Jak działają i jak są produkowane zegarki Festina

Jak działają i jak są produkowane zegarki Festina

Bez wątpliwości, szwajcarskie zegarki Festina są najlepszą inwestycją dla naszego stylu, kariery i naszego wizerunku. Lepszego "3w1" na rynku nie znajdziesz. Do tego powiedzenie "zastaw się a postaw się" nie ma żadnego odniesienia do zegarków Festina.

Zapewne sądzisz że "3w1" nie oznacza nic dobrego. Np. od kosmetyków do włosów o takim oznaczeniu nie oczekujemy że będą działały 3x lepiej niż standardowe produkty. Wręcz przeciwnie, jesteśmy świadomi że w rezultacie otrzymamy 1/3 właściwości. Ale zegarki Festina przeczą tej zasadzie. Którykolwiek model wybierzesz, możesz mieć pewność że podkreśli Twój image nie tylko w pracy, ale gdziekolwiek się pojawisz. Z radością będziesz na nie patrzeć tak często że nie przeoczysz żadnego umówionego spotkania.

Jak działają?

Pominiemy teraz wszystkie standardowe funkcje takie ja stoper czy datownik a swoją uwagę skupimy na specjalnych właściwościach.

Chronograf. Tak są oznaczone zegarki, które na tarczy mają jeszcze kilka mniejszych tarcz, którymi sterujemy za pomocą guzików umieszczonych obok koronki. Z ich pomocą możesz zmierzyć krótsze okresy czasu np. jak długo trwa żonie od powiedzenia" tylko wezmę torebkę" do wyjścia. Jest to analogowy stoper, który posiadają wszystkie sportowe zegarki. Chronograf posiada również mnóstwo modeli klasycznych i modowych zegarków Festina, ale głównie męskich. Damskie zegarki z reguły nie posiadają tej funkcji, głównie ze względu na to, że kobiety większą uwagę zwracają na wygląd zegarka a nie na jego funkcje.

Tachymetr już dzięki samej nazwie przypomina nam tachometr, który znamy z auta i rowerów. W odróżnieniu od niego nie pokaże nam jaką odległość pokonaliśmy ale pokaże z jaką prędkością to wykonaliśmy. Jest to swoisty przodek tachometru, który aktualnie jest rzadko spotykany w zegarkach. Jego rolę przejęły aplikacje w smartfonach. Ale im więcej tarcz tym bardziej luksusowe wrażenie, więc...

Luminescencja. Jest to delikatne, zielone, fluorescencyjne podkreślenie wskazówek i indeksów, umożliwiające odczyt czasu nawet po zachodzie słońca. Za dnia tak oznaczone miejsca absorbują energię cieplną, która powoli traci swoją moc aż do całkowitego "zgaśnięcia". Dlatego nie można oczekiwać, że o czwartej rano, w trakcie przypadkowego obudzenia, będzie można odczytać godzinę. W takim przypadku lepiej wybrać zegarek z podświetleniem np. modowy zegarek męski Festna 20270/2 z ponadprzeciętną wodoszczelnością 100M.

Z czego wykonane są ich koperty?

Najczęściej stosowanym materiałem do produkcji zegarków jest stal, ze względu na dużą wytrzymałość i stosunkowo małą masę. Więc masz gwarancję, że nic nie zagrozi misji Twojego zegarka aby ułatwić Ci zarządzanie swoim czasem. Dzięki nowoczesnej technologii, stal może być niemal w dowolnym kolorze, tak aby pasowała do innych akcesoriów (pierścionków, bransoletek itp.). Jednak większość modeli jest srebrna, ponieważ srebro zdetronizowało klasyczne żółte złoto. Jednak złote zegarki zajmują drugie miejsce. A jaki kolor dominuje obecnie w branży jubilerskiej? Tak zwane różowe złoto (złoto z lekkim brązowym muśnięciem). W przeciwieństwie do poprzednich dwóch opcji, wygląda niepowtarzalnie, świeżo i luksusowo, a także pozwala łączyć je swobodnie ze złotą i srebrną biżuterią. Jeśli więc kupisz Festinę z różowego złota, możesz nosić ją zawsze i wszędzie.

W naszym sklepie znajdziesz również zegarki Festina, których koperta jest ze stali poddanej obróbce PVD. Co to oznacza? PVD to wysokiej jakości wykończenie powierzchni, odporne na ścieranie, wysoką temperaturę lub korozję. W odróżnieniu od zwykłych powłok nałożonych na koperty większości zegarków, PVD gwarantuje że zegarek nawet po latach nie straci swojego koloru.

Pozostałe 3 najpopularniejsze materiały to plastik, tytan i ceramika. Zegarki z tworzyw sztucznych są najczęściej wyszukiwane przez sportowców, którym nie służą jako modny dodatek ale jako wiarygodny wyznacznik ich sportowych osiągnięć. Dlatego koncentrują się na wodoodpornych zegarkach z tworzywa sztucznego, które nie powodują niepotrzebnej i nieprzyjemnej reakcji alergicznej (która może wystąpić w przypadku kombinacji metalu i potu u osób o wrażliwej skórze). Uwagę alergików poszukujący modowych zegarków powinny przyciągnąć zegarki tytanowe (twarde, lekkie ale stylowe) lub zegarki ceramiczne Festina paradoksalnie najtwardsze (z tak zwanych materiałów high-tech) i obecnie bardzo popularne wśród miłośników wysokiej jakości zegarków. Trudno je odróżnić od metalowych a do tego są wyjątkowo luksusowe, pozostawiając w tyle inne tykające piękności.

Jakie paski?

Najczęściej stalowe bransolety. Zegarki w całości wykonane ze stali od wielu lat są na czołowej pozycji na rynku. Potwierdza to myśl że w prostocie tkwi piękno. Stanowią idealne połączenie. Zarówno damskie, jak i męskie zegarki marki Festina mają tak perfekcyjne tarcze, że byłoby szkoda odwracać od nich uwagę paskiem. Jednakże, skórzane paski są nadal bardzo popularne. Prawdopodobnie dlatego, że nie są tak "jednolite", a znacznie bardziej podkreślają styl..

Prawie 800 markowych modeli męskich, damskich, dziecięcych i unisex zegarków Festina czeka na Ciebie tutaj.

WYSZUKIWANIE...
WYSZUKIWANIE...
up