Przeżyj najbardziej stylowe święto kobiet

Przeżyj najbardziej stylowe święto kobiet

Ewa Sikorska | 4. 3. 2019

Wiosna powoli wraca i próbuje pokonać ostatnie tchnienia zimy. Razem z nią powracają wiosenne święta, z których możemy się cieszyć każdego roku. W tym okresie, przypada bardzo ważne święto, jakim jest Dzień Kobiet. Dlatego nie zapomnij pokazać jak bardzo zależy Ci na wszystkich, ważnych kobietach w twoim życiu.

Skąd się wziął Dzień Kobiet?

Dzień Kobiet ma wyjątkowy charakter z kilku powodów. Posiada ponad stuletnią tradycję i jest obchodzony na całym świecie (bez względu na system polityczny czy religijny). Jego główną ideą jest pokazanie, że kobieta nie jest tylko żoną czy matką ale wolną jednostką, która tak samo jak mężczyzna ma prawo decydować sama o sobie, realizować się zawodowo czy posiadać prawa wyborcze. Po raz pierwszy Dzień Kobiet był obchodzony nie 8 marca, ale 28 lutego 1909 roku, jako upamiętnienie protestów nowojorskich szwaczek, które walczyły o lepsze warunki pracy. Dopiero po I wojnie światowej zaczęto obchodzić Dzień Kobiet 8 marca, w nawiązaniu do wielkiej demonstracji w Sankt Petersburgu, która miała miejsce w 1917 roku. To właśnie ten dzień ONZ uznało za międzynarodowe święto w 1975 roku. 

Od kilkunastu lat Dzień Kobiet jest łączony z różnymi kampaniami na rzecz równouprawnienia ale także jest symbolem tego jak ważną pozycję w społeczeństwie pełni każda kobieta.

Wdzięczność jest bardzo ważna, ale niestety jest jej w nas coraz mniej. A przecież ci, którzy pomagają nam każdego dnia, nie tylko w najtrudniejszych sytuacjach, ale w codziennym życiu, niewątpliwie na nią nasługują. Nie tylko mama czy babcia ale również partnerka, przyjaciółka czy koleżanka. W dzisiejszych czasach, gdy coraz więcej ludzi uważa, że wszystko się im należy, zapominamy o tym, że wypada za coś podziękować czy docenić czyjąś ciężką pracę.

Teraz otwiera się przed tobą możliwość, chociaż przez jeden dzień (ale najlepiej już na zawsze) w pełni docenić wszystkie kobiety w swoim życiu i pokazać tym z nich, które są wręcz niezastąpione, jak wiele dla ciebie znaczą.

Jak zrobić to najlepiej?

Spraw im radość: bukietem kwiatów, czekoladą, damskim zegarkiem, perfumami, kosmetykami do włosów czy biżuterią. Czymś co będzie miało znaczenie i dla ciebie i dla niej. Daj się zainspirować naszą ofertą, ale przede wszystkim o tym nie zapomnij. Może ci się wydawać, że żaden prezent nie odda tego co naprawdę czujesz do danej kobiety, ale na pewno warto jej o tym przypomnieć, czy utwierdzić ją w tym przekonaniu, nawet najmniejszym prezentem.

Wyszukane prezenty

Biżuteria, która ma znaczenie

Biżuteria, oprócz pięknego wyglądu, może dodać kobiecie energii. Podobno szczególnie ta srebrna, nadaje się do tego najlepiej. Popularna jest również biżuteria z kamieniem dopasowanym według daty urodzenia, który wzmacnia określone cechy swojej właścicielki.

Perfumy, które niosą ukojenie

Damskie perfumy to sprawdzony pomył na prezent, który na pewno ucieszy każdą kobietę. Przyjemny damski zapach potrafi być nie tylko wyjątkową niespodzianką, ale także dzięki ukrytym w sobie aromatom poprawi samopoczucie w gorszy dzień. Na przykład zapach mięty, która jest popularna dzięki swoim leczniczym właściwościom, potrafi uwolnić od stresu czy zmęczenia. Lawenda pozwala się odprężyć, róża wspomaga zachowanie równowagi a zapach kawy pomaga zwalczyć lęk czy niepokój. Dzięki ogromnej ilości recenzji, które można znaleźć  w Internecie, wybór najodpowiedniejszych perfum wcale nie musi być skomplikowany. W najgorszym przypadku możesz sprawdzić jakich perfum używa obdarowywana i kupić ten sam lub podobny zapach.

Zegarki, które zatrzymają najpiękniejsze chwile

Luksusowy, damski zegarek Michael Kors, Festina czy Fossil odda za ciebie to co najważniejsze. Jest idealnym wyrazem szacunku, a co więcej stanie się pamiątką na długie lata. Podaruj prezent, który stanie się symbolem twojej wdzięczności. 

Ciekawostki o Dniu Kobiet, których możesz nie znać

  • W Rosji, ze względu na wielką popularność Dnia Kobiet, stworzono listę nieodpowiednich prezentów. Znalazły się na niej między innymi: karnety do siłowni czy akcesoria kuchenne.
  • W Turcji kobiety mogą obchodzić Dzień Kobiet pełną parą. 8 marca do niektórych miejsce mężczyźni nie mają wstępu.
  • Goździki, które do dziś są uważane za symbol Dnia Kobiet (często w negatywnym aspekcie) były wręczane głownie ze względu na niedostatek innych, ciętych kwiatów.
  • Dzień Kobiet jest obchodzony również w: Chinach, Armenii, Kambodży, Mongolii czy Algierii.

Właśnie teraz: najnowszy numer e-magazynu z książeczką zniżkową do pobrania ZA DARMO!

Najnowszy numer e-magazynu z książeczką zniżkową do pobrania ZA DARMO!

WYSZUKIWANIE...
WYSZUKIWANIE...
up