10 kultowych zegarków prosto z Hollywood

  • MAGAZYN
  • 10 kultowych zegarków prosto z Hollywood
26. 5. 2021

10 kultowych zegarków prosto z Hollywood

Niektóre filmowe postacie są po prostu nieśmiertelne. Z pewnością masz swojego ulubionego bohatera. Może jest to James Bond, Indiana Jones, Vinnetou albo też wspaniała Arwena. Z zapartym tchem po raz kolejny oglądasz jego filmowe przygody, które nigdy Ci się nie znudzą.

Wielu bohaterom towarzyszą charakterystyczne atrybuty, którymi chętnie otaczamy się również my. Wisiorek Arweny w formie Gwiazdy Wieczornej, kapelusz Indiany Jonesa czy szybki samochód w stylu Jamesa Bonda. Dzięki nim możemy poczuć się bliżej ulubionej postaci. Z takim gadżetem stajemy się wyjątkowi, jak nasz bohater. Udziela się nam entuzjazm oraz chęć przeżycia przygody w codziennym, nudnym życiu. Nic więc dziwnego, że na taką rzecz jesteśmy w stanie wydać krocie. Bo któż nie chciałby czasem uciec od rzeczywistości, nieprawdaż?

Do charakterystycznych filmowych gadżetów należą też zegarki. Jeśli marzysz o tym, żeby pewnego dnia poczuć ten wyjątkowy dreszczyk, kiedy to Twój nadgarstek przyozdobi taki sam czasomierz, jakiego używał znany bohater kasowej produkcji, niestety musisz przygotować się na nie lada wydatek. Ale głowa do góry! W ofercie naszego sklepu internetowego mamy wiele zegarków tych samych marek – znajdziesz u nas popularniejsze modele w przystępnych cenach.

TOP 10 znanych filmów oraz popularnych bohaterów filmowych i ich zegarki:

James Bond

Nieustraszonego agenta 007 mogliśmy oglądać już w prawie 30 produkcjach. Dlatego że należy do grona najbardziej rozpoznawalnych filmowych postaci, a zarazem jest uosobieniem typowego gentelmana i łamacza kobiecych serc, na jego nadgarstku nie mogłoby zabraknąć odpowiedniego zegarka. Jeśli chcesz podążać śladami tego bohatera, wybierz dla siebie dodatek w podobnym stylu. Prawdopodobnie wtedy będziesz musieć obejść się bez wielu najróżniejszych zaawansowanych technologicznie funkcji, jak na przykład piły mechanicznej czy haka abordażowego, ale prócz tego z takim zegarkiem i tak możesz nieźle zabłysnąć. Do najpopularniejszych modeli Jamesa Bonda należą między innymi Rolex Submariner 6538, Seiko 0674 LC, Hamilton Pulsar P2 2900 oraz Omega Seamaster Professional 2561.80. Jeżeli masz chrapkę na któryś z nich, przygotuj dość pokaźny budżet.

Batman

W świecie DC Bruce Wayne to jeden z najbogatszych ludzi. Jeśli myślisz, że ktoś, kto dysponuje taką fortuną, lubi otaczać się drogimi unikatami, to masz całkowitą rację. W sławnej trylogii Mrocznego Rycerza Christophera Nolana Batman nosi szwajcarski zegarek Jaeger-LeCoultre. Ta marka zegarków high-end jest atrybutem Batmana nie tylko w filmach Nolana. Jaeger-LeCoultre ozdabia też rękę Vala Kilmera w Batman Forever. Nie będzie łatwo zdobyć taki model. Ta limitowana edycja kilku egzemplarzy czasomierzy LeCoultre była stworzona specjalnie na potrzeby filmów z Batmanem.

Czas apokalipsy

Nurkowy zegarek Seiko 6105 w rzeczywistości skrywa w sobie niemały kawał prawdziwej historii i dlatego twórcy filmu Czas apokalipsy wybrali go dla postaci kapitana Willarda. W trakcie wojny w Wietnamie ten model był bardzo ceniony wśród amerykańskich mechaników nie tylko ze względu na swój styl, ale również długą żywotność. Dziś trudno znaleźć oryginał tego zegarka, jednak Seiko niedawno stworzył jego nowszą wersję - Seiko SRP777K1.

InterstellarApollo 13

Z takiego samego powodu, co ceniony w czasie wojny w Wietnamie model Seiko 6105 towarzyszył później kapitanowi Willardowi, Omega Speedmaster Professional pojawia się w filmie Apollo 13. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że ten zegarek rzeczywiście znalazł się wśród załogi misji kosmicznej na pokładzie Apollo 13, wszystko staje się jasne. Dlatego że gadżet był nieodłączną częścią całej historii, reżyser Ron Howard nie mógł go zastąpić żadnym innym modelem. Omega do dziś tworzy nowe wersje tych zegarków (misja Apollo 13 miała miejsce w 1970 roku). Jeśli Ci się poszczęści, możesz natrafić jeszcze edycję upamiętniającą lot tego statku.

Interstellar

Jeśli miałeś okazję widzieć Interstellar, wiesz, że podróżowanie w czasie jest zależne od funkcjonalności zegarka. Ten, który mieliśmy okazję oglądać w filmie Nolana, stał się kluczowym rekwizytem i częścią samej fabuły. Niestety czasomierz podarowany przez Matthew McConaughey’ego swojej córce stworzono tylko na potrzeby tego filmu (choć po kilku latach marka Hamilton w końcu zaspokoiła potrzeby fanów i wprowadziła ten model na rynek). Zegarek, który bohater nosi na co dzień, to Hamilton Khaki Pilot Day Date i bez problemu można było sprawić sobie taki gadżet, który wciąż jest dostępny w sprzedaży. Wyróżnia go dość prosty styl z charakterystycznym datownikiem wskazującym też dzień tygodnia. Doskonale prezentuje się zarówno na stalowej bransolecie, jak i ze skórzanym paskiem.

Powrót do przyszłości

Jeśli jest na świecie czasomierz, który dzieliłby społeczeństwo według gustu na dwa przeciwległe bieguny, to bez wątpienia na taki tytuł zasługuje zegarek z kalkulatorem Casio CA53W. Fani stylu retro kochają go do dziś. Na popularności zyskał między innymi dzięki roli w Powrocie do przyszłości. Marty McFly miał go na ręce w momencie, gdy wyruszył w legendarną podróż w czasie. To jeden z nielicznych kultowych zegarków z filmu, który nie tylko bez problemu znajdziesz w sklepach, ale też żeby stać się jego właścicielem, nie musisz wydać majątku. Jeśli lubisz styl lat 80., z pewnością dopasujesz go do swojego codziennego stroju.

Predator

Kultowy zegarek nurkowy Seiko H558, który nosił Arnold Schwarzenegger w pierwszym Predatorze, szybko stał się bardzo rozpoznawalny. Nawet dziś wielu ludzi wciąż używa nazwy Seiko Arnie. Ten model charakteryzuje się ciekawym wyglądem i był pierwszym zegarkiem do nurkowania z cyfrowym wyświetlaczem alarmu na analogowej tarczy. Obecnie model Seiko H558 nadal cieszy się dużą popularnością, a ze względu na jego relatywnie niewygórowaną cenę, może sobie na niego pozwolić zwykły śmiertelnik.

Obcy

Zegarek Seiko Giugiaro 7A28-7000, który nosiła Sigourney Weaver w Obcym, zaciekawia swoim nietuzinkowym designem rodem z produkcji sci-fi. Jest on owocem współpracy marki Seiko ze znanym projektantem samochodów Giorgetto Giugiaro. Chociaż wygląd zegarka przykuwa uwagę, funkcjonalność niczym nie wyróżnia go spośród innych analogowych modeli czasomierzy. Japońska marka niedawno ponownie wypuściła ten model na rynek, jednak w dalszym ciągu jest on niezwykle rzadkim okazem w ofertach sklepów.

American Psycho

W filmie opartym na sławnej powieści o tym samym tytule bryluje Christian Bale. Choć ciężko jest zrozumieć skomplikowany charakter głównego bohatera, w jego gust nikt nie śmiałby wątpić. Twarzowe koszule i garnitury uzupełnia robiący wrażenie Rolex Datejust. Ciekawostką jest, że firma Rolex zgodziła się na użycie zegarka w filmie tylko w przypadku, jeśli Patrick Batman nie będzie go nosić w scenach, w których morduje. Ze względu na wyjątkowo krwawy charakter całego filmu, Rolexa możemy w nim zobaczyć tylko w kilku kluczowych scenach.

PulpFictionPulp Fiction

Nasze zestawienie byłoby niepełne, jeśli nie wspomnielibyśmy o iście ikonicznej scenie ze złotym czasomierzem w filmie Pulp Fiction. Chwytający za serce monolog Christophera Walkena opowiadający historię zegarka Lancet, który dziedziczy się z pokolenia na pokolenie, jest tak samo niezapomniany, jak miejsce, w którym ukrywano tę rodzinną pamiątkę.