Naturalne szampony i ekologiczne zegarki. Co ty na to?

Naturalne szampony i ekologiczne zegarki. Co ty na to?

Światowy Dzień Środowiska czeka nas już 5 czerwca. Jak ty starasz się o nie dbać? Na początek zaopiekuj się swoimi włosami i spróbuj naturalnych kosmetyków do włosów. Jakie czekają na ciebie korzyści? O tym dowiesz się z naszego artykułu.

Światowy Dzień Środowiska

Światowy Dzień Środowiska, który jak już wspominaliśmy będziemy obchodzić 5 czerwca, po raz pierwszy świętowano w 1974 roku. Od tego czasu corocznie odbywają się tematyczne obchody tego święta we wcześniej wybranym miejscu. Wszystkie te działania mają na celu: zwrócenie uwagi na ochronę środowiska, promowanie ekologicznego stylu życia, ochronę przed dalszym zanieczyszczaniem planety i powrót do symbiozy człowieka z naturą.

Jakich, naturalnych kosmetyków do włosów warto używać?

Naturalne szampony Kérastase są nie tylko popularne, ale także przynoszą świetne efekty. Nie zawierają silikonów czy parabenów i sprawdzą się do każdego rodzaju włosów przywracając im naturalną siłę i blask.

Kolejną wartą polecenia marką jest Wella Professionals – jej produkty nie zawierają parabenów czy sztucznych barwników oraz posiadają opakowania z recyklingowanych materiałów. Dzięki temu przy okazji możemy zadbać o stan naszej planety.

Nie należy również zapominać o kosmetykach marki Matrix Biolage R.A.W., które zawierają wysoki poziom wyłącznie naturalnych składników (od 70% nawet do 100%). Więcej informacji o tych produktach znajdziesz w tym artykule.

Możesz również zacząć korzystać z innych bio- kosmetyków, czy wybierać takie, które są pakowane do szklanych pojemników.

Zalety korzystania z naturalnych kosmetyków

  • Naturalne szampony nie zawierają chemikaliów, parabenów czy silikonów, które występują w większości drogeryjnych szamponów.
  • Mają pozytywne działania, szczególnie u osób posiadających bardzo delikatną skórę głowy czy mających problematyczne włosy.
  • Nie obciążają twoich włosów – ani środowiska!
  • Naturalne kosmetyki w większości są pakowane do pojemników pochodzących z recyklingu czy takich, które można poddać recyklingowi.

Ekologiczne zegarki

Ponieważ jesteśmy w temacie ochrony środowiska, musimy dodać, że również producenci zegarków starają się wspierać walkę z nadmierną ilością plastiku w naszym środowisku. jak? Dzięki produkcji w pełni ekologicznych zegarków. Często chodzi o limitowane edycje czy modele tworzone z okazji jakiegoś święta czy rocznicy.

Takie zegarki stworzyła np. firma Casio w swojej serii G-Shock przy współpracy z organizacją non-profit Surfrider Foundation dla uczczenia 25 rocznicy światowej ochrony oceanów i plaż.

Dużą uwagę do ochrony środowiska przy produkcji swoich zegarków przywiązuje np. firma Citizen. Dlatego jeśli szukasz zegarka, który pozostawi po sobie minimalny ślad na naszej planecie, jeden z modeli Citizen będzie idealnym wyborem.

Chcesz zadbać o ochronę środowiska ale nie wiesz jak? Zacznij od segregowania śmieci i ograniczenia produktów w plastikowych opakowaniach. Myśl o tym również w trakcie robienia zakupów. Czy każde warzywo potrzebuje swój plastikowy worek? Może warto sprawić sobie coraz popularniejsze woreczki z materiału, które idealnie sprawdzą się na pieczywo czy owoce? Może warto również organicznych picie różnego typu napojów, które najczęściej są w plastikowych butelkach? Nie są dla ciebie zdrowe a przy tym niepotrzebnie zaśmiecasz nimi naszą planetę.

WYSZUKIWANIE...
WYSZUKIWANIE...
up