Wodoszczelność zegarków

Wodoszczelność zegarków

Oznaczenie wodoszczelności zegarków często bywa nieprawidłowo odczytywane, przez co dochodzi do niepotrzebnego uszkodzenia zegarka. Wodoszczelność zegarka oznacza się w metrach, atmosferach (ATM) lub barach (BAR). Metry określają dopuszczalną głębokość zanurzenia zegarka ( w idealnych warunkach), natomiast ilość atmosfer i barów wskazuje na ciśnienie strumienia wody, które może działać na zegarek.

Tak jak wskazuje to nasza tabela wodoszczelności 30M odpowiada ciśnieniu 3 atmosfer. Taki poziom wodoszczelności sprawia, że zegarek jest odporny na zwyższoną wilgotność i wytrzymają przelotny kontakt z wodą (np. niewielki deszcz), jednak nie będą się nadawał do kąpieli czy pływania. Jeśli chcesz zabrać zegarek na basen lub do wanny szukaj takiego z oznaczeniem 10 ATM/10 BAR.

Zegarki odpowiednie do nurkowania muszą posiadać wodoszczelność na poziomie 20 ATM/20 Bar lub 30 ATM/30 BAR

Ważne jest również do czy zegarek będzie używany w słodkiej czy w słonej wodzie – po kontakcie z morską (czy silnie chlorowaną) wodą należy zegarek dokładnie opłukać. Warto również wziąć pod uwagę to, że poziom wodoszczelności zegarka, jest testowana w laboratoryjnych (tzn. idealnych) warunkach, które nie uwzględniają np. oporu wody w trakcie ruchu. Dlatego poleca się aby wskazaną przez producenta wartość podzielić przez dwa i do takiej głębokości zanurzać zegarek.

Uwaga:

  • Przed kontaktem z wodą należy sprawdzić czy koronka jest dociśnięta ( dokręcona) do koperty. 
  • Zegarek narażony na nagłą zmianę temperatur może utracić swoje właściwości związane z wodoszczelnością.
  • W trakcie kontaktu zegarka z wodą lub wilgocią nie należy manipulować zarówno przyciskami jak i koronką.
  • Kontakt z wodą ma negatywny wpływ na żywotność skórzanych pasków.

TYLKO TERAZ! DARMOWA DOSTAWA NA PONAD 3570 PRODUKTÓW. SPRAWDŹ WIĘCEJ

TYLKO TERAZ! DARMOWA DOSTAWA NA PONAD 3570 PRODUKTÓW. SPRAWDŹ WIĘCEJ

WYSZUKIWANIE...
WYSZUKIWANIE...
up