Smartwatch - kiedy lepiej zamienić go na klasykę?

Smartwatch - kiedy lepiej zamienić go na klasykę?

Ewa Sikorska | 30. 9. 2019

W dzisiejszych czasach na ulicach coraz częściej zamiast klasycznych zegarków widzimy ich „mądrych” odpowiedników. Smartwach to prawdziwa kopalnia przydatnych funkcji, są jednak sytuacje, kiedy lepiej zostawić je na półce. W jakich okolicznościach lepiej postawić na klasykę? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

Smartwatche stają się coraz popularniejsze i chociaż ich design jest coraz lepszy, to jednak w niektórych sytuacjach przegrywają z klasycznymi zegarkami. Normalny zegarek, nie pozwoli odebrać telefonu czy wysłać maila, ale pokaże innym, że zależy ci na obecności ludzi z którymi przebywasz a nie tych z wirtualnego świata. 

Biznesowe negocjacje

W przypadku spotkań biznesowych i lunchów sytuacja jest dwuznaczna - z jednej strony można usprawiedliwić obecność smartwacha na ręce, z drugiej strony zbyt częste spoglądanie na jego wyświetlacz w trakcie spotkania, może sprawić, że twój partner poczuje się ignorowany. Dlatego jeśli masz tendencje do częstego spoglądania na swój inteligentny zegarek, lepiej zostaw go w domu. 

Nie powinno to jednak sprawić, że na ważne spotkanie wybierzesz się bez zegarka. Panowie na pewno docenią modele z serii: Timex Originals czy Tommy Hilfiger Dustin. Pani zaś z radością skorzystają z usług modeli z kolekcji: Michael Kors Slim Runway czy Armani Classic

Zakochani czasu nie liczą...

Romantyczna kolacja czy spacer po parku to okazje w trakcie których czas nie gra roli. Tym bardziej nie potrzebujemy sprawdzać powiadomień czy wiadomości. W takich wyjątkowych chwilach wasze nadgarstki nie powinny świecić i odwracać uwagę od tego co najważniejsze. Dlatego swoje smartwatche lepiej zostawcie w domu. 

Na romantyczne wieczory lepiej sprawdzą się zegarki, które spełnia także funkcję estetyczną. Odpowiednio wybrany model nie tylko poprawi twój wizerunek, ale także doda ci pewności siebie. Panom polecamy modele z kolekcji: Armani Renato czy Festina Retro, paniom zaś polecamy zegarki z serii: Daniel Wellington Classic lub Festina Ceramic

Dobre maniery w teatrze

Jeśli wybierasz się do kina czy teatru, swój smartwatch lepiej zostaw w domu. W końcu są to miejsca, w których powinniśmy skupić się na zupełnie innych rzeczach niż śledzeniu kolejnych powiadomień. Co więcej, jeśli zapomnisz go wyłączyć czy uśpić, możesz popełnić wielkie faux-pas, kiedy w  najważniejszej scenie twój smartwatch oślepi siedzących wokół gości. 

W miejsca gdzie mamy obcować z kulturą lepiej zabrać zegarek, który będzie idealnie współgrał z twoim strojem i był odpowiedni do naje sytuacji. Panowie powinni postawić na klasyczne modele ze skórzanym paskiem, takie jak: Hugo Boss Tradition, nebo Certina DS 8 GENT POWERMATIC. Paniom polecamy wyrafinowane serie: Guess Grace czy Certina DSPodium Lady

Spotkania bez zakłóceń

Pewnie wydaje ci się, że do pubu, baru czy na przyjęcie samrtwach sprawdzi się idealnie. Jesteś w błędzie! W takich okolicznościach smartwach nie potrzebnie odciąga twoją uwagę od tego co najważniejsze – znajomych, którzy znaleźli dla ciebie czas. Zamiast więc kontrolować wirtualną rzeczywistość, zostaw swój inteligentny zegarek w domu i ciesz się towarzystwem prawdziwych ludzi. 

Zamiast tego wybierz przyciągające uwagę, klasyczne modele zegarków. Panom do gustu przypadnie np.: Diesel Mr. Daddy 2.0 či Tommy Hilfiger Decker. Za to panie z radością wybiorą coś z serii: Michael Kors Parker czy Guess Lady Frontier

Postaw na wytrzymałość

Są takie sytuacje, w których twój zegarek musi przede wszystkim przetrwać ekstremalne warunki. W górach, na wodzie czy pod namiotem twój smartwatch może sobie nie poradzić. Nie tylko będzie potrzebował ciągłego ładowania, ale także większość jego funkcji okaże się nieprzydatna. A ciągłe informacje o o nieodebranych połączeniach, nie uprzyjemnią ci czasu. 

W takich sytuacjach potrzebujesz zegarka, na którym możesz polegać, dlatego nie zostawiaj nic przypadkowi i postaw na najlepszy wybór na rynku. Myślimy tu oczywiście o męskiej serii Casio G-Shock oraz jej damskim odpowiedniku serii Casio Baby-G, która oprócz wytrzymałości oferuje piękny design. 

Co z całą resztą sytuacji? Zawsze spróbuj się zastanowić gdzie się wybierasz, co będziesz robić i czy potrzebujesz być w ciągłym kontakcie z wirtualnym światem, czy może czekają tam na ciebie prawdziwi ludzie i emocje. Wyjątkowe chwile wykorzystasz najlepiej, kiedy nic nie będzie cię rozpraszać – dlatego czasem warto zamienić inteligentny zegarek, na jego klasyczną wersję. 

Właśnie teraz: najnowszy numer e-magazynu z książeczką zniżkową do pobrania ZA DARMO!

Najnowszy numer e-magazynu z książeczką zniżkową do pobrania ZA DARMO!

WYSZUKIWANIE...
WYSZUKIWANIE...
up