Funkcje smartwatcha, których jeszcze nie znacie

Funkcje smartwatcha, których jeszcze nie znacie

Zastanawiasz się nad zakupem smartwatcha? Jeśli ciekawią cię jakie funkcje posiadają te coraz popularniejsze zegarki, spodoba ci się dzisiejszy artykuł. Może okaże się, że to nowoczesne urządzenie jest ci niezbędne.

Znasz swojego smartwatcha? Odkryj jego ukryte funkcje!

Zegarki są jednymi z najpopularniejszych modnych dodatków. Nie tylko ładnie ozdabiają nasze nadgarstki, ale oczywiście przede wszystkim informują nas o czasie. A kto chce iść z duchem czasu, kupi sobie smartwatcha. Te od dawna nie mają sportowego wzornictwa. Jeśli twoim argumentem przeciw było to, że smartwatch nie będzie pasował do eleganckiego stroju to jesteś w błędzie. Możesz wybierać spośród pięknych modeli ze złotymi lub srebrnymi bransoletami, które idealnie pasują do wybranej sukienki i ulubionego krawata. 

W porówaniu do fitnessowych bransoletek, smartwatche są znacznie bardziej wyrafinowane, a różnica głównie polega na możliwości kompleksowego połączenia z telefonem komórkowym. Dzięki temu mierzą nie tylko tętno lub spalone kalorie, ale możesz za ich pomocą kontrolować swój smartphone i sprawdzać co się na nim dzieje. Dlatego często wcale nie musisz wyjmować telefonu z kieszeni. W rezultacie smartchwatche skracają czas spędzany na telefonie, co zostanie docenione przez współpracowników, ale także rodzinę i bliskich, którzy mają dość twojego widoku z telefonem.

Design mamy omówiony. Ale czy wiesz co potrafią dzisiejsze smartwatche? Liczba ich funkcji stale rośnie, więc dziś na nadgarstku możesz nosić naprawdę ciekawe urządzenie. Oprócz zwykłych zadań, takich jak krokomierz lub powiadomienia o przychodzących połączeniach, możesz także dodać inne funkcje, jeśli wybierzesz zegarek z Androidem czy iOS, który obsługuje instalację ciekawych aplikacji. Zobaczmy czym mogę cię zaskoczyć te modne technologicznie urządzenia.

O jakich funkcjach smartwatcha jeszcze nie wiesz? 

Karta płatnicza na nadgarstku

W dzisiejszych czasach częściej płacimy kartą niż gotówką. Jednakże wciąż musimy mieć pod ręką portfel i wyciągnąć z niego kartę. Czasem jest to nieporęczne. Zwłaszcza w sytuacji, gdy musimy szybko spakować zakupy do torby lub portfel mamy głęboko schowany w torebce.

Jeśli wybierzesz smartwatcha, który obsługuje komunikację za pośrednictwem układu NFC (bezprzewodowa kominikacja z innymi urządzeniami w okolicy), możesz za pomocą zegarka dokonywać płatności bezgotówkowych. Wystarczy przyłożyć zegarek do terminala i to wszystko. Spokojnie możesz zostawić portfel w domu.

Mapy i nawigacja GPS

Niezależnie od tego czy lubisz biegać, jeździć w góry lub lasy, czasem istnieje potrzeba, aby sprawdzić czy jesteś na właściwej drodze, w tym ci pomoże nawigacja GPS. Nie zawsze mamy przy sobie telefon lub nie chcemy go wyjmować z plecaka. Dlatego znacznie łatwiej jest spojrzeć na nagarstek i od razu wiedzieć gdzie się znajdujemy. Szczególnie sportowcy docenią tę funkcję, która pozwala im łatwo zapisać trasę treningową na mapie. Ze smartwatchem ciężko jest się zgubić. Kompas również bywa częścią nawigacji.

Sportowe funkcje

Niezależnie od tego czy jesteś sportowym entuzjastą czy uprawiasz sport tylko rekreacyjnie, na pewno skorzystasz z interesujących funkcji sportowych, które mogą być również świetną motywację do prowadzenia zdrowego stylu życia.


  • Akcelerometr - czujnik mierzący ruch lub przyspieszenie ruchu, a także wstrząsy. Dzięki temu zegarek mierzy kroki.
  • Żyroskop - czujnik mierzący orientację przestrzenną urządzenia w ruchu
  • Wysokościomierz - wskazuje wejście i zejście w terenie
  • Pulsoksymetr - mierzy poziom tlenu we krwi
  • Barometr - mierzy ciśnienie atmosferyczne


Czujnik światła otoczenia

Podobnie jak smartphony, inteligentne zegarki posiadają czujnik do monitorowania światła otoczenia. W związku z tym dostosowują podświetlenie wyświetlacza, co znacznie zmniejsza zużycie baterii.

Funkcja always on

Kolejna świetna rzecz, która pozwoli zaoszczędzić energię baterii. Dzięki tej funkcji smartwatch wyłączy wyświetlacz, ale nadal będzie można odczytać podstawowe dane, takie jak data i godzina.

Sen

Sen jest ważną częścią życia każdego człowieka. Możesz monitorować jego jakość, dzięki ciekawej funkcji monitorowania snu. Wykorzystuje ona dane zebrane z czujnika tętna i żyroskopu. Ta funkcja wkazuje długość i jakość snu.

Aplikacja do zdalnego fotografowania za pomocą smartwatcha

Dzięki nowej aplikacji Wear Camera Remot możesz strumieniowo przesyłać obrazy z aparatu do smartwatcha. Jeśli masz w domu starszy tablet lub telefon, możesz go podłączyć do zegarka i obserwować co się dzieje w domu (lub gdzie indziej). Masz w ręce ciekawe urządzenie szpiegowskie!

Aplikacje do zainstalowania

Jeśli masz zegarek, który umożliwia pobieranie innych aplikacji, możesz znacznie rozszerzyć jego funkcje. Zwłaszcza jeśli masz system operacyjny Android lub iOS. Na przykład możesz używać aplikacji Shazam do rozpoznawania utworów, aplikacji CloudPlayer do łatwego odtwarzania muzyki lub Wear Reader, aby uprościć czytanie krótkich tekstów na wyświetlaczu zegarka. Istnieją również aplikacje do relaksacji, prognozy pogody lub nagrywania dźwięku.

Zainteresowały cię niektóre funkcje i zastanawiasz się nad zakupem zegarka? Zajrzyj do naszego sklepu w którym znajdziesz szeroką gamę męskich oraz damskich smartwatchy o sportowym i eleganckim wyglądzie.

WYSZUKIWANIE...
WYSZUKIWANIE...
up