8 rad jak sprawić, aby się w tobie zakochał

  • MAGAZYN
  • 8 rad jak sprawić, aby się w tobie zakochał

8 rad jak sprawić, aby się w tobie zakochał

Każdy z nas pragnie miłości. Miłość jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka - zaraz po fizjologicznych (oddychanie, spożywanie wody i pokarmu, sen, rozmnażanie...) i bezpieczeństwa (zdrowie, stabilne zatrudnienie, dobre relacje rodzinne...). Jak to osiągnąć? Jak nie pomylić miłości z zakochaniem, a zakochania z pociągiem fizycznym? Jak zwiększyć prawdopodobieństwo, że twój wybranek zakocha się w tobie?

"Prawdziwa miłość" jest z natury dość kontrowersyjnym tematem. Niektórzy próbują ją zdefiniować filozoficznie, inni psychologicznie, pozostali za pomocą wzorów chemicznych. a wiele osób postrzega to po prostu "po ludzku". Według nas w każdym z tych poglądów kryje się ziarnko prawdy i nie należy kierować się tylko jednym z nich.

Na szczęście wszystkie te podejścia zgadzają się z co najmniej z jedną rzeczą, że miłość zawsze poprzedza faza zwana zakochaniem. Podczas gdy kobieta może zakochać się naprawdę szybko, jak to się mówi "miłość od pierwszego wejrzenia", mężczyzna rozgląda się wokół i porządkuje otaczające kobiety na podstawie swojego pociągu seksualnego (racjonalności uwarunkowanej genetycznie). Jeśli czuje, że między nim, a wybraną kobietą nie ma niezbędnej chemii, nie próbuje jej poznawać i kontynuuje poszukiwania. Ale w przypadku, gdy jakaś kobieta mu odpowiada seksualnie, poświęca jej cały swój czas i uwagę, aby zobaczyć dokąd to zmierza.

Na tym etapie masz wyjątkową szansę, aby dostać się głęboko do jego głowy, serca (i spodni). Jeśli naprawdę się w tobie zakocha, inne kobiety przestaną dla niego istnieć na kilka długich miesięcy, a może i lat. Będziesz naprawdę "tą jedyną". A kiedy zakochacie się w sobie, oboje staniecie przed jednym z najpiękniejszych okresów życia. 

Jeśli będziesz twardo stąpać po ziemi, musisz być przygotowana na to, że pociąg fizyczny może zakończyć wasz związek i nigdy nie dojdziecie do wspominanej drugiej fazy - zakochania. W tym przypadku to od was zależy jak sobie z tym faktem poradzicie, jeśli będziecie wspólnie zaspokajać swoje potrzeby fizjologiczne lub udacie się na nowe polowanie.

Życzymy abyś odurzyła swojego wybranka prawdziwie zmysłowym zapachem, który spowoduje, że wybierze własnie ciebie. Dopiero wtedy warto starać się o podbój jego serca. Jak więc sprawić, żeby się w tobie zakochał?

Bądź sobą

Chociaż ten artykuł może pełnić rolę listy zadań, po której otrzymasz gwarantowaną nagrodę, musisz pamiętać: mężczyzna nie jest robotem i nie ma instrukcji jak go nastawić. Dlatego jeśli chcesz, żeby się w tobie zakochał, nie traktuj go w ten sposób. Nie kupuj stosów przełomowych ksiązek "jak go poderwać", "jak być zniewalająca" lub "zasady szczęśliwej miłości". Po prostu bądź naturalna. Tylko w ten sposób może cię naprawdę poznać i prawdziwie zakochać się w tobie. Nie próbuj udawać kogoś kim nie jesteś. Badź sobą i bądź z tego zadowolona.

Śmiej się

Śmiech jest przyprawą życia. Bez tego nasze życie smakowałoby jak zupa ze szkolnej stołówki, którą większość dzieci szybko zwraca "do okienka". Chociaż wielu mężczyzn zaspokaja tę potrzebę w gronie przyjaciół, śmiech ukochanej ma dla nich znacznie większą wartość. Żarty w męskim gronie to naprawdę przyjemny masaż ego, ale poczucie spełnienia z powodu łez ze śmiechu kobiety jest bezcenne. Dlatego doceń jego starania, a kiedy poczujesz potrzebę śmiania się, zrób to! Pokaż mu, że z tobą nie ma nudy.

Pokaż mu, że wiesz czego chcesz

Nic bardziej nie denerwuje mężczyzny niż sytuacja w restauracji, kiedy w ciągu 3 minut przejrzał całe menu oraz wybrał jedzenie i picie, a kobieta czyta menu co najmniej 2 razy od góry do dołu, a potem powie, że nie wie co wybrać. Znasz to? W obronie kobiet musimy powiedzieć, że tak naprawdę nie robią tego specjalnie ani nie są tak wybredne. Przyczyną jest dążenie do doskonałości. Uważają lunch lub kolację w restauracji za cenny moment i starają się, aby wybrane potrawy było niezapomniane. Ale z powodu przesadnych wysiłków i braku zdecydowania te chwile są zniszczone. Dlatego czas położyć kres niezdecydowaniu! Po prostu zamów pierwsze danie na które masz ochotę i spraw niezapomniane wrażenie. Widząc jak wyraźne są twoje upodobania, będzie chciał poznać inne obszary w których jesteś tak bezkompromisowa.

Wierz w siebie

Jeśli masz niskie poczucie pewności siebie, zacznij szybko nad tym pracować. W dzisiejszych czasach spotkasz się niemal wszędzie ze słowami "motywacja", "samozarządzanie" lub "samokształcenie", więc nie ignoruj ich i zgłęb ich tajemnice. Jeśli chcesz, aby mężczyzna się w tobie zakochał, najpierw musisz szczerze kochać samą siebie. Jeśli nie czujesz się dobrze sama ze sobą, mężczyzna to zauważy i nie będzie chciał czuć się tak samo z tobą.

Dlatego regularnie pracuj nad swoim zdrowiem psychicznym - chwal się, zapisuj swoje osiągniecia w dzienniku, doceniaj na głos swoje mocne strony, nagradzaj siebie, a przede wszystkim naucz się przyjmować komplementy! Przekonasz się, że dzięki zwiększonej pewności siebie, będziesz oddziałowywać na mężczyzn jak magnes i w końcu poczujesz się świetnie.

Jako świetny codzienny "kopniak" pewności siebie, a także "umilacz" wczesnego wstawania niezawodnie działają damskie, kwiatowe lub cytrusowe perfumy. Z nimi zawsze będziesz świeża i seksowna.

Dbaj o siebie, podkreślaj swoją kobiecość

Chociaż ciągle słyszysz męskie żale o tym ile czasu ich kobiety spędzają w łazience, nie wierz im. To tylko westchnienie głęboko zakorzenione w męskim DNA, które może jeszcze kogoś to bawi (głównie żartownisi z ulubionym tematem "Mars kontra Wenus"), ale nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. W rzeczywistości mężczyzna marzy o pięknej kobiece i zdaje sobie sprawę, że bez długich procesów w łazience i po za nią nie będzie to możliwe. Lub nie na zawsze.

Dlatego nie wstydź się, że dbasz o włosy, paznokcie, zęby, skórę... Czesz się, maluj i nie zwracaj uwagi na upływający czas. Jeśli będziesz pięknie wyglądać (na zewnątrz), będziesz się tak samo czuć (wewnątrz), a to pozytywnie wpłynie na twoje życie. Zwrócona uwaga mężczyzn to wisienka na torcie.

A przede wszystkim oprócz wizualnego piękna, nie zapomnij zachowywać się jak kobieta. Nie ma nic gorszego niż zadbana kobieta, która kiedy przemówi swoją wulgarnością odstraszy nawet kierowcę ciężarówki.

Nie żałuj wydanych pieniędzy na swoją garderobę

Nie jesteś już mała. Zarabiasz i umiesz zarządzać pieniędzmi. Ale może masz w sobie za dużo zakorzenionych pouczeń od rodziców, aby "nie wydawać niepotrzebnie", co zmusza cię do gromadzenia całego swojego dochodu. Zapomnij o przesadnym "ciułaniu" i ciesz się!

Podczas gdy pieniądze będą zawsze drukowane, długość naszego życia jest ograniczona. Dlatego traktuj pieniądze z szacunkiem, ale jednocześnie nie przesadzaj. Sprawiają, że życie jest przyjemniejsze, właśnie dlatego je zarabiamy!

W pierwszej fazie każda kobieta powinna zainwestować w swoją garderobę. Ten krok jest ściśle związany z poprzednimi dwoma punktami. Odkryj co ci odpowiada i stopniowo zastępuj wyblakłe koszulki i znoszone jeansy, nowymi, elastycznymi, kolorowymi dodatkami, które będziesz nosić z miłości, a nie z konieczności.

Kupując ubrania pomyśl co i z czym połączysz. Upewnij się, że nie kupujesz zbytecznie coraz to nowszych rzeczy i nadal narzekasz, że "nie masz co nosić". Jeśli dopiero poznajesz swój styl, zacznij prosto. Kup ładne, dopasowane jeansy, monochromatyczne koszulki (białe, czarne, jakieś pastelowe), ciepły kardigan, modny zegarek, niskie trampki lub półbuty oraz dopasowaną torebkę. W ten sposób będziesz mieć pewność, że będziesz wyglądać świetnie, a dzięki zegarkowi twój ukochany nigdy nie będzie musiał na ciebie czekać.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś, spróbuj dodać biżuterię do swojego stroju. Odpowiednio dobrana biżuteria może przyciągnąć uwagę we właściwym kierunku, a także mówi nieco więcej o kobiecie. Kolczyki mogą przyciągnać uwagę mężczyzny na twoje włosy. Naszyjnik przyciąga wzrok na twarz. Bransoletka mówi o tym, że kobieta dba o to jaki wpływ wywiera na otoczenie. Koraliki i skórzane bransoletki pokazują, że kobieta uwielbia przygody, lubi podróżować i nie boi się żadnych wyzwań. Srebrna lub złota bransoletka sugeruje, że kobieta uwielbia zabawę i imprezy. Więc jeśli dodasz biżuterię do swojego stroju, poprawisz ogólne wrażenie i zyskasz dodatkowe punkty u mężczyzn. Ponadto twój wygląd zewnętrzny może być ukierunkowany na określone typu mężczyzn, którzy cię przyciągają.Tym cię nie zachęcamy do empancypacji, a nawet feminizmu! W ten sposób nie odniesiesz sukcesu wśród mężczyzn. Mężczyzna zawsze musi czuć, że jesteś subtelnym kwiatem, który wymaga delikatnej i regularnej pielęgnacji, aby nie uschnął. Dlatego pozwól na otwieranie drzwi, przysuwanie krzesła, podawanie rzeczy z wysokich półek. Nie opieraj się zaproszeniu na kolację, do kina lub na romantyczny weekend wellness. Pamiętaj, że wszyscy mężczyźni są z natury uparci, próżni i nikt ich nie zmusi do zrobienia czegoś, czego nie chcą (z wyjątkiem ich samych). Jeśli chce cię zaprosić, naprawdę tak czuje. Jeśli będziesz się opierać tylko popsujesz mu radość.

Stań się niezależna, w sensie, że nie będziesz siedziała każdego wieczora czekając jak kołek, aż on przyjdzie i cię zabawi. Tak, wspólnie spędzone chwile są niezbędnym warunkiem szczęśliwego związku, ale musisz również umieć samodzielnie planować wolny czas. Chodź regularnie ćwiczyć, wybierz się do teatru, na ciekawy wykład lub wystawę, spotykaj się z inspirującymi ludźmi, rób wszystko co wywoła uśmiech na twojej twarzy. Kiedy się spotkacie wieczorem, powiedz mu o tym czego doświadczyłaś lub czego się nauczyłaś. Zaraź go swoim entuzjazmem. Przekonasz się, że za tę cechę cię szczerze pokocha.

Słuchaj go

Istnieje stereotyp, że kobiety są bardziej rozmowne niż mężczyźni, a mężczyźni często wyśmiewają się z tej cechy. Ale czy wiesz, że według kilku badań mężczyźni mówią prawie tyle samo co ich drugie połówki? Po prostu nie ze wszystkimi (tym się różnią od kobiet), ale tylko w kręgu dobrych przyjaciół - mężczyzn. Dlatego kiedy słyszysz rozmowę płci przeciwnej na ulicy, wydaje się ci jakby biedny mężczyzna był pod ostrzałem. Nie wynika to ilości słów wypowiadanych przez kobietę, ale również ze względu na częstotliwość przepływu mowy (szybkość z jaką mówi) i frekwencji głosu (wysokość tonu). Te dwa czynniki sprawiają, że komunikacja między księżniczkami i ich dzielnymi rycerzami jest tak trudna...

Jak więc nie atakować słownie? Posłuchaj go. Nie mów tylko o sobie, unikaj mówienia o tym co ci się nie udało w ciągu dnia lub kto i jak cię zdenerwował. Opisz mu krótko najważniejsze wydarzenia dnia i pozwól mu samemu się dopytać o to co go interesuje. Jeśli nic go wystarczająco nie zainteresuje i wybierze inny temat konwersacji, połknij dumę i daj się prowadzić. Będziesz nie do odparcia! W końcu nawet mężczyźni lubią o sobie mówić, a dzięki tej wolnej przestrzeni chętnie cię wysłuchają...

Jeśli masz do czynienia z introwertykiem, niedoświadczonym w komunikacji z kobietą - możesz przejąć wodze - delikatnie i nie na długo. Proponuj tematy do rozmów i pytaj się o to, co cię interesuje. A jeśli twój "wstydniś" w końcu zdecyduje się zabrać głos, nie wchodź mu w słowo.

A największa rada na zakończenie?

Nie analizuj zbyt wiele i nie podążaj ślepo za radami tych czy tamtych ekspertów. Artykuły tego typu powinny służyć głównie jako źródło inspiracji, a nie wspomniana wyżej instrukcja. Głównie podążaj za głosem serca, rozumiem, doświadczeniem i intuicją. Każda relacja rządzi się własnymi prawami, każda para wyznaje inne wartości. Dlatego z uśmiechem rozpocznij poszukiwania "tego jedynego" i nie zapomnij cieszyć się życiem. Powodzenia!