzieć reakcję otoczenia, wtedy ryzyko złego wyboru jest mniejsze.

3. Sprawdź jak zapach się rozwija i pachnie bezpośrednio na twojej skórze

Każdy zapach pachnie trochę inaczej we flakoniku, a inaczej  na skórze, gdzie łączy się z twoim naturalnym pH i specyficznym zapachem. Jeśli chcesz wiedzieć jaki będzie ostateczny zapach perfum, zaaplikuj je na skórę i pozwól im ulotnić się przez chwilę. Jednocześnie należy się liczyć z tym, że zapach perfum stopniowo się zmienia - w zasadzie każdy składa się z trzech tonów: 

  • górne - są natychmiast widoczne i tworzą podstawowy i najintensywniejszy zapach perfum, który szybko znika po aplikacji,
  • średne - istnieją tony, które utrzymują zapach perfum przez około godzinę po aplikacji,
  • dolne - tworzą zapach, który utrzymuje się na skórze przez kilka godzin po aplikacji.

Jeśli więc wybierzesz zapach, nie spiesz się i poczekaj nawet kilka dni, aby uchwycić najważniejsze nuty zapachu.

4. Wybierz kilka zapachów w zależności od bieżącej pory roku.

Na prawdziwy zapach perfum wpływa nie tylko czas, ale także styl życia i pory roku. Jeśli jesteś przyzwyczajony do jedzenia inaczej i zmian aktywności w poszczególnych porach roku, powinieneś również dostosować bieżącą markę perfum, których używasz.


Najbardziej popularne marki perfum dla mężczyzn  

W końcu możesz zainspirować się popularnymi markami, które często są luksusowe i mają ugruntowaną pozycję. Wśród najbardziej przyjemnych, odnoszą sukcesy wśród płci pięknej należą:

Sauvage marki Christian Dior jest wyprodukowany w dwóch wersjach - z podstawą z cytrusowych nut i orientalnych przypraw. Ta woda toaletowa nadaje się do codziennego użytku i na długi czas zachowuje świeży aromat z delikatnym akcentem egzotycznych przypraw.

Kwiatowy zapach oferuje Nautica Voyage. Woda toaletowa różni się od zwykłej wody kolońskiej, głównie słabszym męskim wyrazem oraz bardzo świeżymi tonami, przypominającymi żeglowanie po odległych wyspach. Nautica Voyage to bardzo popularny zapach ze względu na swą wyjątkowość.

Świeża mieszanka ziół i cytrusów jest również podstawą linii Acqua Di Gio marki Armani. W porównaniu z Nautica Voyage, ten zapach jest nieco cięższy, ale w dalszym ciągu ma lekki, przyjemny ton, który powinny mieć nowoczesne męskie perfumy.

Jeśli wolisz zapachy lasu i egzotycznego drewna, będzie ci odpowiadać woda toaletowa La Nuit De L'Homme marki Yves Saint Laurent. Woda toaletowa ma dolne tony stworzone na bazie egzotycznych przypraw i lawendy, co nadaje jej urzekający, bardzo męski oraz nieco słodki charakter.

Drzewne tony są także podstawą perfum 1 Million Paco Rabanne. Ta mieszanka zapachów jest odpowiednia dla młodszych mężczyzn - nie jest zbyt wyraźna, ale ma przyjemne dolne tony zachowujące oryginalny, intensywny męski zapach górnego tonu.

Jeśli szukasz perfum o niepowtarzalnym zapachu, Creed Aventus będzie właśnie dla ciebie. Głównym tonem tych perfum jest ostry zapach cyprysu, który łączy się z delikatną cytrusową wonią z charakterystycznym drzewnym zapachem. Te perfumy są odpowiednie do codziennego używania.

W podobnym kierunku zmierzają perfumy Savlatore Ferragamo. Długo rozwijający się wyraźny, drzewny zapach o niezbyt intensywnej mocy, idealnie nadaje się do noszenia na co dzień do pracy lub w wolnym czasie. Nie jest wystarczająco mocny na wieczorne wydarzenia, ale dzięki dyskretnemu charakterowi zaplusujesz z nim podczas codziennych czynności.

Na specjalne wieczory odpowiednia będzie woda kolońska Eros marki Versace. Ten wyjątkowy i uroczy zapach, łączy świeże owocowe podtony zielonego jabłka i cytrusów z przyjemnym drzewnym tonem. Zapach jest bardzo mocny oraz rozwija się stopniowo, co sprawia wrażenie wielowarstwowego charakteru. Podczas, gdy owocowe tony przyciągają uwagę płci przeciwnej, drzewny charakter podkreśli męską naturę perfum.

Mocny i charakterystyczny zapach o długotrwałym efekcie, łączący drzewne i kwiatowe nuty z bardzo męskim akcentem to La Male marki Jean P. Gaultier. Woda kolońska ma niepowtarzalny charakter, który wykorzystuje wszystkie tradycyjne elementy we właściwych proporcjach. Łączy wanilię i cynamon z kwiatami lawendy oraz pomarańczy. Perfumy są bardzo przyciągające i sprawiają wrażenie ekskulzywności. Są idealne przede wszystkim na zimne miesiące, ponieważ dzięki bardzo świeżym tonom przywołują naturalny zapach ciepła domowego ogniska.